Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED 40" do max 2200 zł

krzychu1985^ 22 Sie 2012 11:51 2193 4
  • #1 22 Sie 2012 11:51
    krzychu1985^
    Poziom 26  

Witam. Szukam telewizora LED 40" w cenie najlepiej do 2200 zł. Proszę o podanie modeli wartych uwagi. Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem, że dobrze się sprzedawał Samsung UE40EH5450 i UE40EH5300. Podczas porównania tych dwóch modeli na stronie samsunga okazało się, że nie mają praktycznie żadnych różnic w opcjach, a 5300 jest tańszy o ok 300 zł. Może ktoś wie coś na temat różnic jakie tkwią w tych dwóch modelach? Czy są warte uwagi, czy może jakieś inne firmy?
    Poniżej odpowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    ok. 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    raczej stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    okna od strony południowej, telewizor stoi przy ścianie wschodniej
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    LDC Sagem axium Hd-L32
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    dostęp do internetu, ipla, skype, żeby odtwarzał filmy z pendrive'a formaty divx, rmvb
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    telewizja cyfrowa dvb-t, tuner satelitarny
    10 .Jakie urządzenia?
    dvd, czasami konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    maksymalnie 4-5 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    raczej matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    wiadomości, czasami jakiś sport, filmy z usb
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    niedużo
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    czasami
    16. Preferencje co do marki?
    samsung
    17. Preferencje co do wielkości?
    40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    smużenie przy sporcie zwłaszcza przy piłce.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2200zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    bez 3D

• #3 25 Sie 2012 11:21
    krzychu1985^
    Poziom 26  

Dzięki za odpowiedź. Ogólnie to telewizor w miarę ok, tylko boję się, żeby nie wtopić z tym 100Hz. Tv ma być na prezent, nie chcę, żeby było później rozczarowanie. Te 100Hz to jeszcze jest z jakimś CMR, czyli nie będzie to prawdziwe 100Hz. Czytałem różne opinie i znalazłem informacje, że 100Hz CMR (oznaczenie samsunga) może być równe ok 50Hz. Czasami też będzie oglądany jakiś sport, czy film akcji, nie chcę, żeby było smużenie lub jakieś większe opóźnienie. Z tymi akcesoriami to nie tak źle, odłoży się trochę i kamerkę można dokupić później. Ogólnie mam jeden wielki mętlik w głowie i sam już nie wiem co tu wybrać, a do końca następnego tygodnia TV musi być na miejscu. Podczas przeglądania znalazłem jeszcze taki model LG 42LS570S. W sumie to 42" ale też może być, wg Lg ma 200Hz motion clarity index. Proszę o odpowiedzi, czy LG będzie dobrym wyborem.

• #4 25 Sie 2012 13:58
    Jagus1989
    Poziom 9  

Witam:)
    Też ostatnimi czasy szukałem tv o podobnych kryteriach co Twoje i w końcu zdecydowałem się na samsunga UE40EH5300.
    Jestem z niego bardzo zadowolony i po ponad miesiącu czasu mogę go z czystym sumieniem polecić.
    Kupiłem go w Saturnie za 1850zł bodajże i również miałem obawy co do smużenia, opisywanych przez niektórych jaśniejszych obszarów świecenia przy krawędziach, jednak teraz wszystkich mogę uspokoić, że te objawy nie występują. 100 HZ jest prawdziwe i działa bardzo dobrze. Czas reakcji 5ms i naprawdę to wystarcza nic nie jest rozmazane. Poza tym ten telewizor posiada dostęp do internetu (trzeba albo dokupić odbiornik albo podłączyć kabel(wyszukiwarka i inne youtuby chodzą dobrze choć nie dla internetu kupuje się tv) ) a także odtwarza filmy z USB wraz z Polskimi napisami (nie pokazują się Krzaczki zamiast polskich liter jak w niektórych odbiornikach) oraz bardzo mały pobór mocy:)
    Dlatego z czystym sumieniem polecam Ci ten tv i zapewniam że lepszego nie kupisz za taką cenę:) z resztą przesyłam Ci zestawienie jakie zrobiłem przed udaniem się do sklepów:) (tego samsunga tam na liście nie ma albo jest dopisany ołówkiem bo dopiero w sklepie go zauważyłem
    TV LED 40" do max 2200 zł
    Pozdrawiam

• #5 16 Wrz 2012 17:20
    krzychu1985^
    Poziom 26  

Witam po przerwie. Wybór padł na Samsung ue40es5500. Telewizor bardzo się spodobał, super funkcje, sport w miarę sprawnie chodzi. Teraz obdarowani myślą o zakupie kamerki do skype, czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na ten temat? Czy trzeba kupować oryginał, czy może są jakieś działające zamienniki? Proszę o sugestie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME