Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brama garażowa i wjazdowa na jednym pilocie

MRCZ 22 Aug 2012 12:25 5673 4
    MRCZ
    Level 17  
    Witam!
    Posiadam napęd do bramy garażowej firmy Somfy + dwa piloty 4 kanałowe. Teraz zastanawiam się nad wyborem napędu do bramy wjazdowej przesuwnej samonośnej (światło bramy 4m) i obie bramy chciałbym zgrać na jednym pilocie. Znalazłem taki napęd:
    http://www.amt-alarmy.pl/index.php?t=4994&g=244&q=&r=0&rg=0&sg=
    Czy da się dokodować do niego piloty Somfy, jeśli nie prosiłbym o podanie propozycji, jakiegoś nie za drogiego napędu który zadziała z pilotami Somfy?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    tapczan0
    Level 22  
    System Somfy, z tego co mi wiadomo, jest jedynym systemem na rynku który wykorzystuje nietypową częstotliwość pilotów 433.42MHz. Pozostałe systemy pracują na 433.92MHz, lub w paśmie 868MHz.
    Z tego powodu nie ma na rynku tzw. odbiorników uniwersalnych dla sytemu Somfy.

Co można zrobić?

1. Kupić napęd Somfy do bramy wjazdowej.

2. Kupić dowolny system bramy wjazdowej i oddzielny odbiornik tej samej firmy i zainstalować go równolegle z odbiornikiem Somfy bramy garażowej.

2. Kupić dowolny system bramy wjazdowej i oddzielny odbiornik rejestrujący piloty SOMFY i zainstalować go równolegle z systemem bramy wjazdowej.
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Nie wiem czy prościej, ale chyba taniej kupić dwa odbiorniki np: Elmesa (jeden do bramy garażowej, a drugi do wjazdowej) i do tego piloty czteroprzyciskowe. Odbiorniki dwukanałowe. Dwa przyciski zaprogramować w jednym odbiorniku, a dwa w drugim. Każdy napęd posiada chyba wejścia do sterowania zewnętrznymi przyciskami czy też radiolinią. Z tego co się orientuję firmowe odbiorniki do bram są dużo droższe.

Pozdrawiam.
    MRCZ
    Level 17  
    tapczan0 wrote:
    2. Kupić dowolny system bramy wjazdowej i oddzielny odbiornik rejestrujący piloty SOMFY i zainstalować go równolegle z systemem bramy wjazdowej.

Zdecydowałem się już dawno na opcje, którą zresztą przedstawił kolega tapczan0