Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery LiveStream na stronie WWW , przez rejestrator

Idiot3que 22 Sie 2012 13:17 6384 16
  • #1 22 Sie 2012 13:17
    Idiot3que
    Poziom 6  

Witam serdecznie

Pierwsze pytanie czy w ogole tak się da ?
    Teraz wytłumacze mój problem :) . Mianowicie chciałbym aby na stronie WWW własnej roboty mieć podgląd na żywo z kamer umieszczonych w firmie. Wiem ze można to zrobić przez program , lecz chciałbym móc oglądać w łatwy sposób na stronie internetowej wszystko .
    Czy jest taka możliwość ? Koszta tu nie są ważne . Przy okazji chętnie się czegoś nowego nauczę :)

z góry bardzo dziękuje za odpowiedz :)

0 16
  • #2 22 Sie 2012 13:30
    Marek31415
    Poziom 31  

Jakie są parametry łącza (upload) w firmie?
    Od tego zależy sposób wystawienia obrazu na zewnątrz.
    Na czym bazuje monitoring w firmie?
    Rejestrator analogowy, IP, komputer z oprogramowaniem monitoringu? Jakim?
    Bez tych informacji można powiedzieć tylko, że być może się da to zrobić w jakiś sposób.
    Niektóre programy komputerowe monitoringu dają wprost taką możliwość.
    Na wbudowanym webserwerze można umieszczać własne strony.
    Wtedy wystarczy tylko połączyć się z tym programem tak jak z każdą stroną WWW.
    Do tego trzeba oczywiście zrobić przekierowania na routerze, ewentualnie zarejestrować domenę lub przypisać subdomenę.
    Skorzystać z DDNS jeżeli IP publiczne jest dynamiczne itp.

0
  • #3 22 Sie 2012 13:43
    Idiot3que
    Poziom 6  

uplad 4MB , rejestrator cyfrowy BCS 3108
    oprogramowanie PSS - Pro Surveillance system.

Jeśli to nie wystarczy to proszę podać to co muszę mieć by móc zrobić LiveStreaming.
    Wiem, że ten rejestrator przez IE może być publikowany na WWW . Tylko ze ja nie korzystam raczej z IE . Wolał bym to zrobić na zwykłej stronie WWW .

0
  • #4 22 Sie 2012 14:03
    Marek31415
    Poziom 31  

No to niestety jest problem.
    Strumień z tego rejestratora można umieścić na stronie korzystając z ActiveX (można wyciągnąć ze strony generowanej przez rejestrator) lub odtwarzacza VLC.
    ActiveX VLC można również umieszczać na stronach WWW.
    Te sposoby są niestety dalekie od "uniwersalności".
    Można również zastosować komputer pośredniczący i przekodować strumień za pomocą VLC.
    Przy tym rejestratorze niestety nie ma prostego sposobu wystawienia kamer.

0
  • #5 22 Sie 2012 16:48
    Idiot3que
    Poziom 6  

a prosze mi napisać jak to zrobić żeby było dobrze . Mogę wymienić rejestrator jeśli jest taka potrzeba .

Jest to dla mnie coś nowego , miło by się było czegoś nauczyć a przy okazji ułatwiło by mi to wszystko

0
  • #6 22 Sie 2012 19:12
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Kilka razy realizowaliśmy temat na streaming na żywo na stronach, np. mecze siatkówki, imprezy, stoki narciarskie.
    Główny problem to łącza jakie mamy do dyspozycji w Polsce, przy 100 użytkownikach jednoczesnych łącze typu 4 Mega uploadu (bo ten parametr powinieneś sprawdzać) to o wiele za mało do komfortowego oglądania.

Najlepszym rozwiązaniem okazała się wowza serwer. W tym przypadku wystarczy podać do ich serwera jeden strumień z kamery, a następnie umieszczasz ich player na swojej stronie, wytrzymuje gigantyczne obłożenie, koszt to ok. 1000 USD za licencje dożywotnią. Konfiguracja jest banalna, poczytaj na ich stronie.

Jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, to można wykupić serwer np. na 1and1 albo home.pl i za ich pośrednictwem streamować video.

Jeśli chodzi o streaming z rejestratora a nie samej kamery, my używamy systemu GeoVision ponieważ ma możliwość wypuszczania strumienia RTSP, a to już można podczepić pod niemal wszystko :)

0
  • #7 22 Sie 2012 21:06
    Idiot3que
    Poziom 6  

Serwer mam wykupiony na home.pl . mam tez tam umieszczoną stronkę.
    z GeoVision jest problem bo to są karty DVR a ja nie mogę mieć uruchomianego ciągle komputera. Tam nie będzie wchodzić 100 osób :) . Raczej kilka na godzinkę.

Fajnie by było umieścić obraz z rejestratora bezpośrednio na WWW.

Weźmy taką sytuacje . Jest Blok , albo osiedle Domków jednorodzinnych. Montujemy 8 kamer podłączamy je do rejestratora , rejestrator natomiast eternetem do internetu .

Teraz proszę mi powiedzieć taką rzecz , tworze stronę WWW np danego osiedla domków i chce by każdy z lokatorów miał dostęp do obrazu z kamery.
    Jak ten obraz wysłać na stronę. Czy są do tego uprzywilejowane rejestratory.

Powiedzmy wygląda to tak : gość wchodzi na stronę loguje się i wyświetlają mu się wszystkie bądź wybrane kamery . Livestreaming lub ewentualnie na początek odwrzeszczane dajmy na to co 5s.

Tworzył ktoś coś takiego ?

0
  • #8 22 Sie 2012 21:25
    maly_smok
    Poziom 21  

nie zrobisz tego na rejestratorze i zewnętrznym serwerze, chyba że przez gimnastyke jpg na ftp'a a a z ftpa na serwer z www...albo wyciągać strumienie z rejestratora i na www,, ale przy rejestratorach chinczykach to walka z wiatrakami,
    tylko systemy IP dają ci 100% gwarancję działania bez gimnastyki :)

0
  • #9 22 Sie 2012 21:33
    Idiot3que
    Poziom 6  

a jak to zrobić ? kupować tylko kamery IP ?

Nie za bardzo mi się opłaca do każdej kamery montować internet .

Dajcie jakieś rozwiązanie w miarę rozsądne cenowo. żebym nie musiał wymieniać wszystkiego.

0
  • #10 22 Sie 2012 21:51
    maly_smok
    Poziom 21  

kamery ip zamykasz w sieci lokalnej, rejestrujesz na serwerze sieciowym lokalnie, na serwerze zewnętrznym www stawiasz web service on łączy się z wybranymi kamerami poprzez twój serwer, masz tylko internet na serwerze + serwer zewnętrzny gdzieś tam...tak w skrócie inne rozwiązanie masz na pw

Dodano po 6 [minuty]:

możesz się pobawić z tym rejestratorem co masz
    sdk do web service http://www.bahamasyellowpages.net/cctv-software/dahua-software/dahua-web-service.asp

Dodano po 2 [minuty]:

tylko nadal masz zjeb...activxy...

0
  • #11 22 Sie 2012 23:53
    Grzegorz740
    Poziom 27  

Korgoth napisał:
    Kilka razy realizowaliśmy temat na streaming na żywo na stronach, np. mecze siatkówki, imprezy, stoki narciarskie.
    Główny problem to łącza jakie mamy do dyspozycji w Polsce, przy 100 użytkownikach jednoczesnych łącze typu 4 Mega uploadu (bo ten parametr powinieneś sprawdzać) to o wiele za mało do komfortowego oglądania.

Najlepszym rozwiązaniem okazała się wowza serwer. W tym przypadku wystarczy podać do ich serwera jeden strumień z kamery, a następnie umieszczasz ich player na swojej stronie, wytrzymuje gigantyczne obłożenie, koszt to ok. 1000 USD za licencje dożywotnią. Konfiguracja jest banalna, poczytaj na ich stronie.

Jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, to można wykupić serwer np. na 1and1 albo home.pl i za ich pośrednictwem streamować video.

Jeśli chodzi o streaming z rejestratora a nie samej kamery, my używamy systemu GeoVision ponieważ ma możliwość wypuszczania strumienia RTSP, a to już można podczepić pod niemal wszystko :)

Witam.

Wydaje mi się ,że nie do końca tak jest jak napisałeś. Jakie w Polsce posiadamy łącza? Jakie usługi transmisji danych brałeś pod uwagę przy realizacji streaming -u wideo na żywo. Jest oferowana usługa o maksymalnej przepustowości 1Gbit/s. Czy przy takiej przepustowości nie da się przeprowadzić streamingu na żywo? Można kilka takich łączy zestawić. Jak podałeś cenę w USD to pewnie serwer jest gdzieś w stanach umiejscowiony? Jeśli tak to nie ma pewności czy obraz z kamery nie będzie przesyłany z opóźnieniami. Takie jest moje zdanie.

Dodano po 7 [minuty]:

Idiot3que napisał:

Jeśli to nie wystarczy to proszę podać to co muszę mieć by móc zrobić LiveStreaming.
    Wiem, że ten rejestrator przez IE może być publikowany na WWW . Tylko ze ja nie korzystam raczej z IE . Wolał bym to zrobić na zwykłej stronie WWW .

Jak to będziesz tylko ty korzystał z tego podglądu na zasadzie zdalnego monitoringu firmy to według mnie łącze o przepustowości upload 4 Mb/s powinno wystarczyć. Jakby nie wystarczyło to można poszukać usługi o większym upload-zie.
    Z rejestratorem to już koledzy ci wyjaśnili.

0
  • #12 23 Sie 2012 08:31
    Korgoth

Grzegorz740 napisał:

Witam.

Wydaje mi się ,że nie do końca tak jest jak napisałeś. Jakie w Polsce posiadamy łącza? Jakie usługi transmisji danych brałeś pod uwagę przy realizacji streaming -u wideo na żywo. Jest oferowana usługa o maksymalnej przepustowości 1Gbit/s. Czy przy takiej przepustowości nie da się przeprowadzić streamingu na żywo? Można kilka takich łączy zestawić. Jak podałeś cenę w USD to pewnie serwer jest gdzieś w stanach umiejscowiony? Jeśli tak to nie ma pewności czy obraz z kamery nie będzie przesyłany z opóźnieniami. Takie jest moje zdanie.

Dodano po 7 [minuty]:

Idiot3que napisał:

Jak to będziesz tylko ty korzystał z tego podglądu na zasadzie zdalnego monitoringu firmy to według mnie łącze o przepustowości upload 4 Mb/s powinno wystarczyć. Jakby nie wystarczyło to można poszukać usługi o większym upload-zie.
    Z rejestratorem to już koledzy ci wyjaśnili.

Spokojnie, ja nie mówię o podglądzie firmy, czy czytałeś o czym pisałem?
    Mówię o streamingu np. meczy siatkówki z Pcimia Dolnego, gdzie nie mają dostępu do 1GB uploadu. Bo po co mam wystawiać swoją firmę na www? Dodatkowo takie łącze kosztuje tyle, że bardziej opłaca się wydać te 1000USD i mieć to dożywotnio.

@Idiot3que
    Chcesz rzeźbić w g... znaczy w miekkim. Szukasz funkcjonalności systemu IP, elastyczności i prostoty konfiguracji, wykorzystując najtańsze chińskie rejestratorki i kamery analogowe - ja odpadam :)

Jak zdecydujesz się na proste rozwiązanie z GeoVisionem - to daj znać :)

0
  • #13 23 Sie 2012 09:00
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Panowie to może ja pogodzę sytuację. Wystarczy użyć google :)

Było już paręnaście razy na elektrodzie o strumieniach rtsp dla rejestratorów dahua (czyli twój OEM BCS).

Jeżeli się nie mylę to spokojnie można to znaleźć, ale nie jestem pewien czy na 100% to działa.

Tutaj proszę pierwszy przykład z google
    http://www.bahamasyellowpages.net/articles/dahua-rtsp-stream.asp

Więc masz możliwość wrzucenia strumieni rtsp, ale pewnie klienci którzy wejdą na stronę będą potrzebować zainstalować vlc playery do oglądania obrazu, i max paru będzie mogło to zrobić naraz.

Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Ile osób może tak wejść itp.

Po drugie poszukaj, rejestrator powinien mieć możliwość wysyłania zdjęć jpg na serwer ftp, a wiadomo www stoi na ftp ;) czyli możesz zrobić sobie stronkę gdzie co np 5 sekund rejestrator prześle obrazek/obrazki z kamer, a 100 osób naraz może się na ten obrazek patrzeć, a łącza ci nie uszczuplą.

Tutaj wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1789504.html

Korgoth napisał:
    Chcesz rzeźbić w g... znaczy w miekkim. Szukasz funkcjonalności systemu IP, elastyczności i prostoty konfiguracji, wykorzystując najtańsze chińskie rejestratorki i kamery analogowe - ja odpadam :)

Za mało jesteś na tym forum :) wystarczy czytać co piszą ludzie w postach. :)
    A co do urządzeń dahua, pomimo słabej jakości nagrywania - mają niesamowite możliwości softowe. I chociaż odradzam je gdzie mogę, to czasami się sprzydają.

0
  • #14 23 Sie 2012 09:09
    Korgoth

jpl napisał:

Za mało jesteś na tym forum :) wystarczy czytać co piszą ludzie w postach. :)

Chyba tak ;)

jpl napisał:

A co do urządzeń dahua, pomimo słabej jakości nagrywania - mają niesamowite możliwości softowe. I chociaż odradzam je gdzie mogę, to czasami się sprzydają.

Dzięki za link do poradnika, przyda mi się do aktualnej instalacji, przynajmniej część poradnika.

0
  • #15 23 Sie 2012 22:36
    Grzegorz740
    Poziom 27  

Korgoth tak czytałem twoją wypowiedź. Sam napisałeś ,ze realizowałeś streaming i napisałeś o propozycji zastosowania serwera za 1000USD. I do tego się odniosłem.
    Ten serwer o którym pisałeś to jest umieszczony w USA ? Jeśli tak to przy takiej odległości to mogą wystąpić straszne opóźnienia bo nie ma gwarancji przez jakie łącza przechodzi transfer.

Jak realizowałeś transmisję przez ten serwer to jak była jakość ? Nie występowały częste buforowania przy oglądaniu ? Podaj link transmisji. Chętnie obejrzę.

Zresztą autor tematu wyjaśnił do czego chce zastosować i na jakim łączu transmisję, podgląd firmy. Jedynie czego nie sprecyzował ile osób z tego monitoringu ma korzystać.

0
  • #16 23 Sie 2012 22:49
    dipol_wlan
    Poziom 23  

Widzę, że mowa jest o live streamie w tytule wiadomości, ale czy aby na pewno dyskusja jest o tym samym? Chodzi Ci kolego o to, żeby samemu sobie zrobić własną stronkę i mieć ją do podglądu dla siebie, czy o to, żeby każdy wchodząc na oficjalną stronę firmy mógł zobaczyć obraz z danej kamery?

0
  • #17 24 Sie 2012 23:14
    Grzegorz740
    Poziom 27  

Wydaje mi się ,że odeszliśmy trochę od tematu. Wydaje mi się ,że autorowi chodziło o podgląd tego co dzieje się w firmie na zasadzie zdalnego monitoringu wizyjnego poprzez internet. Chyba będzie ograniczona ilość osób mogła ten monitoring oglądać.

Trochę zamieszania wprowadził Korgoth.

Jak na razie autor milczy i w związku z tym nie wiemy czy już rozwiązał problem.

0