Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr - po wymianie termostatu lodówka sie nie wyłącza

jo73 22 Sie 2012 16:22 3420 2
  • #1 22 Sie 2012 16:22
    jo73
    Poziom 1  

Witam,

Wiem, ze podobnych tematów pojawiło się wiele, ale nie mogę znaleźć identycznego przypadku.
    Po wymianie termostatu w lodówce Liebherr (lodówka po prostu przestała działać po 12 latach i serwisant zdiagnozował, ze to wina termostatu) przez serwisanta lodówka przestała sie wyłączać. Serwisant poprawiał montaż termostatu 3 tygodnie, 5 razy ( a to termostat podobno był zły, a to sam sie przyznał, ze źle podłaczył kabelki, etc). Teraz efekt jest taki, ze spręzarka się wyłącza tylko na najnizszym nastawie (1), no ale temperatura w chłodziarce jest za wysoka (10 st. C). Przy wyższych nastawach sprężarka się nie wyłącza, na tylnej ściance tworzy się lód (śnieg a potem lód, równomiernie na całej ścianie) a temperatura przez ok 2 dni jest ok, w zakresie +2;+6, potem znienacka potrafi spaść ponizej 0 w szufladzie na warzywa (chłodziarka jest nad zamrażalnikiem). Wcześniej wszystko działało prawidłowo i nic się nie szroniło, lodówka była cicha (teraz po dłuższej pracy strasznie rzęzi).
    Czy jest możliwe, zeby w czasie tych 3 tygodni lub na skutek jakiegos błedu serwisanta w lodówce nastąpił wyciek czynnika chłodzącego? Serwisant badał plecy, zakładam, ze chyba by się zorientował. Czy to jednak kiepski montaż? Walczę z serwisem, ale trochę mi ręce opadają....
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 22 Sie 2012 23:24
    zhudomel
    Specjalista AGD

jo73 napisał:
    Przy wyższych nastawach sprężarka się nie wyłącza, na tylnej ściance tworzy się lód
    Bo nie osiąga odpowiedniej temperatury, a to wskazuje na problem z obiegiem chłodniczym (niedrożny lub nieszczelny).

0