Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ŁUCZNIK 884 chwytacz nie rusza się

K_awka 22 Sie 2012 17:01 2388 2
  • #1 22 Sie 2012 17:01
    K_awka
    Poziom 2  

Witam, bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu zagadki. nie mam już sił do tej maszyny. wyczerpałam wszystkie pomysły. przygoda zaczęła się od złamania igły (materiał chyba był zbyt gruby, miałam też nałożone grube nici). zobaczyłam że po założeniu nowej igły podczas pracy ugina się i zaraz łamie. rozkręciłam i zobaczyłam że haczy o chwytacz. próbowałam nastawić go tak aby mi igieł nie łamał. nie czułam aby coś się wyłamało czy przekręciło, wszystko łagodnie szło. po czym zorientowałam się że chwytacz nie współgra z igłą. można nim kręcić dookoła a ta zębatka co nim wcześniej poruszała chodzi sama sobie bez chwytacza. Bardzo proszę o kilka wskazówek co się stało i jak mogę to naprawić.

Dodano po 11 [minuty]:

jeszcze dodam, że z pozoru wygląda ze maszyna chodzi poprawnie ale dół nie pracuje tak jak powinien bo dolne nici nie są pobierane.

0 2
  • #2 22 Sie 2012 19:00
    Zygaqra
    Poziom 34  

Przydałoby się kilka zdjęć domniemanego miejsca usterki. Wstępnie można przyjąć, że poluźnił się wkręt mocujący zębatkę na wałku.

0
  • #3 23 Sie 2012 12:09
    K_awka
    Poziom 2  

bardzo dziękuję za zainteresowanie :) problem już rozwiązany. pękła na kilka części mała, czarna i plastikowa zębatka która napędzała chwytacz nici. podejrzewam że ze starości. dziś zawiozę maszynę do naprawy bo sama nie jestem w stanie tego naprawić i poprawnie ustawić. trzeba rozebrać wał napędzający aby w ogóle założyć tą zębatkę. całkowity koszt naprawy z ustawieniem to ok 60zł.
    maszyna wcale nie jest taka skomplikowana jak myślałam :)

0