Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie PC z TV z wykorzystaniem kabla VGA->HDMI

22 Sie 2012 16:51 5370 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Tak jak w temacie, chcę połączyć komputer z TV.

TV: Samsung LE40D503
    Krata Graficzna Radeon HD 2600 XT (ma dwa wyjścia DVI).
    System: Windows 7 64-bit.

Na jedno z wyjść DVI mam dołączoną przejściówkę DVI->VGA z której korzysta monitor zaś drugie wyjście DVI jest wolne, mam również do niego drugą taką samą przejściówkę.

Kupiłem kabel VGA->HDMI ale niestety na telewizorze nie widzę nic, telewizor nie widzi w ogóle połączonego komputera, wybierając w menu HDMI jako źródło nie widzi nic, pisze że brak sygnału.

Teraz moje pytanie: czy to kwestia ustawień w Windowsie czy problem z konwersją sygnałów analogowych i cyfrowych ?

Kabel który kupiłem z jednej strony ma VGA a z drugiej HDMI więc zakładam że powinno to działać.

W załączniku przesyłam schemat narysowany w Paincie :)
    https://obrazki.elektroda.pl/3886921200_1345647043.jpg

Proszę o pomoc i opinie na ten temat.

Pozdrawiam,
    --
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Rozumiem.

Czyli ten kabel tak naprawdę nie przeniesie w ogóle obrazu ? Czy są jakieś kombinacje przy których ten kabel sprawdzi się, np. przy innym telewizorze, karcie graficznej itd ? Sprzedawca zapewniał mnie że to będzie działało, więc pewnie dałem się wpuścić w maliny ?

Dodano po 18 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie:
    jeśli mamy w laptopie tylko wyjście VGA to jak najlepiej podłączyć go do telewizora z wejściem HDMI ?
  • Poziom 10  
    Witam

Ja też tak podłączając miałem problem ale tylko na XP po zainstalowaniu Win. 7 wszystko działa. żeby podłączyć dźwięk musisz z karty graficznej takim 2-u pinowym kabelkiem (bardzo drogi na allegro) podłączyć pod płytę główną sprawdź w instrukcji gdzie.
  • Poziom 9  
    Zombie633, mam właśnie Windows 7.
    Czyli masz też kabel VGA->HDMI ? A pamiętasz może jak i co trzeba poustawiać żeby to działało ?