Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka do zabudowy - szerokość 45 cm, panel zakryty , jaka ?

ciacho1984 22 Sie 2012 21:57 6465 10
  • #1 22 Sie 2012 21:57
    ciacho1984
    Poziom 11  

Jak w temacie planuję zakup zmywarki do zabudowy, szerokość do 45 cm, panel zakryty. W chwili obecnej są 2 dorosłe osoby, z czasem powiększy się rodzina więc pewnie będzie więcej mycia.

Wstępnie czytając forum postanowiłem wybrać coś z oferty Boscha i zostało 5 modeli :
    -Bosch SPV 53M10EU (najdroższy)
    -Bosch SPV 40E20EU
    -Bosch SPV 50 E 00 EU
    -Bosch SPV 43 M 10 EU
    -Bosch SPV 40M10EU

Link do porównania http://www.skapiec.pl/site/compare/331/2729300-2743234-2947115-2947135-3424480.html

Czy jest sens dopłacać do najdroższego modelu ?
    Ewentualnie który model z tych tańszych najlepiej wybrać, przy podobnych cenach.

0 10
  • #2 23 Sie 2012 06:57
    tomrom1985
    Poziom 29  

Z tych co prezentujesz wybrał bym Bosch SPV 50 E 00 EU - przemawia do mnie 5 programów. Najczęściej i tak będzie to szybkie mycie w temp do 45st. Mam też boscha , ale model z zeszłego roku. Działa bezbłednie. Doskonale domywa nawet na najmniejszym programie..dodatkowo szybko bo w 30 minut. Jeśli pomiędzy tymi co prezentujesz nie ma różnicy np. w długości gwarancji to wybrał bym tak jak napisałem.

1
  • #3 23 Sie 2012 08:05
    djjack
    Poziom 27  

Sam osobiście posiadam zmywarke 45 jeśli masz możliwość to zakup 60 taka moja rada odnośnie sprzetu to któryś rok już posiadam elektroluksa i jeszce działa.

0
  • #4 23 Sie 2012 09:18
    ciacho1984
    Poziom 11  

Co do zakupu 60, nie ma możliwości tak zostały zrobione meble za dość spore pieniądze i tylko 45 wchodzi, taki był zamysł wcześniej i przy nim zostanę.

Najdroższy model ma niby jakieś sygnalizację światłem na dole ( na ile to jest przydatne, bo obecne zmywarki są dość ciche) , no i jakiś czujnik zabrudzenia szkła (czy to aż tak przydatna funkcja ?) i niby więcej pojemników.

Czy mycie w temperaturze 70 stopni ma znaczenie, i czy używa się aż tak wysokiej temperatury, czy 65 spokojnie starczy ?

Oglądnę na żywo te zmywarki jeśli się da, ale wybór podejmowany z żoną i może zdecydować kolor srebrny panela wewnątrz (dla mnie bez znaczenia kolor), a wtedy by zostały tylko Bosch SPV 53M10EU i Bosch SPV 43 M 10 EU .

0
  • #5 23 Sie 2012 09:26
    Ryszard49
    Poziom 33  

Mam od 4 lat AEG Favorit, codzienna praca, korzystam tylko z jednego programu "automatic", 3w1 co w zupełności wystarcza.

0
  • #6 23 Sie 2012 09:31
    Samuraj
    Poziom 35  

Każdy ma inne potrzeby ale jak dla mnie 45 jest w sam a rodzina to 2+0 :) no czasami teściowa przyjedzie.
    Co do zmywarki kieruj się ilością programów (choć i tak pewnie będziesz używał tylko 2 szybkie i w wyższej temperaturze) i okresem gwarancji. Sam mam Bosch'a i jakoś odpukać nic się z nim nie dzieje. Jeśli masz druga taryfę poszukaj modelu z funkcją opóźnienia zmywania, mam i sobie chwalę. 1/2 wsadu też jest przydatna. Co do lampki nie sugeruj się tym gdyż lepszym rozwiązaniem jest brzęczyk, większość ma wbudowany. Problem może być gdy masz wszystkie sprzęty z linii Bosch'a każdy wydaje taki sam dźwięk (piekarnik, zmywarka, pralka).
    Dziś z tych oferowanych też wybrał bym Bosch SPV 50 E 00 EU gdyż rozpiętość ceny to 300 zł - starczy na czajnik bezprzewodowy :)

0
  • #7 26 Sie 2012 15:39
    ciacho1984
    Poziom 11  

Wybór padł wstępnie na model najdroższy bosch SPV53M10EU , bo taki się żonie spodobał najbardziej wizualnie.

Jeszcze mam pytanie czy ten model posiada metalowe dno czy plastikowe?

Gdzie te modele są produkowane, tj Niemcy czy może Chiny , no i czy szukać jakiegoś konkretnie oznaczenia jak czasem to bywa w pralkach.

0
  • #8 04 Sty 2013 10:24
    palmus
    Poziom 14  

Kupiłeś, to zapraszam do opisu wrażeń z uzytkowania.Ja optuje za SPV 43 M 10 EU, może jeszcze zmienię decyzję...

0
  • #9 04 Sty 2013 10:47
    mr.ludzik
    Poziom 12  

Od kilku lat korzystam z Bosh'a 45 cm (teraz nie podam modelu) i jestem bardzo zadowolony.
    Liczba programów jest w gruncie rzeczy mniej istotna - w praktyce codziennej korzystam (ja jestem najczęstszym "obsługiwaczem" tego urządzenia) z full 60 st.C. bo jak używałem 50 to częściej zdarzały się pojedyncze sztuki niedomyte.
    Najważniejsze jest dobre ułożenie naczyń, aby nie zblokować ruchu spryskiwaczy, a reszta zależy od osobistych upodobań.
    Osobiście preferuję programy j.w. i stosowanie dobrych proszków zamiast tabletek (taniej i chyba lepiej/skuteczniej).

Dodano po 11 [minuty]:

ciacho1984 napisał:
    Wybór padł wstępnie na model najdroższy bosch SPV53M10EU , bo taki się żonie spodobał najbardziej wizualnie.

Jeszcze mam pytanie czy ten model posiada metalowe dno czy plastikowe?

Gdzie te modele są produkowane, tj Niemcy czy może Chiny , no i czy szukać jakiegoś konkretnie oznaczenia jak czasem to bywa w pralkach.

Nie jestem pewien co do tego modelu, ale bosh w swoich konstrukcjach preferuje raczej stal nierdzewną w całej komorze.
    Jeśli chcesz kupić w necie, to sprawdź dokładnie info o zamawianym modelu (najlepiej na stronie bosh'a) , a jeszcze możesz uzgodnić dodatk. warunki ze sprzedawcą przed zatwierdzeniem trasakcji.
    A jeśli chodzi o "made in China" to naprawdę nie ma znaczenia we współczesnym świecie - liczy się jednak marka bosh , choć produkcja może być zlecana na drugi kraniec świata.

0
  • #10 07 Lut 2013 10:35
    palmus
    Poziom 14  

Ma całe wnętrze z nierdzewki.

0
  • #11 04 Cze 2015 08:27
    ciacho1984
    Poziom 11  

Kupiłem ostatecznie model spv 58m00eu , kosztowała mnie sporo ale w lipcu 2013 dałem 1680 zł .

Uwaga dla kupujących zmywarki 45 cm, jak doszło nam dziecko to dodatkowa szuflada na sztucce jest zbawieniem, bo brakło by miejsca na koszyczek w środku. Jeśli rodzina będzie 2+1, to szukajcie takiego patentu, bo potem brakuje miejsca a zmywarka chodzi codziennie do dziś więc polecam boscha ten właśnie model.

1