Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka do zabudowy - szerokość 45 cm, panel zakryty , jaka ?

22 Aug 2012 21:57 6786 10
  • Level 11  
    Jak w temacie planuję zakup zmywarki do zabudowy, szerokość do 45 cm, panel zakryty. W chwili obecnej są 2 dorosłe osoby, z czasem powiększy się rodzina więc pewnie będzie więcej mycia.

Wstępnie czytając forum postanowiłem wybrać coś z oferty Boscha i zostało 5 modeli :
    -Bosch SPV 53M10EU (najdroższy)
    -Bosch SPV 40E20EU
    -Bosch SPV 50 E 00 EU
    -Bosch SPV 43 M 10 EU
    -Bosch SPV 40M10EU

Link do porównania http://www.skapiec.pl/site/compare/331/2729300-2743234-2947115-2947135-3424480.html

Czy jest sens dopłacać do najdroższego modelu ?
    Ewentualnie który model z tych tańszych najlepiej wybrać, przy podobnych cenach.
  • Level 30  
    Z tych co prezentujesz wybrał bym Bosch SPV 50 E 00 EU - przemawia do mnie 5 programów. Najczęściej i tak będzie to szybkie mycie w temp do 45st. Mam też boscha , ale model z zeszłego roku. Działa bezbłednie. Doskonale domywa nawet na najmniejszym programie..dodatkowo szybko bo w 30 minut. Jeśli pomiędzy tymi co prezentujesz nie ma różnicy np. w długości gwarancji to wybrał bym tak jak napisałem.
  • Level 27  
    Sam osobiście posiadam zmywarke 45 jeśli masz możliwość to zakup 60 taka moja rada odnośnie sprzetu to któryś rok już posiadam elektroluksa i jeszce działa.
  • Level 11  
    Co do zakupu 60, nie ma możliwości tak zostały zrobione meble za dość spore pieniądze i tylko 45 wchodzi, taki był zamysł wcześniej i przy nim zostanę.

Najdroższy model ma niby jakieś sygnalizację światłem na dole ( na ile to jest przydatne, bo obecne zmywarki są dość ciche) , no i jakiś czujnik zabrudzenia szkła (czy to aż tak przydatna funkcja ?) i niby więcej pojemników.

Czy mycie w temperaturze 70 stopni ma znaczenie, i czy używa się aż tak wysokiej temperatury, czy 65 spokojnie starczy ?

Oglądnę na żywo te zmywarki jeśli się da, ale wybór podejmowany z żoną i może zdecydować kolor srebrny panela wewnątrz (dla mnie bez znaczenia kolor), a wtedy by zostały tylko Bosch SPV 53M10EU i Bosch SPV 43 M 10 EU .
  • Level 37  
    Mam od 4 lat AEG Favorit, codzienna praca, korzystam tylko z jednego programu "automatic", 3w1 co w zupełności wystarcza.
  • Level 35  
    Każdy ma inne potrzeby ale jak dla mnie 45 jest w sam a rodzina to 2+0 :) no czasami teściowa przyjedzie.
    Co do zmywarki kieruj się ilością programów (choć i tak pewnie będziesz używał tylko 2 szybkie i w wyższej temperaturze) i okresem gwarancji. Sam mam Bosch'a i jakoś odpukać nic się z nim nie dzieje. Jeśli masz druga taryfę poszukaj modelu z funkcją opóźnienia zmywania, mam i sobie chwalę. 1/2 wsadu też jest przydatna. Co do lampki nie sugeruj się tym gdyż lepszym rozwiązaniem jest brzęczyk, większość ma wbudowany. Problem może być gdy masz wszystkie sprzęty z linii Bosch'a każdy wydaje taki sam dźwięk (piekarnik, zmywarka, pralka).
    Dziś z tych oferowanych też wybrał bym Bosch SPV 50 E 00 EU gdyż rozpiętość ceny to 300 zł - starczy na czajnik bezprzewodowy :)
  • Level 11  
    Wybór padł wstępnie na model najdroższy bosch SPV53M10EU , bo taki się żonie spodobał najbardziej wizualnie.

Jeszcze mam pytanie czy ten model posiada metalowe dno czy plastikowe?

Gdzie te modele są produkowane, tj Niemcy czy może Chiny , no i czy szukać jakiegoś konkretnie oznaczenia jak czasem to bywa w pralkach.
  • Level 30  
    Kupiłeś, to zapraszam do opisu wrażeń z uzytkowania.Ja optuje za SPV 43 M 10 EU, może jeszcze zmienię decyzję...
  • Level 12  
    Od kilku lat korzystam z Bosh'a 45 cm (teraz nie podam modelu) i jestem bardzo zadowolony.
    Liczba programów jest w gruncie rzeczy mniej istotna - w praktyce codziennej korzystam (ja jestem najczęstszym "obsługiwaczem" tego urządzenia) z full 60 st.C. bo jak używałem 50 to częściej zdarzały się pojedyncze sztuki niedomyte.
    Najważniejsze jest dobre ułożenie naczyń, aby nie zblokować ruchu spryskiwaczy, a reszta zależy od osobistych upodobań.
    Osobiście preferuję programy j.w. i stosowanie dobrych proszków zamiast tabletek (taniej i chyba lepiej/skuteczniej).

Dodano po 11 [minuty]:

ciacho1984 wrote:
    Wybór padł wstępnie na model najdroższy bosch SPV53M10EU , bo taki się żonie spodobał najbardziej wizualnie.

Jeszcze mam pytanie czy ten model posiada metalowe dno czy plastikowe?

Gdzie te modele są produkowane, tj Niemcy czy może Chiny , no i czy szukać jakiegoś konkretnie oznaczenia jak czasem to bywa w pralkach.

Nie jestem pewien co do tego modelu, ale bosh w swoich konstrukcjach preferuje raczej stal nierdzewną w całej komorze.
    Jeśli chcesz kupić w necie, to sprawdź dokładnie info o zamawianym modelu (najlepiej na stronie bosh'a) , a jeszcze możesz uzgodnić dodatk. warunki ze sprzedawcą przed zatwierdzeniem trasakcji.
    A jeśli chodzi o "made in China" to naprawdę nie ma znaczenia we współczesnym świecie - liczy się jednak marka bosh , choć produkcja może być zlecana na drugi kraniec świata.
  • Level 11  
    Kupiłem ostatecznie model spv 58m00eu , kosztowała mnie sporo ale w lipcu 2013 dałem 1680 zł .

Uwaga dla kupujących zmywarki 45 cm, jak doszło nam dziecko to dodatkowa szuflada na sztucce jest zbawieniem, bo brakło by miejsca na koszyczek w środku. Jeśli rodzina będzie 2+1, to szukajcie takiego patentu, bo potem brakuje miejsca a zmywarka chodzi codziennie do dziś więc polecam boscha ten właśnie model.