Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

LCD LG 26LZ55, ATI Radeon 9800 - podłączenie TV z kartą graficzną przez DVI

wujektv 22 Sie 2012 22:01 5592 27
  • #1
    wujektv
    Poziom 12  
    Witam. Mam problem jak w temacie. Próbowałem już wszystkiego co mogłem znaleźć do tej pory w internecie i na elektrodzie. Po podłączeniu tv poprzez złącze DVI i wejściu w tv w tryb PC, na ekranie tv wyświetla się na chwilę napis tryb DPM i wyłącza się podświetlenie ( telewizor jest sprawny ). Po podłączeniu do kabla DVI zamiast tv monitora, obraz jest normalny. Nie wiem czy dobrze robię mając podłączony jednocześnie monitor i telewizor , ale dwa monitory podłączone jednocześnie normalnie pracują. Próbowałem też szukać pomocy w ATI Catalyst Control Center, gdzie za podpowiedzią nie mogę znaleźć u mnie ustawień DVI, chociaż sprawdzałem wszystko po kolei. Myślę że coś robię nie tak, i proszę o pomoc , lub jakiekolwiek sugestie. Moderatora proszę o przeniesienie postu jeżeli nie napisałem w dobrym dziale, do innego działu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • #2
    kozik3
    Poziom 16  
    Podłącz tak jak miałeś, na TV wybierz PC (tak jak to robiłeś wcześniej) i na kompie naciśnij klawisz funkcyjny "Fn" i trzymając go kliknij któryś z przycisków F1-F12. Poszukaj na tych przyciskach ikony telewizorka lub może być napis LCD, albo zrób fotkę klawiatury to pomożemy :-) W każdym razie trzeba uaktywnić klonowanie lub przerzucić obraz tylko na TV. Dla przykładu u mnie jest to pod F8. Powodzenia
  • #3
    wujektv
    Poziom 12  
    Niestety niema na mojej klawiaturze klawisza Fn, jest tylko flaga Windowsa. Klawiatura jest standartowa qwerty ( Genius ). Zdjęcia chyba nie potrzeba robić, bo takie klawiatury są powszechnie ogólnie stosowane. dodam że mój komputer jest stacjonarny.Może jest inna możliwość rozwiązania problemu. Pozdrawiam.
  • #4
    kozik3
    Poziom 16  
    Możesz tego poszukać w ustawieniach karty lub sprawdź czy działa kombinacja klawiszy: przytrzymaj klawisz z ikoną-flagą Windowsa i kliknij P.
  • #5
    wujektv
    Poziom 12  
    Nic kombinacja klawiszy nie zmienia. W ustawieniach karty szukałem już długi czas i jak pisałem nic tam nie znalazłem. Chociaż kombinowałem z różnymi ustawieniami.
  • #6
    kozik3
    Poziom 16  
    Otwórz Catalyst Control Center, następnie Menedżer ekranów i Właściwości ekranu. Przy podłączonym kablu do TV powinieneś mieć aktywne prawe okno. Lewe to ekran główny lub kliknij ikonę Wykryj ekrany. Można to zrobić na wiele sposobów. Napisz czy coś się udało.

    Dodano po 13 [minuty]:

    Znalazłem na necie opis, że z tym TV jest taki przypadek, że najpierw trzeba włączyć TV, a następnie kompa. Jeżeli komp jest już uruchomiony to trzeba zrobić RESTART. W innych wypadkach na TV jest czarny ekran. W ustawieniach karty nic właściwie nie trzeba zmieniać, bo przecież w Twoim wypadku ten TV działa jak monitor, a nie jako drugi odbiornik tak jak jest to przy np D-SUB. Sprawdź.
  • #7
    wujektv
    Poziom 12  
    To już robiłem. Po kliknięciu na drugi ekran, wyświetla się napis" ekran który próbujesz ustawić nie jest aktualnie włączony...czy chcesz włączyć ten ekran? ". po naciśnięciu tak, zaznaczenie drugiego ekranu powraca na pierwszy i nic się nie dzieje. Tv jest cały czas włączone. Co tu jest grane ?
  • #8
    kozik3
    Poziom 16  
    Tak tak, ale czy robiłeś próbę taką: TV włączone i restart kompa, lub TV włączone i dopiero wtedy włącz kompa na nowo (nie chodzi o podpięcie kabla na włączonym kompie).
  • #9
    wujektv
    Poziom 12  
    Tak , kolego Kozik, wiem że tak się robi. Nawet teraz powtórzyłem to co napisałeś mi do tej pory i nic się nie zmieniło. Może zostawimy to do jutra?
  • #10
    kozik3
    Poziom 16  
    Sprawdź jeszcze jaką masz ustawioną rozdzielczość. Ustaw max na 1280x768 i zrób próbę.
  • #11
    Eidems
    Poziom 29  
    Witam, gdy ja podłączałem komputer z 9600 pod LCD samsunga, zarówno przez kabel VGA jak i DVI-HDMI nie miałem problemów, może spróbuj właśnie na kablu DVI-HDMI, i zobacz jaki będzie efekt?
  • #13
    wujektv
    Poziom 12  
    Witam. Mam w kompie i w telewizorze taki sam typ gniazda i pisze tam DVI , z tego co znalazłem w internecie to jest gniazdo DVI - I dual link. Dopiero sugestia ostatniego kolegi zasugerowała mi żebym sprawdził kabel połączeniowy i okazuje się że sprzedano mi kabel który ma układ pinów podobny całkiem do podłączenia do złącza DVI - D single link. Mój kabel ma styki 1x 1 + 1x9 + 1x9 . Czy ten kabel nadaje się do podłączenia TV z komputerem , czy zostałem wprowadzony w błąd przez sprzedawcę , a tym samym wprowadzałem nieświadomie kolegów w błąd. Mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenia nim TV z komputerem , czy mam zwrócić kabel do sklepu i jaki mam wtedy typ kabla kupić. Podaje dane karty graficznej.
    RADEON 9800 :Karta podstawowa
    Producent karty graficznej Powered by ATI
    Mikroukład graficzny RADEON 9800
    ID urządzenia 4E49
    Dostawca 1002

    Identyfikator podsystemu 0012
    Identyfikator dostawcy podsystemu 1681

    Funkcje magistrali graficznej AGP
    Maksymalne ustawienie magistrali AGP 8X

    Wersja BIOS 008.004.008.020
    Numer katalogowy BIOS 113-A14802-101
    Data BIOS 2003/06/11

    Rozmiar pamięci 128 MB
    Typ pamięci DDR SGRAM / SDRAM

    Taktowanie rdzenia w MHz 324 MHz
    Taktowanie pamięci w MHz 290 MHz
  • #14
    Łukasz_W

    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie jestem przekonany na 100%, ale proponowałbym wymienić na kabel DVI-I Dual Link, wydaje mi się, że brakuje w obecnym analogowego sygnału który jest na brakujących czterech pinach. Prosze mnie poprawić jeśli sie mylę.

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic608469.html

    Opisy i róznice w złączach i przewodach.
  • #16
    WojtasJD
    Poziom 43  
    W tym sklepie przecież jest podane: DVI-I (With HDCP)
    Z kolei w instrukcji PL nawet ostrzegają przed brakiem obsługi DVI-A :D

    LCD LG 26LZ55, ATI Radeon 9800 - podłączenie TV z kartą graficzną przez DVI

    BTW:
    http://hdtvpolska.com/topic/4646-component-a-hdmidvi-kolosalna-roznica-w-barwach/#entry39294
    http://forums.entechtaiwan.com/index.php?topic=3500.0

    I am hoping someone can help me with a problem I have had for some time now. A couple of months ago I bought a LCD TV (LG RZ26LZ55) with one DVI-I connector. When I connect the TV to the video card using a DVI-A cable, everything works OK (incl POST). However when I connect it with the DVI-D cable, and restart the computer, I get a black screen during POST and also in windows.

    However, if I boot the computer with my regular LCD monitor, and hot swap the DVI-D cable to the TV, I get a picture.
  • #17
    kozik3
    Poziom 16  
    No zgadza się, ale to kolega Wasilkowski wpadł na ten pomysł i to jego zasługa w rozwiązaniu problemu.
  • #19
    wujektv
    Poziom 12  
    Witam. Dziękuje wszystkim kolegom za przesłane informacje. Zwróciłem kabel do sklepu, pomimo zapewnień sprzedawcy że wszystko powinno być dobrze bo brakujące piny są niewykorzystywane.Dopiero po pokazaniu mu postów, przyznał, że mogło jednak być coś nie tak. Teraz mam pytanie: jaki to ma być kabel DVI-I DVI-I ( 24 + 1 ), czy może DVI-I DVI-I ( 24 + 5 ), bo nie wie sprzedawca jaki ma zamówić, bo w sklepie takiego niema. A najlepiej prosiłbym o sugestie, gdzie taki odpowiedni kabel mogę kupić. Pozdrawiam
  • #20
    Łukasz_W

    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Moim zdaniem najbezpieczniej będzie się zazbroić w DVI 24+5
    Na przykład taki:
    http://sklep.avt.pl/p/pl/486940/kabel+premium+dvi-i+245+2x+ferryt+5m.html
  • #21
    wujektv
    Poziom 12  
    Witam.Dostałem dzisiaj kabel DVI-I DVI-I ( 24 + 5 ) i po podłączeniu telewizor ruszył bez problemu. Zmieniłem tylko ustawienia karty graficznej na inną niż 1360 x768 60 Hz rozdzielczość, bo powodowało to złe wyświetlanie znaków ( liter ). Ustawiłem na 1024 X 768 60Hz i myślę że tak jest dobrze. Jeszcze nie wiem jak mogę powiększyć, rozciągnąć obraz na cały ekran, bo w ustawieniach karty właściwości monitora - dostosowania - pozycja i rozmiar ekranu ,mimo prób nic się prawie nie daje zmienić.Tak samo w menu telewizora mam tylko format 4:3 i 16:9 z pasami po bokach. Nie mogę też tego zmienić w menu PC w tv. Poza tym wszystko jest ok.
  • #22
    Łukasz_W

    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Zgodnie z danymi producenta:
    Rozdzielczość - 1280x768 lub 1360x768 (WXGA)
    1024x768 (XGA)
    Proporcje ekranu (w trybie PC dostępnę tylko dwie proporcje)- 16:9 oraz 4:3

    Program wymagany do otwarcia instrukcji:
    http://www.caminova.net/en/downloads/download.aspx?id=1

    Instrukcja (dostepna tylko w przeglądarce IE):
    http://biz.lgservice.com/gcsc/dwn/main
  • #23
    wujektv
    Poziom 12  
    Dziękuje bardzo serdecznie wszystkim kolegom za okazaną tak szybką i fachową pomoc w rozwiązaniu problemu, a koledze Wasilkowski - emu za ostatnie linki, chociaż drugi link jest nie aktywny. Jeżeli chodzi o instrukcje obsługi TV, to dzisiaj ją dostałem. Myślę że, według mnie, problem został rozwiązany i jeżeli koledzy mieliby chęć coś dodać lub mieli jeszcze jakieś sugestie to bardzo chętnie skorzystam.Myślę że w następnym poście mógłbym już zamknąć temat.
  • #24
    Łukasz_W

    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    To ja tylko poprawię link do instrukcji bo faktycznie nie działa:

    Na dole wersja polska i angielska, otwierac tylko przez IE
    http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-RZ-26LZ55
  • #25
    WojtasJD
    Poziom 43  
    wujektv napisał:
    Jeszcze nie wiem jak mogę powiększyć, rozciągnąć obraz na cały ekran

    Działają/są aktywne w menu TV ustawienia: Menu -> Ustawienia -> Wejście -> PC -> H,V-Pozycja, ... Auto dostosowanie ... itd?

    Instrukcji tego TV chyba nie dodawano więc: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2369815.html
  • #26
    wujektv
    Poziom 12  
    Witam. Dziękuje wszystkim kolegom za tak dobre rady i sugestie w temacie. Po ostatnich postach już potrafię ustawić opcje w karcie graficznej, tak że jestem sam zadowolony z uzyskanych wyników na ekranie. Co do rozdzielczości 1380 X 738, to korzystam wtedy jak jest mi potrzebna.Rozdzielczość 1024 X 738 używam ciągle i na moje potrzeby jest całkiem wystarczająca. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim kolegom za wszechstronną pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam. Temat zamykam.
  • #27
    WojtasJD
    Poziom 43  
    No a sprawdziłeś to co poprzednio pytałem? Bo czuję niedosyt po obu stronach...
  • #28
    makawity
    Poziom 10  
    Witam, mam problem z HDMI(karta) na DVI "adapter" (18+1) do telewizora. Działało na kablu HDMI 4,5metra, ale był za krótki, następnie na kablu HDMI 10 metrów ale po dwóch dniach przestał działać i komputer nie widzi już telewizora a na telewizorze pojawił się napis "brak sygnału" a po dopięciu dźwięku z kompa do telewizora za pomocą min jacka na telewizorze wyskakuje napis DPM! Po podłączeniu tegoż przewodu (HDMI-DVI) do kompletnie wyłączonego (nawet z sieci) monitora komputer od razu prawidłowo wykrywa urządzenie które po włączeniu do sieci normalnie działa a żeby było śmieszniej, DVI z karty adapterem na kabel d'sub i ponownie adapterem na DVI do telewizora i ten normalnie działa i komputer go wykrywa! Zmieniłem kabel HDMI na 7,5 metrowy i nadal taka sama lipa, a po zmianie adaptera DVI z 18+1 na 24+1 to na tym samym kablu HDMI + przejście 24+1 DVi, na telewizorze zaczął pojawiać się napis DPM, po czym wygasza się obraz i dobranoc :/!(próbowane na W7-64b, Ubuntu), Płyta ASUS M4A785TD-V-EVO, MSI R6850 oc, PhenomII 955 4x 3,2, 16GB ram DDR3 1600, OCZ stealth Xstream 2 600W, stary monitor Acer AL1917 i stary telewizor LG RZ-27LZ55 który chyba nie ma HDCP a karta graficzna niestety tak, czy brak HDCP w telewizorze może być przyczyną takich "klocków"? Przypominam, że po podłączeniu hdmi karty, kablem HDMI przez adapter DVI do monitora w miejsce telewizora wszystko jest cacy. Help me please and pozdrawiam.
REKLAMA