Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Bosch TCA 5201, zablokowany zaparzacz

Koval_6 17 Lis 2018 17:43 16953 44
    dywan99
    Poziom 6  
    Witam a ja mam pytanie jak to złożyć żeby działało? Rozebrałem to w drobny mak bo mi sie zaklinował zaparzacz i teraz jak złozyc to poprawnie, te zebatki w jakiej pozycji wyjsciowo to ustawic zeby ekspres działał.To biale kółko zwane sprzegiełkiem chodzi od lewej do prawej a w to wchodzi naped od silnika i tam sa takie wypustki na przeciw siebie ktore wciskają te mikrowłączniki i jak to wszystko ustawic ktos wie?
  • PCBway
    PrzemoRoman
    Poziom 5  
    No to masz problem bo ja źle ustawiłem za pierwszym razem i uruchomiłem i zerwało wypustki i musiałem kupić nowe
    dywan99
    Poziom 6  
    Tak mam problem bo mi tez zerwało wlasnie haha i po niedzieli bede miał nowe i nie chce juz popełnic błędu dlatego pytam tutaj moze ktos podpowie jak to ustawic poprawnie
  • Pomocny post
    nioop

Specjalista AGD
    Wyjściowa pozycja

• PCBway
    dywan99
    Poziom 6  
    Witam ponownie mam kolejne pytanie bo nie za bardzo chce działac ten ekspres (tca 5809) złozyłem wszystko do kupy ustawiłem pozycje wyjsciową wg Niooopa no i elegancko niby działa tylko nie wiem czy prawidlowo czy moze cos jeszcze jest uszkodzone lub zle złozone,po włozeniu zaparzacza uruchamia sie idzie kawałek do góry i sie cofa do pozycji wyjsciowej i tak juz zostaje jak chce zaparzyc kawe to idzie do góry ale kawa sie nie leje z tch dwóch dysz ,zauwazyłem ze w zaparzaczu na samej gorze z boku wystaje kawałek plastiku i jak sie wkłada ten zaparzacz do ekspresu to ten plastik przechodzi przez otwór w ktorym jest mikrostyk i moze przesunac sie wyzej ponad centymetr przesuwajac sie po mikrostyku jednak ja ma zaparzyc kawe to pozostaje bez zmian w tej samej pozycji .Moze to kółko plastikowe to sprzegiełko jest zle wyjsciowo ustawione mam tak jakby maksymalnie do prawej strony do ogranicznika i po wlaczeniu nakreca sie w lewo czy moze powinien byc w innej pozycji?
    nioop

Specjalista AGD
    Druga strona, pozycja wyjściowa:

dywan99
    Poziom 6  
    Dzięki za zdjecie z ustawieniem ,zanim zobaczyłem odpowiedz kombinowałem z tym ustawienem i faktycznie było o jeden ząbek przestawione teraz jest ok i wszystko w końcu działa .Chciałem jeszcze zapytac czy nie ma ktoś moze złączki zaparzacza z ta zwężajacą sie koncówką?
    Troll_u
    Poziom 12  
    Witam!

Mój ekspres Bosch w zasadzie taki sam jak w temacie ostatnimi czasu strasznie jęczy. Doszedłem do tego, że problem z silnikiem lub przekładnią, gdyż jednostka zaparzająca działa lekko i płynnie. Na początku film z uruchomienia ekspresu.

Link

Dziś rozebrałem ekspres, dostałem się do przekładni i wygląda na to, że główna oś napędzająca zaparzacz jest zablokowana - nie udało mi się jej przekręcić palcami ani nawet kombinerkami. Nie wymyśliłem również jak ją zdemontować. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak ją wyciągnąć celem wyczyszczenia i nasmarowania? Na ten moment wyczyściłem koła w przekładni i nałożyłem nowy smar biały - problem oczywiście nie ustąpił.

Dodam jeszcze, że ekspres parzy kawę normalnie. Wszystko działa, ale mam obawy, że w końcu zblokuje się to całkiem i polecą mi zęby w kole zębatym, o którym jest sporo na pierwszej stronie tego wątku.
    nioop

Specjalista AGD
    Masz do wymiany koło zębate te czarne. Niestety pchnął i nic za bardzo z tym nie zrobisz.
    Możesz spróbować przetoczyc, ale czy to opłacalna sprawa, nie wiem.
    dywan99
    Poziom 6  
    Mam jeszcze pytanie odnosnie Boscha TCA 5809 mianowicie nie mieli kawy ziarnistej ,a taka sypaną parzy w czym moze byc problem? Dodam tylko ze to wszystko działało ,długo stał no i brakuje tego dekielka przykrywki na ten młynek czy w tym moze byc problem choc tam nie ma zadnego czujnika?Moze cos zle robie ,wsypuje ziarna i przyciskam przycisk parzenia kawy.

Edit.Podobno silnik szrot czy jest mozliwosc dostania czegos uzywanego bo nowy widzialem za prawie 500?
    pyszczek007
    Poziom 9  
    witam wszystkich. chciałbym się podłączyć do tematu. Mam taką samą przypadłość z moim expresem co PrzemoRoman
    a mianowicie zaczyna lecieć kawa do kubka a po chwili wszystko ląduje w tacy
    czy już rozwiązaliście ten problem bo jak wszystko przejrzałem i wyczyściłem i dalej nie działa. z góry dzięki za pomoc
    Kuba_K90
    Poziom 1  
    Witam,
    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, ponieważ odnalazłem wątek interesujący mnie w odpowiedziach. Mianowicie Jęczący ekspres... u mnie to siemens tk 53009 ale to sie chyba niczym nie różni.
    Mam pytanie jak rozebrać element w ktorym jest przekładnia zębata? 3 śrubki odkręcone i co dalej? Czy rzeczywiście ten odgłos to wina zębatek?