Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

suzuki vitara - błąd 22, 23, 32

22 Aug 2012 22:31 5256 8
  • Level 2  
    witam proszę o pomoc w rozkodowaniu błędów 22- 23- 32
    w samochodzie suzuki grand vitara z 1999r 2,0td silnik mazdy
    ps.
    auto traci moc i podczas jazdy zapala się kontrolka świec
  • Level 16  
    22 - Czujnik położenia przepustnicy; 23 - Czujnik temperatury powietrza; 32 - Czujnik ciśnienia w kolektorze wlotowym
  • User removed account  
  • Level 16  
    SEWER76 - z błędów można wnioskować, że czeka Cię czyszczenie kolektora lub zacznij od czujników. Specjalnie dla moderatora fotka czujnika :-)
    suzuki vitara - błąd 22, 23, 32
  • Level 2  
    witam
    po odłączeniu akumulatora i ponownym sprawdzeniu błędów pozostał tylko 32
    jak się dopatrzyłem pod maską jest coś takiego jak SENSOR BOOST (079800-3301)
    i chyba tam tkwi problem jest on połączony z kolektorem ssącym wężykiem i filterkiem
    http://www.ebay.com/itm/MADZA-04-05-Miata-95-...01-Boost-Pressure-/150817601607#ht_1382wt_778

jak by ktoś wiedział gdzie to kupić bym był wdzięczny
  • Level 16  
    Ja jednak myślę, że trzeba kolektor wyczyścić. Jak wygląda czujnik ? Jest czysty ? Pozostałe błędy też powrócą kwestia czasu i trzeba by się trochę przejechać.
  • Level 2  
    jak na razie pozbyłem się filterka między kolektorem, a czujnikiem jest wyraźnie poprawa ale błąd jest cały czas

Dodano po 49 [sekundy]:

a czujnik w suzuki kosztuje 1500 zł (chore)
  • Level 2  
    dołączam się do tematu. w mojej vitarze 2,0 td (silnik mazdy) zapala się kontrolka świec powyżej 2,5 tys obrotów i kopci na biało. błedy odczytałem: 24. 41. co mogą oznaczać?
  • Level 2  
    witam!! ostatnio moja vitara 2,0 td (silnik mazdy) zaczęła ciężko palić. gdy włączam zapłon zamyka się klapka do gaszenia( ta w kolektorze dolotowym) i odcina paliwo któraś cewka. proszę o pomoc.. co może być przyczyną? dodam że wymiguje mi kod 12