Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 1.9 M43TUB19 - Odpala i gaśnie błąd 135 camshaft sensor

22 Sie 2012 23:20 7683 12
  • Poziom 8  
    Zacznę od początku:
    Od jakiś 3-4 miesięcy zaświecała mi się pomarańczowa lampka od oleju, że jest niski poziom, a było ok. Strzeliła mi uszczelka pod głowicą - wymieniłem (planowanie+sprawdzenie szczelności głowicy). Od tego czasu nie mogę odpalić auta, tzn. odpali i gaśnie. Na komputerze błąd 135 camshaft sensor, wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu. Pierwsze odpalenie wszystko ładnie chodzi, przejechałem kilka km i jest ok, zgasiłem auto i od tego czasu odpala i gaśnie po ok 10 sekundach. Raz dzisiaj odpaliło i nie zgasło chodziło idealnie po zgaszeniu znowu jak zapalam to gaśnie błąd wraca cały czasu od czujnika, a jest nowy oryginalny. Nawet od kolegi z auta zamieniłem na chwilę i też błąd wraca. Przejście między kostką czujnika a wtyczką do komputera jest ok. Jak rozepnę instalacje gazową to samo się dzieje. Co to może jeszcze być?
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 34  
    synchro góra-dół ?
  • Poziom 8  
    rozrząd ustawiony na znaki jeżeli ci oto chodzi
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Sprawdź czujnik położenia wału.
    10 sekund to jednak nie możliwe.
  • Poziom 10  
    Czujnik na wał dzisiaj będę montował nowy oryginalny siemensa vdo czujnik na wałku jest jeden oryginał (który miałem), drugi z toprana i trzeci z vemo jakości Q+ czyli takiej jak oryginał. Jak ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to napiszcie
  • Moderator Samochody
    bartekk92 napisał:
    rozrząd ustawiony na znaki

Tam nie ma żadnych znaków.
  • Poziom 10  
    dół blokujesz przy skrzyni a na górnym kole od wałka rozrządu jest strzałka kolego która ma patrzeć idealnie na wałek rozrządu.

Wymieniłem czujnik na wale skasowałem błąd auto odpaliło na kilka sekund może 2-3 i zgasło już teraz nie można odpalić ? Czyżby się imo w kluczyku wysypało sprawdzę jeszcze na drugim kluczyku. Ps. jak odepnę czujnik od wałka rozrządu to to samo, odpala i gaśnie.

Dodam że teraz nie ma żadnych błędów na komputerze.
  • Moderator Samochody
    Strzałka to jest tylko orientacyjnie na kółku, a te ma otwory "fasolki" pod śrubami żeby dokładnie ustawić, też trzeba blokadę zakładać na wałek.

BMW E46 1.9 M43TUB19 - Odpala i gaśnie błąd 135 camshaft sensor
  • Poziom 10  
    Już wiem co jest rozsynchronizował się EWS
  • Poziom 8  
    Problem nadal jest czujnik na wale i na wałku rozrządu jest sprawny, teraz gdy rozkręciliśmy całą skrzynkę bezpieczników to zauważyliśmy że przekaźnik od sprzęgła klimatyzacji i pompa powietrza wtórnego chodzi jak wtryskiwacz cały czas robi takie "cyk cyk cyk" Dodaliśmy nawet masę na silnik żeby było pewne że to jest ok, Teraz jeszcze chce sprawdzić masę na instalacji elektrycznej czy ma ktoś może schemat lub wie gdzie jest lub są masy od instalacji lub do czego najlepiej się wpiąć.
  • Poziom 8  
    Tak dałem radę okazało się że soft w sterowniku jakimś dziwnym cudem się rozsypał po aktualizacji softu do najnowszej wersji było wszystko ok.