Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrolux EW 1232 I - Pralka Elektrolux EW1232I nie grzeje wody

jaca373 23 Aug 2012 00:37 3306 3
 • #1
  jaca373
  Level 9  
  Witam
  Proszę o pomoc.
  Pralka pobiera wodę ale nie grzeje. Poza tym cały cykl prania trwa ok 10 min, potem zatrzymuje się, bez płukania, wirowania, spustu wody itp.
  Sprawdziłem omomierzem grzałkę - ok 28 Ω. Czujnik NTC 4,05kΩ (na tabliczce znamionowej 4,8kΩ). Poprawiłem luty na płycie z przekaźnikami. Pomysły się skończyły a pralka ciągle odmawia posłuszeństwa.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  jaca373
  Level 9  
  Pytałem w serwisie. Wymiana karty, na której są przekaźniki to jakieś 500 zł. Hmm...sporo. Nie bawią się wymianę elektroniki tylko wymieniają całą kartę.
  Nie bardzo wiem co mogę jeszcze sprawdzić. Czy ten ciut mniejszy opór na NTC niż podają na obudowie może świadczyć o uszkodzeniu czujnika? Czy jednak skupić się na karcie i przekaźnikach
 • Helpful post
  #3
  zhudomel
  Home appliances specialist
  jaca373 wrote:
  Czujnik NTC 4,05kΩ
  Pewnie trzymałeś go w ręce jak mierzyłeś. Może być uszkodzony przekaźnik. Tu na dole po prawej stronie masz kilka podobnych tematów albo szukaj: "elektrolux nie grzeje"
 • #4
  jaca373
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź. Powalczyłem ponownie i udało się - pralka ruszyła. Co prawda poprawiłem jeszcze luty na przekaźniku (tym razem właściwym) ale nie to raczej uzdrowiło pralkę (wyglądały prawidłowo). "Przedmuchałem" wężyk do hydrostatu i myślę, że to tak na prawdę pomogło. Nie było to może profesjonalne oczyszczenie ale przyniosło efekt - na razie pralka działa. Tak więc jeżeli ktoś będzie miał podobne objawy usterki (przerwanie programu po kilku minutach pracy, po napełnieniu bębna wodą) polecam sprawdzenie hydrostatu i drożności wężyka.