Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór sprzętu - wzmacniacz do 400 PLN 4 kanałowy na przód i subwoofer

23 Sie 2012 02:20 3213 9
  • Poziom 17  
    Witam,

Proszę o poradę jaki wzmacniacz wybrać 4 kanałowy.
    Na początek co obecnie posiadam:
    - nissan almera n16 3-drzwiowy,
    - wytłumione drzwi, a w nich zestaw Helix B 62C,
    - Radioodtwarzacz Kenwood KDC-415U (wyjście 1xR/L na wzmacniacz).

Dążę do takiego rozwiązania, by dołożyć porządny wzmacniacz i subwoofer. Na pierwszy ogień idzie wzmacniacz. Myślałem o następującym rozwiązaniu - wzmacniacz zasilałby przód + subwoofer w mostku. Obecnie przygotowałem sobie już instalację: zasilanie wzmacniacza 25mm², przewód od wzmacniacza do przodu (zwrotnicy oryginalnej z zestawu Helixa) 2,5mm², 2xchinch + remote od radioodtwarzacza. Wszystko w bagażniku czeka na zakup sprzętu.

Trochę czytałem na forum, oglądałem w sklepie i to co wymyśliłem:
    - Magnat SHARK 400
    - JBL CS 50.4-nim
    - ALPINE V12 MRV-F300S
    - XETEC XIRCUIT XI-240.4

Wolałbym zakupić nowy sprzęt - maksymalnie 400 PLN. Odnośnie subwoofera - wybór nie jest sprecyzowany, najpierw chcę zakupić wzmacniacz, tak bym później mógł od razu podłączyć skrzynie.

Zastanawia mnie jeszcze kwestia połączenia. Z racji tego, iż radioodtwarzacz posiada tylko jedno wyjście na kanał i to Rear, rozumiem, że sygnał na mostek w wzmacniaczu i tak bym musiał brać od tego wyjścia. A może wzmacniacze mają już taką możliwość wewnętrznego połączenia wejść, poprzez przełącznik?

Dziękuję za rady.
  • Poziom 26  
    Taki przełącznik miał u mnie 1 wzmacniacz do tej pory, a że miałem ich sporo, to raczej nie jest to rozwiązanie popularne. (wzmacniacz ESX V440.4). Będziesz musiał zastosować rozdzielacz typu Y, ale to jak dla mnie półśrodek, bo nie ma sterowania z poziomu radia przód/tył, ani suba, więc proponuję zbierać na inne radio. Co do wzmacniaczy - ostatecznie Alpine i Xetec (nie jest to łagodny wzmacniacz). Można zapolować (jest trochę droższy na alle..) na Rodek r480i - tutaj byś miał na przyszłość spory zapas i pole do popisu :)
  • Poziom 17  
    Dzięki za odpowiedź, postanowiłem zakupić teraz dobry wzmacniacz 4 kanałowy, z czasem zmienię radio tak by miało wyjście na 4 kanały. Na chwilę obecną przód będzie grał przez jakiś czas na radiu.

Szybkie pytanie który wzmacniacz wybrać:
    - udimension Jr 5.4x
    - Rodek R480i

Dodam, że obie używki w tych samych pieniądzach. Chyba, że polecacie coś innego nowego w tej cenie?
  • Moderator CarAudio
    XM4045 za pół ceny uDim złoi mu skórę ale ten Rodek ma więcej pary i brzmieniowo taki bardziej "żywy" ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rockford Fosgate 551X.

Złoi skórę sonemu i ma dużo jakościowej pary ;)
  • Poziom 26  
    Ale nie często się taki RF-ik zdarza :D Ja niedawno sprzedałem za 400 PLN niższą serię Punch 500x :D Pięknie grał - bardzo mi się podobał ;) a z dostępnych ten Rodek, to bardzo poprawnie grający piecyk, ma nawet Subsonica ;)
  • Poziom 17  
    Bardzo chętnie kupiłbym tego Rockford Fosgate 551X, lecz musiałbym trochę poczekać aż się trafi jakaś używka.

W tej chwili mogę zakupić albo Rodka (450 PLN - dość dużo sobie życzy) albo PHASE EVOLUTION RS4 (500 PLN).
    Skłonie się jednak ku temu R480i.
    Wrzucam zdjęcie środka tej używki:
    Wybór sprzętu - wzmacniacz do 400 PLN 4 kanałowy na przód i subwoofer Wybór sprzętu - wzmacniacz do 400 PLN 4 kanałowy na przód i subwoofer
    Możecie wprawnym okiem zobaczyć czy coś było przy nim robione itp.?
  • Poziom 26  
    RS 4 to tak niezłej jakości spawarka, trochę nie mój gust (Tobie może by się spodobał - trochę dodaje ostrości na górze), Rodek - bdb wzmacniacze, tylko ceny jadą do góry, tylko patrzeć, jak będą pisali na alle... "legendarny, kultowy, rarytas Rodek" :D Jak by Ci wpadł w łapki Kenwood PS-500, 501F - bardzo elegancko grający piecyk ;)
  • Poziom 17  
    A więc tak, mam możliwość zakupu:
    - Kenwood PS 501F
    - Rodek 480i
    - Harman Kardon CA470

Panowie, krótko, żeby kończyć. Który wzmacniacz brać? Wszystkie w podobnych kwotach.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    PS 501F będzie Pan zadowolony ;)