Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD LE40A551 po nie udanej aktualizacji firmware

23 Sie 2012 06:46 2778 10
  • Poziom 15  
    Witam.
    TV jak w temacie po aktualizacji jest martwy.
    Zapala się dioda, reaguje na pilota (pulsuje dioda).
    Czy jest już jakaś możliwość mam na myśli wyjęcie pamięci i zaprogramowanie jej w programatorze odpowiednim wsadem? Jeśli tak to kto ma ten "odpowiedni wsad"
    Pozdrawiam. Janusz
    Moderowany przez mirex:

Regulamin 3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    Ile razy jeszcze będzie kolega próbował? Tak trudno przeczytać ze zrozumieniem co jest napisane w regulaminie? Widać nawet bez czytania regulaminu, podczas zakładania tematu!

• Spec od monitorów
    Link

Link_1

Ale raczej nie wierzę , że pomoże. Szanse 50:50.
    Pozostaje wymiana Main lub serwis
    Powodzenia
  • Poziom 15  
    Dzięki "lisek" ale to już próbowałem. Nie da rady.
    Pewnie zakończy się wymianą płyty. Szkoda.
    Jest dostępna płyta na e-bayu do modelu LE40A550 za rozsądną kwotę ale nie wiem czy podejdzie do mojego. Może ktoś zna odpowiedź, albo może z tej płyty przelutować do mojej samego flesha? Co Wy na to?
  • Poziom 15  
    Czytałem, próbowałem i nic!
    A może jednak podmiana pamięci albo po prostu całą płytę z modelu LE40A550?
  • Poziom 33  
    Podmiana całej pamięci SPI z tym samym softem pewnie 'podniosła' by ten telewizor, z tym, że musiałbyś zdobyć taką zawartość pamięci najpierw. Płyty Samsungów są z reguły zamienne nawet gdy numery BN91- są różne, na spodzie płyt znajduje się 'przekładka' do napięcia zasilania matrycy, w razie różnicy, a w SM można wybrać typ matrycy (panel vendor), grunt w tym aby skaler sterujący matrycą był w stanie adresować ją o tej samej rozdzielczości, czyli porównać czy ten LE40a550 to tv o tej samej rozdzielczości co kolegi. Opcje LVDS da się zmienić w SM a jak nie to, również można to zrobić 'ręcznie'

pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    imperpl napisał:
    Jak coś zapraszam na priv.

Po co? Po kabel? ;)
    telejanusz napisał:

Czytałem, próbowałem i nic!

Tak, prawda. Tylko nie to co trzeba. ;) Tytuł dalej do kitu! No to poczekamy. ;)
  • Poziom 15  
    Gdybym miał soft do tego modelu a w pierwszym poście pisałem, że takowego nie mam to zaprogramowałbym pamięć w programatorze.
    Drogi "mirex", może i nie czytałem nie to co trzeba ale myślę, że wytyczne o wyłączeniu, poczekaniu 10min. a w ostateczności skontaktowaniu się z serwisem Samsunga tego się doczytałem. Co do tytułu może i mogłem napisać inaczej tylko jak???
  • Poziom 15  
    Witam. Niestety nie poszło mi to. Klient zabrał sprzęt nie naprawiony.
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam. Janusz
    /telejanusz/