Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera - nagrywanie filmów i robienie zdjęć równocześnie

bartela1 23 Sie 2012 06:50 2634 14
  • #1 23 Sie 2012 06:50
    bartela1
    Poziom 1  

Witam,

Poszukuję kamery (najlepiej IP) która będzie wstanie nagrywać materiał (aby wysyłać go co godzinę gdzieś na FTP - lub na lokalny dysk) a równocześnie (w trakcie nagrywania) będzie w stanie co kilka minut zrobić zdjęcie i też je gdzieś wysłać.
    Rozmawiałem z kilkoma fachowcami który stwierdzili że nie ma takiej kamery.

Tylko jeden wskazał kamery podobno "dwustrumieniowe" które teoretycznie poradzą sobie z takim zadaniem:

http://pl.airlive.com/product/WN-200HD
    http://pl.airlive.com/product/WL-1200CAM

Z góry dziękuję za podpowiedź

Pozdrawiam

0 14
  • Deimic One - Szkolenia
  • #2 23 Sie 2012 08:22
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Ha! Airlive to bym szczerze odradził, jakość obrazu adekwatna do ceny - obraz nie ostry, blur przy ruchu masakryczny, nawet przy dobrze oświetlonych miejscach. Raz się na nich przejechaliśmy, klient zwrócił wszystkie, bo uwierzyłem w marketing.

Spójrz na screeny:
    To niby 2.0Mpixele:

A to 1.3 Mpixel:

Mówisz, że specjalista powiedział Ci, że nie ma takiej kamery - a ja powiem Ci, że możesz takowe znaleźć.
    Kamery IQeye posiadają takie możliwości, możesz zadeklarować co jaki interwał czasowy będzie wykonywana klatka, oraz w tym samym momencie mają możliwość nagrywania bezpośrednio na FTP albo NAS, lub cyklicznego zrzucania z pamięci kamery.
    Z tym że cena kamery nie będzie zbliżona do zabawek z Airlive.

Jeśli szukasz tanich kamer to możesz po części zrealizować coś takiego na ACTi - np. TCM-4511 - cena jakieś 750 zł netto.
    Ustawiasz to wszystko na eventach - kamera nagrywa na serwer FTP (wybierasz długość nagrania) i w tym samym czasie może jeszcze wysyłać sceeny, i to na ftp czy mail. Możesz też wybrać jakie rozdzielczości itd.
    Wszystkie kamery ACTi mają tą możliwość.

0
  • #3 23 Sie 2012 09:33
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

hmmmm

Tzn acti ma możliwość wysyłania różnych .jpg'ów na różne ftpy? tzn kamera wyśle co godzinę .jpg na ftp1? a co 5 minut na ftp 2?

Bo o to chyba chodzi koledze @bartela1

Większośc kamer ma możwliwośc wysyłania obrazków np co 5 godzin an ftpa, a do tego np z detekcji ruchu wysyłania na e-mail czy NAS, ale to drugie to z detekcji ruchu, czyli nie masz możliwości zdefiniowania "co ile". No pozostają jeszcze wejścia alarmowe ale to niepotrzebna zabawa.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #4 23 Sie 2012 09:46
    Korgoth

jpl napisał:
    hmmmm

Tzn acti ma możliwość wysyłania różnych .jpg'ów na różne ftpy? tzn kamera wyśle co godzinę .jpg na ftp1? a co 5 minut na ftp 2?

Bo o to chyba chodzi koledze @bartela1

Większośc kamer ma możwliwośc wysyłania obrazków np co 5 godzin an ftpa, a do tego np z detekcji ruchu wysyłania na e-mail czy NAS, ale to drugie to z detekcji ruchu, czyli nie masz możliwości zdefiniowania "co ile". No pozostają jeszcze wejścia alarmowe ale to niepotrzebna zabawa.

Hmm, tzn. w ACTi możesz wysyłać różne jpg z różnymi interwałami czasowymi, ale tylko na jeden serwer FTP. Tak samo z nagrywaniem, możesz nagrywać na ftp i w tym samym czasie robić jakieś jpg i wysyłać je na ftp - ale tylko jeden serwer można podać.

Ale w tym samym czasie możesz wysyłać zdjęcie na wybrany adres email.

0
  • #5 23 Sie 2012 11:54
    jpl

Cytat:
    Poszukuję kamery (najlepiej IP) która będzie wstanie nagrywać materiał (aby wysyłać go co godzinę gdzieś na FTP - lub na lokalny dysk) a równocześnie (w trakcie nagrywania) będzie w stanie co kilka minut zrobić zdjęcie i też je gdzieś wysłać.

Są takie kamery, ale musisz do tego mieć inne podejście.
    Po pierwsze większość kamer IP nagrywa ruch tylko z detekcji ruchu. Więc musisz mieć kamerę która taki ruch nagrywa.
    Raczej kamera nie będzie mieć możliwości nagrywania wszystkiego na kartę SD w .avi a potem co 5 godzin przerzucania całej karty SD na jakiś dysk lokalny itp.
    Tutaj nagrywanie w .avi zostaje, ale ty byś musiał stworzyć skrypt na komputerze PC, który co 5 godzin łączył by się z kamerą i ściągał/zgrywał nowe nagrania.
    Lub kamera musi mieć wewnętrzny serwer ftp, a klient ftp odpalony na komputerze pobierałby co 5 godzin nowe nagrania (tutaj też musisz mieć skrypt specjalnie napisany, taki program to ftprush)

Jak widzisz, taie rozwiązanie jest bardzo problemowe, lepiej to zrobić na zasadzie, że kamera działa z detekcji ruchu i od razu wysyła .avi czy zdjęcia na zdalny dysk NAS, obsługujący np. protokół samba. Jak to jest oczywiście w sieci wewnętrzne, no to nie będziesz miał problemu z tym, wszystko będzie hulać.

Z wysyłaniem zrzutu tzw snapshot'a - nie ma problemu, w większości kamer tak jest.

Są takie kamera na rynku, i pozwalają na tą opcję co ja przedstawiłem.

Masz je tutaj
    Kamery yudor]Link[/url]

Oczywiście kamery które korgoth poleca chyba też to potrafią.

0
  • #6 23 Sie 2012 12:20
    radzio6
    Poziom 9  

Ten airlive WN-200HD cenowo nie taki całkiem tani - około 600zł (jak na zabawkę). Też się nad nim zastanawiałem ale teraz mam metlik po tych zdjęciach... Filmiki z kamery na YT nawet nie najgorsze. Dla mnie plusem tej kamery było dodanie ciągłego zapisu na kartę SD w najnowzsyzm oprogramowaniu.

W tej półce cenowej to nie ma za bardzo wyboru :( Miałem na oku jeszcze Zavio ale widzę że powoli też znika ze sprzedaży.

0
  • #7 23 Sie 2012 12:28
    Korgoth

radzio6 napisał:
    Ten airlive WN-200HD cenowo nie taki całkiem tani - około 600zł (jak na zabawkę). Też się nad nim zastanawiałem ale teraz mam metlik po tych zdjęciach... Filmiki z kamery na YT nawet nie najgorsze. Dla mnie plusem tej kamery było dodanie ciągłego zapisu na kartę SD w najnowzsyzm oprogramowaniu.

W tej półce cenowej to nie ma za bardzo wyboru :( Miałem na oku jeszcze Zavio ale widzę że powoli też znika ze sprzedaży.

Też zauważyłem, że Zavio znikają.

Może zrób tak, kamery nie są tanie, więc kup z możliwością zwrotu. Tak jest najlepiej. Sprawdzisz jak to działa i czy to jest to czego oczekujesz.
    Ja się na kamerach Airlive, Zavio i Ubiquiti sparzyłem, teraz niczego bez dokładnych testów nie montuję.

0
  • #8 23 Sie 2012 12:44
    Marek31415
    Poziom 31  

Korgoth napisał:
    Ja się na kamerach Airlive, Zavio i Ubiquiti sparzyłem, teraz niczego bez dokładnych testów nie montuję.

Potwierdzam, jakość obrazu Airlive pozostawia wiele do życzenia.
    Dodatkowo zdarza się blokowanie filtra podczerwieni.
    Do Zavio nie mam większych zastrzeżeń. Czasem wypuszczają uszkodzone klatki, przy dłuższej pracy bez resetu lubią się zawiesić.
    Ale z tym oprogramowanie radzi sobie. Reset co 24 godziny i filtrowanie klatek.
    Jakość obrazu odpowiada cenie.
    Jeśli chodzi o tanie kamery, to AVN257 ma poprawiony firmware i usunięte problemy, przynajmniej większość.
    Szkoda tylko, że nie można pobrać aktualizacji z FTP dystrybutora z Poznania.

0
  • #9 23 Sie 2012 12:46
    Korgoth

Marek31415 napisał:
    Korgoth napisał:

Potwierdzam, jakość obrazu Airlive pozostawia wiele do życzenia.
    Dodatkowo zdarza się blokowanie filtra podczerwieni.
    Do Zavio nie mam większych zastrzeżeń. Czasem wypuszczają uszkodzone klatki, przy dłuższej pracy bez resetu lubią się zawiesić.
    Ale z tym oprogramowanie radzi sobie. Reset co 24 godziny i filtrowanie klatek.
    Jakość obrazu odpowiada cenie.
    Jeśli chodzi o tanie kamery, to AVN257 ma poprawiony firmware i usunięte problemy, przynajmniej większość.
    Szkoda tylko, że nie można pobrać aktualizacji z FTP dystrybutora z Poznania.

No szkoda, paskudny ten dystrybutor ;)
    Ale to pewnie dlatego, że (nie wiem czemu, serio) wycofuje się z AVTecha.
    Zastępuje go kamerami ACTi z nowej serii LIGHT, modele D11 i D31.

0
  • #10 23 Sie 2012 12:47
    radzio6
    Poziom 9  

Wziałbym polecanego AVTecha (AVN80x, lub 314) ale on niestety nie jest na liście wspieranych kamer przez Surveillance Station w Synology :(

Chyba zostaje jeszcze Vivotek IP8132 tylko brakuje mi w nim wejścia na karte SD (chciałbym nagrywac na dwóch różnych nośnikach jednocześnie - NAS+SD).

0
  • #11 23 Sie 2012 12:50
    Korgoth

radzio6 napisał:
    Wziałbym polecanego AVTecha (AVN80x, lub 314) ale on niestety nie jest na liście wspieranych kamer przez Surveillance Station w Synology :(

Chyba zostaje jeszcze Vivotek IP8132 tylko brakuje mi w nim wejścia na karte SD (chciałbym nagrywac na dwóch różnych nośnikach jednocześnie - NAS+SD).

AVN80x i AVN314 mają możliwość nagrywania tylko po zdarzeniu. Możesz je podpiąć po RTSP do Synoglogy bo zdaje się, że łyka takie streamy.

Ale powoli zaczynam się gubić, co chciałbyś osiągnąć? Ty chcesz nagrywać na FTP czy chcesz podłączyć do softu synology? Chcesz mieć zapis ciągły i na karcie i na sofcie? Czy zapis tu albo tu + zrzucanie jpg.
    Już nie ogarniam.

0
  • #12 23 Sie 2012 12:51
    jpl

radzio6 napisał:
    Ten airlive WN-200HD cenowo nie taki całkiem tani - około 600zł (jak na zabawkę). Też się nad nim zastanawiałem ale teraz mam metlik po tych zdjęciach... Filmiki z kamery na YT nawet nie najgorsze. Dla mnie plusem tej kamery było dodanie ciągłego zapisu na kartę SD w najnowszym oprogramowaniu.

Miałem te kamery kiedyś :( w posiadaniu. Kupiłem dla klienta 4 do domu.... Niestety z 4 jedna była padnięta. Dalej - w nocy słaba czułość i co najgorsze bardzo bardzo bardzo słaby zasięg wifi. Przez 10 metrów w domu (ściana i korytarzyk) przechodziło 10% sygnału i dupa z obrazu była. Niestety sam dystrybutor przyznał że te antenki to są o d*pe rozbić.

Nawet zasięg z drugiego pokoju był tak słaby że nie dało się nagrywać obrazu w rozdzielczości 2mpix 5kl/s.
    Dlatego rękami i nogami bym uciekał od tej kamery. I jej NIE polecam.

A wiesz dlaczego wprowadzili dopiero ostatnio to nagrywanie cały czas? Bo generalnie takie nagrywanie w kamerach nie powinno działać, jako że pobiera tyle zasobów procesora kamery że kamera traci na jakości i kompresji obrazu (czyli robi się taki obraz jak pokazuje korgoth). Dlatego każdy mądry producent da nagrywanie z detekcji ruchu, przez co kamera nie straci dużo mocy obliczeniowej.

A i yudor kamery są wspierane przez synology.

0
  • #13 23 Sie 2012 13:07
    radzio6
    Poziom 9  

Korgoth napisał:
    radzio6 napisał:

AVN80x i AVN314 mają możliwość nagrywania tylko po zdarzeniu. Możesz je podpiąć po RTSP do Synoglogy bo zdaje się, że łyka takie streamy.

Ale powoli zaczynam się gubić, co chciałbyś osiągnąć? Ty chcesz nagrywać na FTP czy chcesz podłączyć do softu synology? Chcesz mieć zapis ciągły i na karcie i na sofcie? Czy zapis tu albo tu + zrzucanie jpg.
    Już nie ogarniam.

A więc tak:
    Chcę mieć zapis na 2 niezależnych nośnikach.
    Synology - zapis non stop
    Karta SD w kamerze - zapis może być z detekcją. Dlatego iż wyczytałem, że airlive daje zapis ciągły więc kupując go móglbym taką funkcjonalność wykorzystać (tworzy pliki 5 minutowe).

jpl wytłumaczył dlaczego inni producenci tej funkcjonalności nie stosują dlatego zostańmy przy zapisie na SD z detekcją.

0
  • #14 23 Sie 2012 13:10
    Marek31415
    Poziom 31  

bartela1 napisał:
    Rozmawiałem z kilkoma fachowcami który stwierdzili że nie ma takiej kamery.

Jeżeli dobrze pamiętam, kamery Axis mają możliwość deklarowania kilku różnych konfiguracji wysyłania zdjęć, plików i wielu lokalizacji jednocześnie.
    Ja osobiście bym odradzał takie "dociążanie" zwykle kiepskiego procesora kamery.
    Z osobistych obserwacji, wcześniej czy później odbija się to jakąś czkawką.
    I to dosłownie. Wolę kamerę wykorzystywać tylko do generowania obrazu, reszta na odpowiednio mocnym komputerze.
    Korgoth napisał:
    Ale to pewnie dlatego, że (nie wiem czemu, serio) wycofuje się z AVTecha.

Szkoda, bo to naprawdę tanie kamery z mechanicznym filtrem podczerwieni.
    Na szczęście jest jeszcze jeden dystrybutor tych kamer.
    Może on się nie wycofa.

0
  • #15 23 Sie 2012 13:19
    Korgoth

Marek31415 napisał:

Szkoda, bo to naprawdę tanie kamery z mechanicznym filtrem podczerwieni.
    Na szczęście jest jeszcze jeden dystrybutor tych kamer.
    Może on się nie wycofa.

Ja też mam taką nadzieję, bo osobiście też je lubię i stosuję. Szkoda, że większość instalatorów stawia je na tej samej półce co najgorsze chińczyki.

0