Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEON S2 DVB-S/S2 - Miernik Abovio NEON do anten sat. - opinie, uwagi proszę

Fotodetektor 23 Sie 2012 09:47 5583 10
  • #1 23 Sie 2012 09:47
    Fotodetektor

Poziom 30  

Panowie czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia, informacje, opinie o mierniku
    NEON S2 – Analizator sygnałów DVB-S/S2.

Jak się sprawdza w praktyce.

NEON S2 DVB-S/S2 - Miernik Abovio NEON do anten sat. - opinie, uwagi proszę

0 10
  • #2 14 Lip 2014 21:20
    andpol 33
    Poziom 35  

Mam pytanie do użytkowników Neona S2. Czy można nim normalnie pracować przy ładowaniu, czy wpięcie ładowarki go rozłącza?

0
  • #3 14 Lip 2014 22:12
    Fotodetektor

Poziom 30  

Na ładowaniu nie sprawdzisz sygnału.
    Zresztą wystarczy chwila na podładowanie a i ja nie potrzebowałem nigdy aby ładować i sprawdzać sygnał.

Zawsze można w trakcie zrobić coś innego i podładować przez 30 min.

0
  • #4 20 Lip 2014 19:00
    sunlux

Poziom 20  

Fotodetektor napisał:
    Na ładowaniu nie sprawdzisz sygnału.
    Zresztą wystarczy chwila na podładowanie a i ja nie potrzebowałem nigdy aby ładować i sprawdzać sygnał.

Zawsze można w trakcie zrobić coś innego i podładować przez 30 min.

Nie wiem po czym wnosisz, że nie można wykonywać Neonem S2 pomiarów podczas ładowania ale jesteś w błędzie.

Zarówno Neonem S2 oraz Neonem+ na aktualnym darmowym sofcie (a zapewne na poprzednich wersjach softu było tak samo) można normalnie wykonywać wszystkie pomiary i inne czynności podczas ładowania - zarówno ładowarką sieciową jak i ładowarką samochodową, tak samo jak z akumulatora wewnętrznego.
    Jedynie podczas ładowania nie można obu mierników wyłączyć, wyłączają się po wyciągnięciu wtyczki ładowania - ale to nie problem.

To ważna możliwość ponieważ Neonem S2 z nowym, naładowanym aku. wystarcza średnio na 30 minut pomiarów. Neon+ to dużo więcej, wiele godzin. Ja zawsze posiadam przy sobie jeden naładowany aku. żelowy 12V 7Ah w specjalnym pokrowcu i wyprowadzeniem na ładowarkę samochodową przez co mogę te pół godziny bardzo wydłużyć na wykonanie wielu instalacji czy pomiarów kiedy zapomnę doładować go w samochodzie.
    Ważna rzecz to niepopuszczenie do głębokiego rozładowania wew. aku. - może to spowodować uszkodzenie aku.

Ja bardzo sobie chwalę pracę z miernikami z serii Neon - pomiary są bardzo dokładne. Ogromnie szybkie próbkowanie, jedyne mierniki na rynku w tak niskiej cenie z protokołem kalibracji i wzorcowania od polskiego producenta.

S2 dodatkowo ma możliwość pomiaru błędu konwertera (rozstrojenia częstotliwości oscylatora) a to dość ważne.
    Obecnie są prowadzone prace nad rozbudową oprogramowania w kierunku wykonywania seryjnych pomiarów.

Użytkuję oba mierniku od przeszło roku i mogę powiedzieć, że sprawują się rewelacyjnie.

Jak są pytania o funkcjonalność czy obsługę to proszę pytać.

0
  • #5 20 Lip 2014 19:43
    Fotodetektor

Poziom 30  

A masz echo w neonie + ?!

0
  • #6 20 Lip 2014 19:56
    sunlux

Poziom 20  

Fotodetektor napisał:
    A masz echo w neonie + ?!

Oczywiście - soft w wersji 14.1.0.6 - ta opcja nic mnie nie kosztowała ponieważ dokonuję regularnych zakupów w Abovio - Vector. Normalnie kosztuje około 350zł.

Teraz uczestniczę w opracowaniu nowego softu praktycznie do obu mierników - m.in. na początek wspomniane raporty seryjne dla wielu transponderów dla Neona S2

0
  • #7 20 Lip 2014 20:01
    Fotodetektor

Poziom 30  

Co normalnie kosztuje 350 zł. ???
    Przy okazji też mam echo i dlatego pytam ;D

0
  • #8 20 Lip 2014 20:08
    sunlux

Poziom 20  

Fotodetektor napisał:
    Co normalnie kosztuje 350 zł. ???
    Przy okazji też mam echo i dlatego pytam ;D

Około 350zł kosztuje aktualizacja softu Neona+ do wersji 14.1.0.6 z pomiarem echa dla klientów nie dokonujących regularnych zakupów lub, jak dobrze pamiętam, jednorazowego zakupu za kwotę powyżej 300zł netto. Być może też dla klientów, którzy kupili Neona+ od maja 2014 soft już mają w wersji 14.1.0.6 z pomiarem echa.

Ponieważ ten wątek mogą również czytać osoby nie znające pojęcia powyższego echa pragnę przypomnieć te pomiar echa dotyczy w tym wypadku naziemnej tv cyfrowej DVB-T i miernika Neon+ - pomiar ten ma na celu zlokalizowanie i eliminację szkodliwego zjawiska opóźnienia sygnału z odbić (np. od budynków) lub doświetleń czyli nadawania tego samego MUXa na identycznej częstotliwości przez różne nadajniki (temat szczególnie na czasie od 25 kwietnia 2014).

0
  • #9 20 Lip 2014 20:41
    Fotodetektor

Poziom 30  

sunlux napisał:
    To ważna możliwość ponieważ Neonem S2 z nowym, naładowanym aku. wystarcza średnio na 30 minut pomiarów. Neon+ to dużo więcej, wiele godzin. Ja zawsze posiadam przy sobie jeden naładowany aku. żelowy 12V 7Ah w specjalnym pokrowcu i wyprowadzeniem na ładowarkę samochodową przez co mogę te pół godziny bardzo wydłużyć na wykonanie wielu instalacji czy pomiarów kiedy zapomnę doładować go w samochodzie.
    Ważna rzecz to niepopuszczenie do głębokiego rozładowania wew. aku. - może to spowodować uszkodzenie aku.

Te 30 min. to lekka przesada, ale nie wiem czemu się tak dzieje, że -T dłużej można wykonywać pomiary nić S2 !
    Mi jakiś czas temu zaczął wariować S2 z baterią przy 40% naładowaniu baterii. Przy strojeniu na 11 508 MER pojawiał się i znikał. Beznadzieja. Już chciałem wysyłać na serwis, ale skorzystałem z rady kolegi po fachu ;)

Kilka razy rozładowałem miernik do zera całkowicie tak aby nie można było włączyć miernik.
    Później ładowałem ponownie przez ok 12 h.
    Bateria i sam miernik działa jak powinien.

ps.
    Obecnie korzystam z EasyMeter i zobaczymy jak to ma się w praktyce do Neonów.

0
  • #10 20 Lip 2014 20:51
    sunlux

Poziom 20  

Fotodetektor napisał:
    sunlux napisał:

Te 30 min. to lekka przesada, ale nie wiem czemu się tak dzieje, że -T dłużej można wykonywać pomiary nić S2 !
    Mi jakiś czas temu zaczął wariować S2 z baterią przy 40% naładowaniu baterii. Przy strojeniu na 11 508 MER pojawiał się i znikał. Beznadzieja. Już chciałem wysyłać na serwis, ale skorzystałem z rady kolegi po fachu ;)

Kilka razy rozładowałem miernik do zera całkowicie tak aby nie można było włączyć miernik.
    Później ładowałem ponownie przez ok 12 h.
    Bateria i sam miernik działa jak powinien.

ps.
    Obecnie korzystam z EasyMeter i zobaczymy jak to ma się w praktyce do Neonów.

Czas pracy S2 wynika z prostego faktu - ciągłego zasilania konwertera a teraz w te ciepłe dni jeszcze włączaniu się wentylatorka. Przeglądając tylko dane można pracować na aku. o wiele dłużej. Zrób sobie prosty test na Neonie+ przy włączonym zasilaniu przedwzmacniacza na 12V prądem 50-100mA - zobaczysz jak bardzo skróci się czas pracy na aku.
    Inna sprawa to czas ładowania Neona+ w stosunku do Neona S2 - Neon S2 naładuje się przez 30-60 minut a Neon+ będzie potrzebował kilku godzin.

Zrób jeszcze kilka razy głębokie rozładowanie aku. to będzie do wymiany - ale pocieszę, jeszcze kilka sztuk aku. do Neonów jest na magazynie.

0
  • #11 20 Lip 2014 21:10
    Fotodetektor

Poziom 30  

Jak padnie bateria to sobie ją wymienię na nową sam !!!
    Wiem bo rozbierany był miernik i wiem co w nim siedzi.
    Inna sprawa, że wymianie podlega bateria a nie miernik i mało mnie interesuje ile jest ich na stanie.

Co do zasilania to faktycznie S2 przecież zasila cały czas konwerter. Nie zawsze zasila się antenę przynajmniej w moim przypadku.

0
  Szukaj w 5mln produktów