Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 TDI - Nie swieci kontrolka swiec zarowych

cyborg39 23 Sie 2012 09:48 6684 7
  • #1 23 Sie 2012 09:48
    cyborg39
    Poziom 23  

Witam, problem jest ze w ogole nie zapala sie kontrolka swiec, swiece na poczatku nie grzaly ale wymienilem czujnik temperatury i juz grzeja, samochod odpala. Czy mozliwe jest uszkodzenie diody w zegarach? A w ogole skad ona dostaje zasilanie? Z przekaznika swiec? Czy ma ktos moze schemat ukladu podgrzewania swiec w Passacie?

• #2 23 Sie 2012 10:00
    ociz
    Moderator Samochody

Świece nie powinny grzać w temperaturach powyżej 5°C, kontrolkę zapala sterownik silnika i nie tylko żeby informować że należy poczekać aż się świece zagrzeją ale też o wykryciu usterki (miga). 99% przypadków że kontrolka nie świeci i silnik nie odpala to uszkodzenie przekaźnika 109, brak zasilania sterownika.

• #3 23 Sie 2012 13:56
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Możliwe, że "bardziej uczciwy" handlarz "podrasował licznik".

• #4 23 Sie 2012 14:23
    cyborg39
    Poziom 23  

W jakim sensie "podrasowal"?
    Zauwazylem ze cos bylo grzebane przy przewodach kostki czujnika temperatury ktory wymienialem, nie wiem moze ktos je mostkowal zamiast wymienic czujnik?

• #5 23 Sie 2012 15:11
    ociz
    Moderator Samochody

cyborg39 napisał:
    W jakim sensie "podrasowal"?

Przykładowa mało optymistyczna wersja. Silnik zajechany tak że już bez grzania nie odpala, to handlarz odłączył czujnik temperatury żeby świece zawsze grzały, niestety to spowodowało sygnalizowanie błędu czujnika czyli miganie kontrolki, to ją odciął.

• #6 23 Sie 2012 16:53
    cyborg39
    Poziom 23  

Kurcze cos w tym jest.. Ogolnie slabo odpala ten samochod, ale myslalem ze to wina wtryskiwaczy (sprawdze je tez). Sprobuje zdemontowac zegary i sprawdze czy dochodzi napiecie do diody swiec zarowych

• #7 23 Sie 2012 23:29
    Staszek49
    Poziom 33  

W każdym z posiadanych diesli montowałem układ sygnalizujący grzanie świec żarowych tj. kontrolkę z żaróweczką lub z diodą. Mając taki patent (podłączony bezpośrednio do szyny łączącej świece (np. w Oplu) lub kabli (Passat, Golf IV) orientowałem się kiedy grzeją świece. W okresie zimowym nie musiałem też obserwować lampki sufitowej lub słuchać kiedy "odpuści" przekaźnik od świec.

• #8 26 Sie 2012 21:17
    cyborg39
    Poziom 23  

Problem rozwiazany.. Rozmontowalem zegary i okazalo sie ze ktos odcial nozke diody swiec zarowych-pewnie z racji jakiegos bledu wyswietlanego przy okazji.. Przylutowalem nozke, dioda mruga po wlaczeniu zaplonu, bledu w tej chwili nie wyswietla, dziekuje wszystkim za pomoc i zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME