Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 15R - klawiatura - asdf nie działa

reed111 23 Sie 2012 12:55 3366 6
  • #1 23 Sie 2012 12:55
    reed111
    Poziom 6  

Witam.

Kilka miesiecy temu zalalem laptopa. Wtedy oddalem laptopa od serwisu - wyczyscili i dziala wszystko jak powinno. Jakis miesiac temu gdy wlaczylem laptopa przestaly mi dzialac klawisze a s d. wtedy wcisnalem je jednoczesnie i zaczelo wszystko ponownie dzialac. Sytuacja powtórzyła się 2 tygodnie temu - wtedy resetowalem kompa, wciskalem jednoczenie klawisze( tym razem a s d f nie dzialaly ) az w koncu wrocilo wszystko do normy. Dzis mam znowu ten problem - asdf dziala mi bardzo slabo - nie raz musze wcisnac wiele razy jeden z tych 4 klawiszy zeby dzialal. Gdy przytrzymam go przez jakis czas to przez pierwsza chwile nie dziala a potem przez chwile dziala bardzo dobrze. Sytuacja ciagle sie powtarza. co robic?

0 6
  • #2 23 Sie 2012 13:32
    Dj Haker
    Poziom 35  

Bardzo możliwe, że taśma od klawiatury się wypięła, poluzowała itp itd. Miałem kiedyś dokładnie taki przypadek w laptopie Dell - kilka klawiszy w jednej linii nie chciało działać. Wystarczyło wyjąć klawiaturę i poprawić pod nią taśmę. Kiedy czyścili Ci laptopa, mogli źle ją podłączyć.

0
  • #3 23 Sie 2012 14:29
    reed111
    Poziom 6  

ale gdy przytrzymam dlugo jeden z tych klawiszy to ladnie dziala ale przez chwile tylko... potem znowu to samo. Nawet nie wiem jak rozkrecic tego laptopa i poprawic ta tasme - po prostu nigdy tego nie robilem

0
  • #4 23 Sie 2012 16:36
    Dj Haker
    Poziom 35  

Lepiej oddać do serwisu. Ewentualnie poszukaj instrukcji na youtube.

0
  • #5 23 Sie 2012 19:09
    reed111
    Poziom 6  

dobra rozkrecilem i wyczyscilem. nic tam w sumie nie bylo widac ale nadal nie dziala. tzn jak wcisnie je jednoczesnie to przez chwile dzialaja ale okropnie przerywa.

swoja droga nie wiem czemu sa w tych okolicach 2 tasmy takie male kawalki pomiedzy klawiatura a metalem od spodu. nie wiem co one tam robia.. pewnie gdy oddalem go do serwisu cos spier.... moze urwaali zaczep nie powiedzieli mi i dlatego sa tam te 2 tasmy. jakies sugestie?

0
  • #6 23 Sie 2012 19:29
    Dj Haker
    Poziom 35  

Nie wiem o jakie taśmy Ci chodzi. Oprócz taśmy klawiatury jest też taśma do touchpada.

Oddaj do serwisu.

0
  • #7 23 Sie 2012 19:32
    reed111
    Poziom 6  

nie nie. przyklejona tasma 2 stronna po prostu. urwali zaczep i przykleili ją...

0
  Szukaj w 5mln produktów