Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ręczne wyszukiwanie kanałów

23 Sie 2012 15:39 11904 21
  • Poziom 7  
    Witam, po włączeniu automatycznego skanowania kanałów, dekoder nie wyszukuje ani jednego, dlatego chciałbym spróbować ręcznego wyszukiwania, ale nie wiem co ustawić w opcji PASMO, CZĘSTOTLIWOŚĆ czy SZEROKOŚĆ PASMA. Pomocy!
  • Poziom 31  
    Najpierw podłącz antenę. Dla okolic Rzeszowa wprowadź kanały 32,35,42. Na nich nadawane są programy DVB-T.
  • Poziom 7  
    telbod napisał:
    wprowadź kanały 32,35,42

ale jak to zrobić? dodam, że do Rzeszowa dzieli mnie odległość ok 50km a mam antenę siatkową
  • Moderator
    Jak daleko jesteś od nadajnika w Giedlarowej?
  • Poziom 7  
    W Giedlarowej nie ma nadajnika Tv, sygnał pobieram z Leżajska ok. 6-7km ode mnie.
  • Poziom 31  
    Obecnie w Leżajsku kanał 61. Jeżeli z automatu nic nie odbierasz to znaczy ze masz problem z anteną. MENU, Instalacja, Wyszukiwanie, Wyszukiwanie ręczne, kanał 61. (dokładnie, zależy od modelu tunera lub TV) w razie wątpliwości zajrzyj do instrukcji. :D Dobrze że poprawiłeś miejsce zamieszkania....
  • Poziom 7  
    To trochę teraz się zmieszałem, bo poszukałem trochę w necie i znalazłem to:

Ważnymi datami dla mieszkańców pozostałej części województwa podkarpackiego będą 31 maja 2012 r. i 30 września 2012 r. Planuje się, że 31 maja programy telewizji publicznej, w tym TVP INFO Rzeszów, w systemie cyfrowym zaczną nadawać nadajniki Przemyśl – Tatarska Góra, Tarnobrzeg – Machów i Bieszczady – Jawor. Natomiast 30 września dołączy do nich nadajnik w Leżajsku.

Czy to nie oznacza, że do 30 wrześnie nie mogę odbierać cyfrowych kanałów?
  • Poziom 23  
    Kolego Oświeć nas jaki Posiadasz dekoder BVB-T lub odbiornik telewizyjny ,bo
    inaczej pozostaje "wróżenie z fusów" .
  • Poziom 31  
    Jak mi nie ufasz wejdź na stroną faktycznego nadawcy www.emitel.pl znajdź swoją lokalizacje przekonasz się co i jak można odbierać. Zdradzisz nam jaką masz antenę... :D
  • Poziom 14  
    Może antena uszkodzona.
    Czy ma możliwość dodatkowego umasowienia (np. magnes)?
  • Poziom 7  
    Elmont napisał:
    Kolego Oświeć nas jaki Posiadasz dekoder BVB-T

Blow 4503 HD

Dodano po 6 [minuty]:

telbod napisał:
    Jak mi nie ufasz wejdź na stroną faktycznego nadawcy www.emitel.pl znajdź swoją lokalizacje przekonasz się co i jak można odbierać.

Wszedłem na tą stronę, dałem wyszukiwanie zaawansowane, wybrałem obiekt nadawczy: Leżajsk/Giedlarowa ale wyskoczyło: Nie ma aktywnych emisji w obrębie wyboru!
  • Poziom 23  
    Z opisu tego Twojego tunera wynika iż powinien być możliwy odbiór sygnału
    DVB-T z okolicznych nadajników np:Przemyśla Mux-1 K48 ,Mux-2 K61.Obydwa
    multipleksy nadają z mocą ok 20 kW .Z tego co się orientuję w okolicach
    Leżajska odbierany jest poprawnie sygnał z Przemyśla i nawet Suchej Góry.
    Jeżeli Możesz Daj fotkę menu i instalacji tego tunera ,bo prawdopodobnie coś źle
    Robisz skoro tuner niczego nie znajduje.
  • Moderator
    Siano10: Z tym nadajnikiem to najprawdopodobniej się nie dogadaliśmy. Nadajnik TV w Leżajsku, chociaż stoi przy ul. Cmentarnej to znajduje się już na terenie wsi Giedlarowa a nie miasta Leżajsk. Stoi na lokalnym wzniesieniu obok ujęcia wody dla Leżajska.
    http://mapa.szukacz.pl/?x=742678&y=270104&zoom=3
    Jak daleko mieszkasz od tego obiektu?

Są tam nadawane analogowo programy:
    TVP1 k.26
    TVP2 k.43
    TVP3INFO Rzeszów k.58
    Miał działać nadajnik MUX1 i MUX2 ale Emitel nie dogadał się z INFO
    MUX2 jest nadawany ze starej lokalizacji przemiennika w Leżajsku na ul. Mickiewicza stosunkowo niewielką mocą.
  • Poziom 7  
    Elmont napisał:
    Z tego co się orientuję w okolicach
    Leżajska odbierany jest poprawnie sygnał z Przemyśla i nawet Suchej Góry.

Przemyśl i Sucha Góra?? przypominam że mam antenę siatkową nie kierunkową...
    A co do poprawnej instalacji to nie ma tam za dużo logiki. Po wpięciu dekodera wyskakuje okienko wyboru języka, a następnie przechodzę do opcji automatyczne wyszukiwanie ale nic z tego.
  • Moderator
    Nie bez powodu pytam się o odległość od tego nadajnika. Jeżeli jest mniejsza niż 10 km to nie ma mowy o wzmacniaczu szerokopasmowym w antenie.
  • Poziom 7  
    irekr napisał:
    Jak daleko mieszkasz od tego obiektu?

ok. 2km

Dodano po 1 [minuty]:

irekr napisał:

MUX2 jest nadawany ze starej lokalizacji przemiennika w Leżajsku na ul. Mickiewicza stosunkowo niewielką mocą.

Czyli z tego nadajnika jest już nadawana telewizja cyfrowa??
  • Moderator
    I prawdopodobnie to jest przyczyna Twoich problemów, że odbiornik NIC nie wyszukuje...
    To normalne zachowanie wzmacniacza w antenie siatkowej. Przy tak silnym przesterowaniu nie masz prawa odebrać nadajnika MUX1 z Mickiewicza na k.61
    Na "Giedlarowej" stoją dwa nadajniki TV po 100 kW i jeden o mocy 10 kW. W tej odległości w Twojej antenie będzie napięcie rzędu woltów..

Pierwszy krok by Twój dekoder cokolwiek odebrał to zdjęcie wzmacniacza i zastąpienie go symetryzatorem. Żadne kręcenie antena siatkowa nic nie pomoże, jest za blisko. Wzmacniacz będzie przesterowany nawet jak odwrócisz antenę tyłem.
    Jak zdejmiesz wzmacniacz to przeskanuj RĘCZNIE kanał 61 na antenie ustawionej na Leżajsk. Następnie przekręcasz antenę na południowy wschód - kierunek Przemyśl i ponownie RĘCZNIE skanujesz kanał 48.
    Obawiam się że bez bardzo dobrej i silnej anteny kierunkowej nie da się odebrać sygnałów z Przemyśla. Chyba ze INFO dogada się z EMITEL-em.. Albo poczekać 11 miesięcy do wyłączenia nadajników analogowych.
  • Poziom 7  
    irekr napisał:
    Obawiam się że bez bardzo dobrej i silnej anteny kierunkowej nie da się odebrać sygnałów z Przemyśla.

Ale dlaczego z Przemyśla a nie z nadajnika w Leżajsku na Mickiewicza, od niego dzieli mnie ok 3km
  • Pomocny post
    Moderator
    Sorki, pomyłka.
    W Leżajsku na Mickiewicza jest nadawany MUX2 na k.61, synchronicznie z MUX2 w Przemyślu, nie MUX1 jak pisałem.
    MUX1 jest nadawany w Twojej okolicy tylko w Przemyślu na k.48. Na Giedlarowej miął być nadawany MUX1 na k.37 ale "derekcje' sie nie dogadały.
    Może się dogadają i wówczas będziesz miał 2 mux-y z jednego (prawie) kierunku.
    MUX3 będzie nadawany na k.26 ale dopiero po wyłączeniu analogów.

Ale krok nr 1 czyli zdjęcie wzmacniacza jest nieodwołalne.
  • Poziom 7  
    OK póki co dziękuje za pomoc, w razie dalszych problemów bd pisał:D
  • Moderator
    Może ktoś z twoich znajomych ma symetryzator i zwykła wtyczkę. Przypuszczam że w Leżajsku z nabyciem czegoś takiego będzie problem, za to parę kilogramów anten siatkowych ze wzmacniaczami po 1000 dB leży w magazynie...
    Symetryzator z wtyczką w sumie kosztuje mniej niż 5 zł, koszt przesyłki (lub biletu do Sandomierza) jest większy....
  • Poziom 9  
    [quote="Siano10"]
    Elmont napisał:
    Kolego Oświeć nas jaki Posiadasz dekoder BVB-T

Blow 4503 HD

Witam,
    mam dwa takie dekodery i w obu jak ustawię Region:Polska, to nie potrafi znaleźć żadnego programu, jak ustawię:Niemcy, to znajduje bez problemu. Niby dekodery to ten sam model Blow4503HD, ale w jednym jest inny soft bardziej fajny, a w drugim jakiś badziewiasty oraz mają różne niezamienne piloty. Serwis Prolecha to zupełna nędza, nie potrafią zrozumieć i odpowiedzieć na najprostsze pytanie.
    Do końca nie jestem przekonany czy to moja kablówka nadaje w innym standardzie, czy ten typ tak ma. Nie testowałem tego z sygnałem bezpośrednio z nadajnika naziemnego bo nie mam anteny, ale może warto to przetestować.
    Pozdro:)