Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wysterować mosfeta sygnałem video?

23 Sie 2012 17:08 861 2
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problem z rozwiązaniem podłączenia dwóch sygnałów video do projektora, w związku z czym wpadłem na pomysł aby zbudować przełącznik, który by automatycznie przełączał przekaźnik na wejście do którego podłączam sygnał video.
    Do sterowania myślę, że będzie najlepszy mosfet np z płyty atx, ale jak go wysterować z 1,5V z sygnału video i tak by nie wpłynęło to zbytnio negatywnie na jakość obrazu.
    Projektor ma tylko 1 wejście video a są 2 urządzenia do podłączenia, a projektor wisi wysoko i jest problem.

Chodzi mi o sterowanie wyłacznie poprzez podłączenie sygnału a układ automatycznie przełączy się na to wejście, po odłączeniu sygnału powraca do poprzedniej konfiguracji.
    Zasilanie planuję z zasilacza 12V wtyczkowego , chyba że będzie potrzebne symetryczne do wzmacniaczy operacyjnych , wolałbym jednak nie komplikować układu i zrobić najprościej jak się da.
    Jestem za przekaźnikiem będą najmniejsze straty jakości, a częstotliwość przełączeń jest mała.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Pomyśl o dodatkowym zasilaniu. Sygnał video podajesz na wzmacniacz z prostownikiem i układ całkujący. Wzmocnienie układu możesz dobrać sobie tak, żeby Ci bez problemu otworzył mosfeta.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    deska napisał:
    przełączał przekaźnik

?
    Schemat przełącznika VIDEO bez przekaźnika - na układzie CMOS 4066 /4016 znajdziesz w Internecie. Nie oczekuj jednak super jakości.
    Do celów przełączania VIDEO używa się czegoś lepszego, np. : http://www.maxim-ic.com/app-notes/index.mvp/id/3823
    To tylko jeden z przykładów.