Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 2003r - Nowy moduł komfortu nie działa prawidłowo

23 Sie 2012 17:10 11805 8
  • Poziom 8  
    Witam. Jak w temacie mam problem z modułem komfortu. W samochodzie nie działają mi szyby tylne. Zawiozłem auto do elektryka okazało się że mam założony moduł komfortu od jakiegoś innego bmw co z tyłu ma korbki dlatego działają mi tylko przednie szyby. Kupiłem na allegro moduł za 400zł (nr podał mi serwis) 100% sprawny (ponieważ sprawdzony w innym samochodzie) i po założeniu już tego dobrego, z konsoli środkowej (koło lewarka) odsuwa mi tylko przednią szybę od pasażera, zaś jak wsiądę do tyłu to z drzwi tylne działają elegancko. Z kluczyka wszystkie szyby odsuwa i zasuwa prawidłowo. Przyciski na konsoli działają poprawnie, są sprawdzone a poza tym na tym starym module działają przednie szyby. Proszę o pomoc kogoś kto zna ten temat. Elektryk rozkłada ręce... W najbliższym czasie zawiozę auto do serwisu ale z tego co słyszałem to zdzierają kasę a tak na prawdę nie wiele wiedzą o swoich autach.
  • Poziom 12  
    Musisz poszukać w swojej okolicy fachowca od BMW który bęzie w stanie zakodować ci moduł pod twój samochód i będzie po kłopocie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Mhm. Czyli moduł oprócz tego że musi być dopasowany pod auto to trzeba go jeszcze do tego auta zaprogramować? Nic mi nie wspominał o tym elektryk. Mówił tylko coś o kodowaniu kluczyków że musiał kluczyki pod ten modul kodować. Popytam dokładniej.
  • Poziom 12  
    Nawet jak moduł jest nowy z ASO BMW to trzeba go do auta zakodować żeby "wiedział" jakie funkcje mają być aktywne.
    Kluczyki swoją drogą trzeba przyuczyć żeby działał centralny zamek z pilota i to właśnie przy wymianie tzw. "modułu komfortu".

Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W e46 poliftowej podmieniałem te moduły i działały P&P. Trzeba było tylko kluczyk wbić. Ale to z pilota szło. W tej chwili u klienta też jeździ moduł z wyższej wersji i nie ma żadnych problemów.
  • Poziom 12  
    Jeżeli wyposażenie jest podobne to może większość funkcji działać prawidłowo, ale w przypadku który jest opisany powyżej problem jest właśnie z kodowaniem.
  • Poziom 8  
    OK. Jak znajdę kogoś w okolicy kto się na tym zna napiszę czy pomogło.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Witam ponownie. Przepraszam że tak długo nie dawałem znaku życia ale non stop praca... Odnośnie BMW problem tkwił w nowym module. Mimo że jakimś cudem działał w bmw kolegi to z moim nie działał. Kupiłem jeszcze jeden moduł elektryk go założył, wszystko ustawił tak jak chciałem i wszystkie szyby działały idealnie i w ogóle wszystko było OK dokładnie przez jeden dzień :( Robiąc zakupy po 10 góra 15 minutach wychodzę ze sklepu a tu tylna lewa szyba opuszczona do połowy i awaryjne w autku mrygają. Dzisiaj zostawiłem autko przed domem nie zamknięte i to samo tylko że szyba opuściła się jakieś 3cm. Normalnie załamać się idzie z tym samochodem. Jak myślicie? Nowy moduł czy wystarczy coś w nim przeprogramować?
  • Poziom 8  
    Problem rozwiazany! Nowy modul... Zamykam temat.