Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania.

Brivido 23 Aug 2012 18:37 7503 6
    Brivido

Level 33  
    Witam
    Mam taką wiertarkę jak w temacie, ma już z 15 lat. Jak widać, rocznik 1997. W internecie nic prawie nie ma o niej, ale nie w tym rzecz.

Kiedyś jak odkręciłem "futerko" maksymalnie to już zakręcić nie można było. Da się obrócić trochę w każdą stronę ale to tyle. Gdzieś się musiało zaciąć. Pytanie jak to zdjąć i czy ew można rozebrać? Śruba o płaskim łbie w środku raczej już nie jest pomocna. Czy po zdjęciu da się je rozebrać i ew poprawić i złożyć, czy raczej wymiana? W sumie wymiana by była ok, bo to trochę się już zużyło, najlepiej na takie na kluczyk, ale w sumie to jest szybsze, no nic, ale czy znajdę takie by pasowało? Między uchwytem a wiertarką jest nakrętka 17mm.

Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania.

No może przydało by się też szczotki wymienić, bo odkąd pamiętam przy maksymalnych obrotach potrafiła iskrzyć, ale nie przeszkadzało to zbytnio ;)

Wygrzebałem też instrukcję obsługi, przyda się ewentualnym potomnym ;)

Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania. Wiertarka Haager HBM 624 - zdjęcie/wymiana uchwytu mocowania.
    andrefff
    Level 36  
    Z tego co widać na zdjęciach to wykręcasz śrubę z futerka, odkręcasz je wkręcasz nowe, pasować powinno te Link
    Brivido

Level 33  
    Będąc wczoraj na giełdzie kupiłem taki sam uchwyt, ale jak pisałem, ta śruba ma już prawie starty łeb i nie chce puścić. Rozumiem, że odkręca się tak jak się zakręca normalne śruby.
    andrefff
    Level 36  
    Rozwierć łeb, wykręć futerko, resztki śruby wykręcisz w imadle.
    Brivido

Level 33  
    Nie zauważyłem wcześniej tego postu, ale właśnie sobie poradziłem ;) Rozwiercanie to była by ostateczność.
    Rozebrałem ją, wyciągnąłem cały "przód". Złapałem plastik w imadło i kluczem poruszałem tą śrubę "17" między futerkiem a obudową wiertarki. Całość się trochę "odluzowała" i już dało się wykręcić śrubę bez problemów. Pomogłem też wcześniej, wlewając trochę oleju maszynowego do mechanizmu futerka. Naciąłem trochę "rowek" w śrubie i już da się spokojnie ją wkręcać i wykręcać.

To teraz pytanie. Zamierzam cały środek wyczyścić z pyłu ze smarem i pytanie czy mogę zastosować później do tego "smar samochodowy ŁT-4S3"? Mam jeszcze taką puszkę. "Do smarowania łożysk piast kół oraz innych części samochodu zgodnie z instrukcją smarowania. Zakres temperatury pracy smaru wynosi od -20*C do 130*C"
  • Helpful post
    andrefff
    Level 36  
    Do wiertarek się nie nadaje, wskazany byłby jakiś z dwusiarczkiem molibdenu.
    Brivido

Level 33  
    Nasmaruję innym razem, na razie zostawiam tak jak jest. Główny problem tematu został rozwiązany, tak więc dziękuję za pomoc ;)