Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop dla studentki architektury

ruda_zuza 23 Sie 2012 20:09 1413 4
  • #1 23 Sie 2012 20:09
    ruda_zuza
    Poziom 2  

Witam,

szukam laptopa który sprawdził by się na Architekturze.
    Jak na razie znalazłam parę parametrów, które będą sie liczyć, ale prosiła bym o pomoc w wyborze. proponowano mi procesor Intel i5, Ram przynajmniej 6gb i dobra kartę graficzna, matryca miedzy 15 a 17, bo chce żeby jednak był mobilny(choć to nie priorytet).

Proszę o jakieś podpowiedzi lub konkretne propozycje bo wybór musze szybko podjąć, a sama za mało się na tym znam:)

Jeżeli chodzi o budżet to czekam na propo bo cena jest sprawa "elastyczna''

z góry dzięki;)

• #2 23 Sie 2012 20:49
    _haker_1
    Poziom 32  

Pierwszy rok?
    Jesli tak to defacto bez problemu na caly okres studiow starczyl by ci laptop ze starym core2duo za <1000zl. Zaczynajac architekture 5 lat temu, wszyscy moi znajomi mieli laptopy z c2d i wiekszosc z nich do teraz na nich pracuje - 90% z nich nie czuje potrzeby kupna nowego sprzetu.
    Jesli masz za duzo pieniedzy to oczywiscie mozesz kupic niewiadomo co - tylko jaki w tym sens? Takiego sprzetu i tak nie wykorzystasz a za 2 lata bedzie warty 50-60% mniej.

Na 1-2 roku zrobisz proste projekty w cadzie i jakies proste wizki w 3d - nie jest to nic takiego, zeby zaraz kupowac i5.

Zastanow sie i daj nam znac czy chcesz sie pchac w nowe laptopy ~2000 i wiecej zl. Szczerze, to trudno tu cos polecac - kazdy taki laptop bedzie zdecydowanie za dobry do twoich zastosowan. 6GB ramu? W zyciu tego nie wykorzystasz. Tak samo dobrej karty graficznej - spokojnie wystarczy zintegrowana.
    Naprawde - nie potrzebujesz takiego laptopa, chyba, ze musisz czyms szpanowac. Zostaw sobie te pieniadze na imprezy czy cokolwiek innego - szkoda wywalac to na sprzet.

Dobry c2d, 3-4GB ramu, zintegrowana grafika, ew jakas starsza quadro i bedzie sensowny sprzet.

Defacto moj dobry kolega ktory architekture zaczynal 10 czy 11 lat temu robil na starym Athlonie XP lepsze wizualizacje niz 90% tego co widze dzis - kwestia umiejetnosci a nie sprzetu.

Swoja droga - ostatnio na elektrodzie widze jakis wysyp architektow i studentow architektury - dziwne to to.. Dziwne i smutne bo na 5 roku 75% osob wybiera inna sciezke niz praca w biurze architektonicznym.

• #3 23 Sie 2012 22:04
    ruda_zuza
    Poziom 2  

No proszę, zaskakująca odpowiedz;)
    wszystkie te parametry, które podałam wyczytałam na innych forach lub były polecane przez pracowników sklepów RTV, także zaciekawiła mnie Twoja odpowiedz.

Jasne, że nie chce dużo kasy wydać, ale uznałam laptopa za zakup nadrzędny bo chce żebym nie miała z nim problemow, ani żeby się nie okazało, że za pół roku będzie jednym z najgorszych na rynku. Wole oszczędzić na imprezach:P Poza tym ostatnio co siądę do jakiegoś nowego laptopa to przy 2 otwartych prostych programach już się tnie, a masa w nich niepotrzebnych ''wybajerzonych'' aplikacji. Potrzebuje laptopa zarówno do moich codziennych potrzeb jak i do studiowania a że nie znam się na tym kompletnie i rynek jest przepełniony masa laptopów to trudno mi zdecydować, wolałam się poradzić.

• #4 23 Sie 2012 22:18
    yang32
    Poziom 36  

Myślisz, że pracownicy sklepów mają płacone od mówienia prawdy ? Towar ma się sprzedać i to najlepiej ten najdroższy. To co piszą lub mówią rzadko ma coś z prawdą wspólnego.

W laptopie dla Ciebie jest najważniejszy szybki dysk - najlepiej SSD - to bezpośrednio wpływa na szybkość pracy laptopa. Procesor może być Pentium z tych nowych. Nic więcej nie jest Ci potrzebne, a będzie bardzo nowocześnie.

• #5 23 Sie 2012 23:02
    _haker_1
    Poziom 32  

Nawet nie ma potrzeby SSD - dla niewymagajacego uzytkownika jest on malo potrzebny (choc oczywiscie mile widziany)- wystarczy trzymac porzadek na dysku. Jeśli nowy laptop "się tnie" tzn, ze jest zasyfiony. Duza role graja tez niepotrzebne aplikacje zainstalowane domyslnie na nowych laptopach.

Naprawde, dobrze ci radze. Nie kupuj nowego sprzetu o takich parametrach bo to nie ma sensu. Jesli chcesz miec koniecznie nowego to wystarczy ci jakikolwiek na i3+zintegrowana grafika. Kupisz taki juz za 1300-1400zl.

Gdybym mial ci cos polecic, badz kupic samemu na 1 rok studiow kupilbym jakiegos uzywanego IBM-a z serii np T61 np.
    http://allegro.pl/jak-nowy-ibm-t61-t8300-2gb-quadro-dvdrw-14-fv-gw-i2569195684.html
    czy z wieksza matryca:
    http://allegro.pl/jak-nowy-ibm-t61p-t7300-2gb-quadro-1680x1050-fv-gw-i2569195606.html

To sa laptopy praktycznie niezniszczalne a parametrami na pewno ci wystarcza na poczatek studiow - gwarantuje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME