Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie wiem jak poradzic sobie z dyskiem ata

22 Sty 2005 21:06 1011 5
  • Poziom 17  
    witam panowie powiedzcie prosze co mam zrobic by zainstalowac win xp na dysku sata mam na 1 id twardy dysk 80 giga na 0 sata mam kolejny dysk 80 giga i po wyjeciu tego na id z kiedzeni nie chce mi instalowac instalator w win xp nie moze znalesc dysku sata podobno musze zainstalowac jakies srerowniki ale nie mam pojecia jak to sie robi i o co w tym wszystkim chodzi panowie plyta glowna to asus 7v880 dysk na id to seagate baracuda a dysk na sata to samsung na dysku w kieszeni czyli na id 1 jest windows 98 i tak chce by zostal a na duysku sata chce miec windowsa xp i linuxa auroxa 10.1 jak to zrobic panowie podobno aurox ma wadliwy boot loader i nie chce on dzialalc po zainstalkowaniu linuxa auroxa caly proces przebiegl poprawnie i po restarcie wyskoczyl monit o braku systemu operacyjnego co do partycji kazalem by sam sobie stwozyl sam i tak zrobil moze jakas mala lekcja z linuxa hiii dzieki i pozdrawiam :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    slyszales o czyms takim jak znaki przestankowe?
    sorry, ze sie czepiam, ale poki post jest w takiej formie, to raczej nikt sie w tresc zaglebiac nie bedzie
  • Poziom 21  
    Norbert_lubin napisał:
    witam panowie powiedzcie prosze co mam zrobic by zainstalowac win xp na dysku sata mam na 1 id twardy dysk 80 giga na 0 sata mam kolejny dysk 80 giga i po wyjeciu tego na id z kiedzeni nie chce mi instalowac instalator w win xp nie moze znalesc dysku sata podobno musze zainstalowac jakies srerowniki ale nie mam pojecia jak to się robi i o co w tym wszystkim chodzi panowie plyta glowna to asus 7v880 dysk na id to seagate baracuda a dysk na sata to samsung na dysku w kieszeni czyli na id 1 jest windows 98 i tak chce by zostal a na duysku sata chce miec windowsa xp i linuxa auroxa 10.1 jak to zrobic panowie podobno aurox ma wadliwy boot loader i nie chce on dzialalc po zainstalkowaniu linuxa auroxa caly proces przebiegl poprawnie i po restarcie wyskoczyl monit o braku systemu operacyjnego co do partycji kazalem by sam sobie stwozyl sam i tak zrobil moze jakas mala lekcja z linuxa hiii dzieki i pozdrawiam :)

nom powiem ci że ładna siekie robisz ale zrób tak. od SATA musisz miec stery na CD od płyty głównej. Musisz instalowac xp z pod dosa i w pewnym momencie on sie pyta czy zainstalowac inne sterowniki od dysków bodajze F2 podczas ładowania trzeba nacisanc. i podac mu sciezke.
  • Poziom 26  
    Kolega Memeber ma trochę racji. Nalezy przy instalacji podać sysytemowi win xp sterowniki do obsługi serial ata, są albo na CD albo na dyskietce. Nie mieszajmy do tego dosa.
  • Poziom 21  
    jurek1980 napisał:
    Kolega Memeber ma trochę racji. Nalezy przy instalacji podać sysytemowi win xp sterowniki do obsługi serial ata, są albo na CD albo na dyskietce. Nie mieszajmy do tego dosa.

sorki ale moze bys tak poprwnie pisał mój nick co??? to tak nawiasem. pozdro
  • Poziom 37  
    zrob tak:
    poszukaj na cd do plyty glownej sterownikow do tego SATA
    znajdz katalog w ktorym jest pli TXTSETUP.OEM i cala zawartosc tego katalogu skopiuj na dyskietke - powinno wejsc
    odpalasz kompa z cd instalacyjnego XP i tuz po pokazaniu sie ekranu instalatora wciskasz F6 (zreszta pisze nacisnij F6 aby zainstalowac sterowniki innych firm), chwile pozniej pokaze ci sie okno "czy chcesz zainstalowac dodatkowe sterowniki", naciskasz S i wybierasz wlasciwy sterownik (dyskietka z sterami oczywiscie w stacji), dalej normalnie jak przy kazdej instalacji XP