Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Z-2300 - Lewa satelita ma ucięte pasmo i gra nieco ciszej

23 Sie 2012 23:59 1365 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Zauważyłem, że w regulaminie jest zapis, iż ta część forum nie jest dla laików. Wczoraj wymieniłem końcówkę mini jack w przewodzie od głośników (dwa kanały + ekranowanie) przy użyciu lutownicy, więc uznajmy, że laikiem nie jestem :D

A teraz do rzeczy. Mam głośniki Logitech Z-2300 i to mój jedyny i podstawowy sprzęt grający. Zauważyłem ostatnio, że lewy głośnik satelitarny ma ucięte wysokie tony, a zważywszy, że razem ze średnimi to jego podstawowy zakres - gra ciszej. Strasznie mnie to denerwuje, tym bardziej, że te głośniki same w sobie mają kiepską "górę".

Podłączałem na zmianę raz jedną, raz drugą satelitę do tego samego kanału (wyjścia) w subwooferze, stąd mam pewność, że problem jest konkretnie z jedną satelitką.

I teraz nie wiem, co jest przyczyną. Czy coś z samym głośnikiem? Membrana w porządku. Nie wiem, w jaki sposób poprowadzone są w nim przewody i jak są podłączone. No ale na pewno się jeden nie oderwał, bo wtedy obwód by się przerwał i nie grałby w ogóle. Może coś nie tak z samym przewodem który podłączam do subwoofera? Albo wtyczką? Od czego zacząć diagnozę? Co sprawdzić? Co może być przyczyną. Mam wiele narzędzi, w tym woltomierz i amperomierz, proszę o porady, co robić.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 9  
    Najpewniej to są kable albo do kolumny albo w kolumnie. Od ich sprawdzenia trzeba zacząć. ;)