Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech Z-2300 - Lewa satelita ma ucięte pasmo i gra nieco ciszej

amouage 23 Aug 2012 23:59 1509 2
Fluke Pomiar Jakości Zasilania
 • #1
  amouage
  Level 9  
  Witam wszystkich. Zauważyłem, że w regulaminie jest zapis, iż ta część forum nie jest dla laików. Wczoraj wymieniłem końcówkę mini jack w przewodzie od głośników (dwa kanały + ekranowanie) przy użyciu lutownicy, więc uznajmy, że laikiem nie jestem :D


  A teraz do rzeczy. Mam głośniki Logitech Z-2300 i to mój jedyny i podstawowy sprzęt grający. Zauważyłem ostatnio, że lewy głośnik satelitarny ma ucięte wysokie tony, a zważywszy, że razem ze średnimi to jego podstawowy zakres - gra ciszej. Strasznie mnie to denerwuje, tym bardziej, że te głośniki same w sobie mają kiepską "górę".

  Podłączałem na zmianę raz jedną, raz drugą satelitę do tego samego kanału (wyjścia) w subwooferze, stąd mam pewność, że problem jest konkretnie z jedną satelitką.

  I teraz nie wiem, co jest przyczyną. Czy coś z samym głośnikiem? Membrana w porządku. Nie wiem, w jaki sposób poprowadzone są w nim przewody i jak są podłączone. No ale na pewno się jeden nie oderwał, bo wtedy obwód by się przerwał i nie grałby w ogóle. Może coś nie tak z samym przewodem który podłączam do subwoofera? Albo wtyczką? Od czego zacząć diagnozę? Co sprawdzić? Co może być przyczyną. Mam wiele narzędzi, w tym woltomierz i amperomierz, proszę o porady, co robić.
 • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
 • #2
  grzesiekkkkk
  Level 9  
  Najpewniej to są kable albo do kolumny albo w kolumnie. Od ich sprawdzenia trzeba zacząć. ;)