Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do 5000zł? Plazma lub LED... od 46"

malesiak 24 Sie 2012 00:29 1914 4
  • #1 24 Sie 2012 00:29
    malesiak
    Poziom 2  

Witam,
    planuję zakup telewizora. Przyznam, że nadal nie do końca wierzę w bajer w postaci 3D, ale jeżeli ktoś mnie przekona, że warto - to może być. Może kiedyś to się przyda. Nie wiem też czy ma to być plazma czy LED. Pokój jest bardzo mocno oświetlony naturalnie (balkon + okno fix), więc pewnie lepszym rozwiązaniem jest LED?
    TV będzie WISIAŁ na ścianie a kanapa (oglądający) będzie w odległości ok. 4metrów.
    Dobrze by było, aby pod kątem była w miarę dobra widoczność. Czasami z aneksu kuchennego będzie chęć rzucenia okiem na ekran.

Chciałbym się zmieścić w 5000zł. Moje małe wymaganie, to aby TV dobrze hulał z siecią. Lubię eksperymentować, chciałbym z kompa przez sieć domową coś wyświetlić na TV. Czasami coś przejrzeć bezpośrednio na TV. Marka w sumie nie ma znaczenia, ale jeżeli ktoś poda LG, JVC, Mantę (;) ), to proszę o uzasadnienie. Marketing robi swoje i ciężko jest zaufać komuś innemu niż Sony czy Samsung. Niestety.

Teraz odpowiedzi na pytania zgodnie z wymaganiami forum:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 6,5m x 4,1m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, ale zdarzyć się może bokiem - zwłaszcza np. z aneksu (mocny skos).
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? WISIEĆ :)
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Do 10:00 na lekko na ścianę, potem już nie. Pokój mocno oświetlony światłem naturalnym.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? W zasadzie brak.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bajery:P, Wifi, gotowość do integracji z siecią domową:) Opcja 3D, hmm... chyba tylko po to, aby była na przyszłość.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? JMDI lub UPC.
    10 .Jakie urządzenia? XboX360.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Ciężko powiedzieć - 3-4?
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? PIŁKA NOŻNA
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 2h
    16. Preferencje co do marki? Sony, Samsung?
    17. Preferencje co do wielkości? Od 46cali...?
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Różnica znaku w oznaczeniu i już czegoś dany model jest pozbawiony... stąd trud w kupowaniu tego sprzętu.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł ;)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? MOŻE mieć, ale nie musi. Obojętne.

• #2 24 Sie 2012 11:33
    jacekRCA
    Poziom 25  

Wiesz co. Nie ma sensu kupować 3D, tylko dlatego, żeby było na przyszłość. To jest jeden z ważnych faktów. Drugi dotyczy tego, że obecnie prawie wszystkie tv o większych rozmiarach, które są dostępne w sklepach, mają wdrożoną technologię 3D. Wg powinieneś się zastanowić jaka technologia 3d cię interesuje. Jeżeli byłeś kiedyś w kinie na filmie 3d w którym rozdawali okulary, obecnie nawet można je zabierać ze sobą, i byłeś zadowolony, to warto brać 3d polaryzacyjne (pasywne inaczej), m.in. LG wpakowało dużo pieniędzy w tą technologię, i efekt jest świetny, udało im się przenieść 3d z kina do domu, więc jeżeli chodzi o to 3d to polecam LG.

• #3 24 Sie 2012 12:57
    malesiak
    Poziom 2  

No właśnie - dzięki za krótkie wyjaśnienie. W takim razie ten drugi rodzaj 3D, ogląda się bez okularów? Chodząc po sklepach "zachwycałem się" jakimiś fajnymi 3D, ale kompletnie nie patrzyłem na ich szczegóły czy parametry. Z tego co się orientuję, to aby 3D było fajne, to trzeba mieć film/program/audycję przeznaczoną na tą technologię. Wiadomości TVP raczej nie odpalę w 3D, prawda? A może są już jakieś "sztuczne" wymuszenia takiego trybu w TV? :P

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

Mam tutaj taką propozycję: http://www.mediamarkt.pl/warszawa-marki/telewizor-3d-lg-47lm640,id-308737

Niestety jest to LED, a trochę poczytałem i jestem CHYBA bardziej za plazmą...? Coś proponujecie w tym zakresie? Tutaj cena akurat, ale niestety nie jest to plazma i chyba nie jest do wieszania na ścianę?

• #5 08 Wrz 2012 21:55
    malesiak
    Poziom 2  

No i stało się - zakupiłem SONY 46" HX850 :) Jestem bardzo zadowolony z zakupu, a to dopiero początek.

Mam jednak mały problem. TV powiesiłem na ścianie, pod nim jest półka no i... jest problem. Z racji powieszonego TV, podstawka (głośniki) nie jest połączona z TV, a jedynie leży kilkanaście cm niżej na półce. Niestety brakuje mi ok. 20cm kabla łączącego głośniki z TV.
    Orientujecie się jakiego kabla szukać, gdzie i czy wogóle jest coś takiego jak "przedłużacz" kabla od "Speaker Integrated Stand". Dosyć pilne, ale nie chciałbym za taki kabelek zapłacić 300zł...;)

Uchwyt ścienny jest "tańszym zamiennikiem" i stąd brak możliwości zamontowania TV z podstawką.

Prośba o pomoc!

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson