Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Garmin dezl 760LMT - nawigacja dla ciężarówek z wyświetlaczem 7"

piokrza 24 Sie 2012 00:34 1956 0
 • Garmin dezl 760LMT - nawigacja dla ciężarówek z wyświetlaczem 7"Garmin powiększył ostatnio swoją linię systemów nawigacji dēzl o nowy model 760LMT przeznaczony dla ciężarówek. Nowe urządzenie nawigacyjne posiada 7-calowy dotykowy wyświetlacz oraz nową funkcję Active Lane Guidance, która ma pomóc kierowcom pewnie poruszać się pośród skrzyżowań i wyjść.

  Załadowany szczegółowymi mapami model 760LMT zapewni szczegółowe trasy dla ciężarówek i wskaże kierunki "ruch po ruchu". Bazuje przy tym na takich parametrach, jak wysokość, długość i waga ciężarówki, a także wielkość załadunku, lokalizacja poszczególnych punktów POI dla ciężarówek, takich jak przystanki, wagi, salony i myjnie. Serwis Garmin Exit umożliwi z kolei szybkie wyszukiwanie punktów POI przy nadchodzących zjazdach z autostrad. Ponadto kierowcy będą mogli teraz łatwo śledzić swoje dane z podróży, gdyż dēzl 760 automatycznie archiwizuje dane o zużyciu paliwa i liczbie przejechanych mil w stanie lub prowincji.

  Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi o rozdzielczości 800×600 nowy Active Lane Guidance jest wyświetlany na przedzielonym ekranie, zaraz obok widoku mapy, tak, aby prowadzić kierowcę po właściwym pasie ruchu, informując o nadchodzącym zjeździe na inny pas lub wyjeździe z drogi. Po sparowaniu dezl 760 ze smartfonem poprzez Bluetooth i wykorzystaniu połączenia z siecią komórkową, można uzyskać dostęp do aktualnych informacji o ruchu ulicznym, obrazu z kamer drogowych, pogodzie, a nawet miejscach do parkowania. Łączność Bluetooth wraz z wbudowanym mikrofonem i głośnikiem ma pozwolić na obsługę połączeń bez użycia rąk.

  GPS obejmuje system informacji głosowej, sterowanie głosem i Lifetime Traffic. Dodatkowo dzięki funkcji ecoRoute można obliczyć bardziej oszczędną trasę, natomiast trafficTrends pomoże oszacować trasę na podstawie przewidywanego natężenia ruchu.

  Garmin dēzl 760 wejdzie do sprzedaży w IV kwartale tego roku, a jego przewidywana cena wyniesie 400 dolarów amerykańskich.

  Źródło: http://garmin.blogs.com/pr/2012/08/garmin-int...en-inch-display-and-active-lane-guidance.html