Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy mini2 - Błąd sieci przy sms

24 Sie 2012 09:20 3657 2
  • Poziom 7  
    Witam
    Wziąłem z Plusa tel Samsunga Galaxy mini2 za 2 lata abonamentu, dałem go znajomej, która ma kartę z Play, zainstalowałem konfiguracyjny sms i są problemy, a mianowicie:
    pierwszy dzień działał OK, ale drugie dnia przy wysyłaniu sms pojawia się "błąd sieci", do telefonu dochodzą sms, nie można z niego wysyłać ale można dzwonić.
    Nie skutkuje wyłączanie telefonu, wyjmowanie baterii i karty.

Jak można go bardziej zdiagnozować żebym dokładnie wiedział co jest tego przyczyną?

Dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 24  
    Sprawdź w ustawieniach sms nr. sieci.
  • Poziom 10  
    Po przełożeniu karty z Plusa na Play ten pewnie się przestroił, bo każda taryfa działa w innych serwerach sieciowych. Problem w tym że pewnie po ponownych przełożeniu Karty na Plusa nie wskoczył na jego ustawienia? Albo jak koleżanka go używała może coś w ustawieniach sieci namieszała? Najlepsza 100% metoda to przywrócenie ustawień fabrycznych w Ustawieniach fonka. Tylko przed tym zabezpiecz sobie kontakty, i zgraj ważniejsze pliki, bowiem ta opcja to nic innego jak format softa przy którym na nowo instaluje sterowniki, więc jak będziesz miał włożoną kartę SIM Plusa to automatycznie ją wychwyci i dostosuję.