Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Izolator galwaniczny dedykowany do interfejsu I2C

ghost666 24 Sie 2012 10:01 1422 0
 • Izolator galwaniczny dedykowany do interfejsu I2CUkłady ISO1540 oraz ISO1541 firmy Texas Instruments są dwukierunkowymi izolatorami kompatybilnymi z interfejsem I²C. Wejścia i wyjścia układu są od siebie oddzielone z wykorzystaniem warstwy krzemionki, a sygnał przekazywany jest poprzez sprzężenia pojemnościowe po obu stronach bariery galwanicznej. Przy użyciu tych układów oraz izolowanego zasilacza stworzyć można interfejs cyfrowy odseparowany galwanicznie od reszty układu. Chroni to układy przed wysokim napięciem oraz blokuje sygnały szumowe, na przykład w masie. Układ zapewnia izolację przed napięciem do 4 kV oraz zabezpieczenie przed przepięciami do 50 kV/µs.

  Technologia sprzężenia pojemnościowa wykorzystana w układach ISO1540 i ISO1541 do przenoszenia informacji przez barierę izolacji galwanicznej jest zdecydowanie wydajniejsza od izolatorów opartych o transoptory. Ponadto rozwiązanie to pozwala zmniejszyć rozmiar układu i pobór mocy przezeń.

  ISO1540 posiada dwa dwukierunkowe kanały, idealne do przesyłu zegara i sygnału danych w obie strony. Z kolei układ ISO1541 posiada jeden dwukierunkowy kanał dedykowany dla danych oraz jednokierunkową linię, którą można wykorzystać do przesyłania zegara interfejsu I²C. ISO1541 dedykowany jest do systemów z jednym masterem; z kolei ISO1540 nadaje się do zastosowania w aplikacjach multi-master.

  Układ zasilany jest napięciem od 3 V do 5,5 V. Pracować może w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 125°C. Produkowany jest w ośmiopinowej obudowie SOIC w cenie od $2/szt. przy zakupie 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.ti.com/product/iso1541#feature


  Fajne! Ranking DIY