Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam częstotliwości fal radiowych policji w Pawłowicach

marek5513 24 Sie 2012 12:35 24738 17
  • #1 24 Sie 2012 12:35
    marek5513
    Poziom 2  

Witam jestem tu nowy na forum wiec jeśli napisałem w złym temacie to przepraszam. Mam pilną sprawę a mianowicie szukam fal radiowy policji w Pawłowicach szukałem ich tu http://radioscannerpolska.pl/strony/sluzby/policja.html ale nigdzie nie mogę ich wyczytać.Dziękuje z góry za odpowiedz ;] (jest to dla mnie bardzo pilna sprawa)

0 17
  • #2 24 Sie 2012 13:26
    Foxtrott
    Poziom 33  

Policja pracuje teraz na Ericssonach , więc zapomnij....

Moderowany przez c2h5oh:

Bzdury Kolego wypisujesz.
    Regulamin punkt 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Chyba pracujesz na kolejne ostrzeżenie...

5
  • #3 24 Sie 2012 14:04
    robiit1
    Poziom 17  

Według atlasu samochodowego w Polsce jest 18 miejscowości o tej nazwie! Wypada uściślić, o które Pawłowice Tobie chodzi.

2
  • #4 24 Sie 2012 22:48
    Foxtrott
    Poziom 33  

Foxtrott napisał:
    Policja pracuje teraz na Ericssonach mod="c2h5oh"]
    Bzdury Kolego wypisujesz.
    Regulamin punkt 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Chyba pracujesz na kolejne ostrzeżenie...

Przepraszam ale bzdur nie wypisuje policja zgodnie z dyrektywą MSWiA przechodzi na pasmo kodowane ≈ 430 MHz realizowane za pomocą urządzeń Ericsson , coraz rzadziej usłyszymy te służby na ≈172-174 Mhz , w poprzednim poście wskazanie urządzenia miało na celu samodzielne przejęcie inicjatywy w celu dogłębnego wyszukania informacji na ten temat .Pilotażowy program Euro2012 przyniósł wymierne korzyści dlatego też służby mundurowe będą masowo przechodziły na te urządzenia (patrz wyżej) - z wiarygodnego źródła KMP.

2
  • #5 24 Sie 2012 22:58
    c2h5oh
    Moderator

Foxtrott napisał:
    ...Przepraszam ale bzdur nie wypisuje policja zgodnie z dyrektywą MSWiA przechodzi na pasmo kodowane ≈ 430 MHz realizowane za pomocą urządzeń Ericsson , coraz rzadziej usłyszymy te służby na ≈172-174 Mhz ...

Dalej bzdury wypisujesz...
    Częstotliwości od 430 do 440 MHz zajmują krótkofalowcy a nie policja.
    Poza tym, te służby korzystają nie tylko z Ericsson-ów (coraz rzadziej) ale też ze sprzętu innych firm.
    Sam napisałeś, że: "coraz rzadziej usłyszymy te służby na ≈172-174 Mhz" czyli jeszcze pracują więc...

Pytanie. Co to jest "pasmo kodowane"? Jak można zakodować jakieś pasmo częstotliwości?

p.s. jednostka częstotliwości o której piszesz to megaherce (MHz) a nie Mhz.

1
  • #6 24 Sie 2012 23:16
    Foxtrott
    Poziom 33  

Masz rację przyznaję się do literówki MHz nie Mhz oraz nie 430 a 450-465 MHz , poza tym wybacz - czas pokaże kto miał rację .... proszę o trochę cierpliwości ...
    Co do Ericssonów - firma ta wygrała przetarg na dostarczenie odpowiednich urządzeń na potrzeby funkcjonowania służb mundurowych.

1
  • #7 25 Sie 2012 00:12
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Foxtrott napisał:
    Masz rację przyznaję się do literówki MHz nie Mhz oraz nie 430 a 450-465 MHz ...

W dalszym ciągu wypisujesz tzw. "bzdury".
    Regulamin pkt 3.1.11.

Jak poprawisz wpis, że chodzi tu (Tobie) o częstotliwości 460MHz i powyżej - to będzie już bliżej tzw. "prawdy".

Cytat:
    Co do Ericssonów - firma ta wygrała przetarg na dostarczenie odpowiednich urządzeń na potrzeby funkcjonowania służb mundurowych.

Co w ogóle nie jest to "argumentem" działania tych radiotelefonów w złym (czytaj : napisanym przez Ciebie) wycinku częstotliwości dla tych i innych służb.

Ericsson, to :
    - firma/producent
    - radio programowalne na każdą częstotliwość z wycinku "pasma" takiego modelu
    - częstotliwość zaprogramowana nie jest "wykładnikiem" służb tam działających
    - producent nie deklaruje - kto ma "działać/pracować" na tych modelach radii

Regulamin pkt 3.1.17 - co do "... lenistwo ... obniżania poziomu ..." - tego Forum.
    _____

Jak napisał Moderator prowadzący ten dział - w informacji "Chyba pracujesz na kolejne ostrzeżenie... " - to również przychylam się do tego wpisu i Jego sugestii.
    _____

Foxtrott przemyśl to i zastanów się nad tym, oraz sprawdź poprawność własnego wpisu.
    Tu na tym Forum obowiązują pewne zasady -- m.in. jak nie wiesz co, czy nie musisz/potrafisz - to nie pisz -- .

Pozdrawiam.

3
  • #10 25 Sie 2012 17:29
    internick
    Poziom 33  

W pierwszym poście podałeś link, gdzie wszystko jest. Zjeżdżasz na dół strony i masz wszystkie powiaty, a także podświetlony kanał wojewódzki.

To samo będzie jak wybierzesz, np. zakładkę Straż Graniczna. Tam również ukażą się częstotliwości śląskiego oddziału.

Nie inaczej jest ze Strażą Pożarną.

Nie wiem w związku z tym jaki masz Kolego problem. Spróbuj szczegółowo opisać o co chodzi.

1
  • #12 25 Sie 2012 19:46
    marek5513
    Poziom 2  

Tylko że ja na tym się tak za bardzo nie znam, dlatego się pytam.
    Chodzi mi o to że np. jak daje zakładkę policja następnie patrzę na jastrzębie-zdrój to pisze 172.400 i ja chce to samo tylko na Pawłowice.
    Dodam ze moje radio to ar-109.

0
  • #13 25 Sie 2012 21:06
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 26 Sie 2012 18:38
    internick
    Poziom 33  

[at]marek5513 Twój skaner ma wadę w postaci, że nie można zaprogramować granic co chcesz nasłuchiwać :(

Wybierz VHF i kontroluj ręcznie skan tak żeby się mieścił tylko w interesującym Cię zakresie, np. 172 - 174 MHz.

Poza tym oryginalna antena nie rozpieszcza. Zrób dipol półfalowy i powieś wysoko nad terenem.

e-mega napisał:
    A ktokolwiek używa tego scramblera?

Oczywiście, że używa, ale weź i się domyśl kto to jak z transmisji nie da się zrozumieć. Tutaj sample poszczególnych odmian Transcrypta: https://www.efjohnson.com/products/encryption/audio_samples

1
  • #15 01 Wrz 2012 22:29
    mati_gdy
    Poziom 8  

Jezeli chodzi o nasłuch policji to można nasłuchiwać prawie wszystkie rodzaje Policji na 172-174 Mhz, najczęściej słyszymy drogówkę. Jezeli chodzi o pasmo cyfrowe Tertra to używa Policja operacyjna do przeprowadzenia jakis zorganizowanych akcji. Nie opowiadajcie bzdur, że nie można nasłuchiwać Policji :)

1
  • #16 04 Wrz 2012 16:23
    robokop
    Moderator Samochody

mati_gdy napisał:
    Jezeli chodzi o nasłuch policji to można nasłuchiwać prawie wszystkie rodzaje Policji na 172-174 Mhz, najczęściej słyszymy drogówkę. Jezeli chodzi o pasmo cyfrowe Tertra to używa Policja operacyjna do przeprowadzenia jakis zorganizowanych akcji. Nie opowiadajcie bzdur, że nie można nasłuchiwać Policji :)

Do łączności z Kosmosem może jeszcze?
    http://pl.wikipedia.org/wiki/TETRA
    Foxtrott napisał:

Tak, tylko że to było dawno i dotyczyło systemu EDACS, obecnie przestarzałego i wycofywanego (słabe utajnienie, brak możliwości przesyłania danych cyfrowych, mała mała pojemność systemu w porównaniu z systemami w pełni cyfrowymi). Podstawowym pasmem pracy tej instytucji pozostaje pasmo VHF, systemy cyfrowe tylko je uzupełniają. Polecam zakup skanera i spacerek po jakimś większym mieście.

0
  • #17 26 Gru 2015 21:53
    wojtek9293
    Poziom 9  

Panowie :) mamy koniec 2015 roku a w Koszalinie i Słupsku na 100% można sobie posłuchać w paśmie 2m. Zapewne ten stan jeszcze potrwa :)

Moderowany przez kriss51:

Dyskusja nie toczyła się od paru lat. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
    I od kiedy Jastrzębie Zdrój leży obok Koszalina i Słupska.

2
  • #18 26 Gru 2015 22:02
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jastrzębie- częstotliwość 172,400 MHz. Zresztą na Śląsku Policja nie pracuje jeszcze cyfrowo.

Zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów