Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka airbag Passat pomocy !!!

22 Sty 2005 21:38 12996 8
  • Poziom 11  
    Kupiłem Passata B5 1.9 Tdi 1997 rok. Świeciła się kontrolka poduszki. W związku z tym, iż kupowałem od znajomego mojej rodziny, a on zapewniał mnie że auto jest bezwypadkowe a kontrolka zaświeciła się samoistnie kilka tygodni temu, nie sprawdzałem tego dokładnie. Jednak po pewnym czasie dałem to do sprawdzenia i wyświetliło informację Crash Data w poduszce bocznej. Tyle że auto nie wygląda na bite i to stwierdzili mechanicy. Zauważyłem jednak, iż po stronie pasażera pod fotelem i za nim na podłodze jest mnóstwo wody. Czy to może być przyczyną tej zapalonej kontrolki i tego komunikatu ? Co dalej z tym fantem, jak rozwiązać ten problem ? Woda pochodzi prawdopodobnie z klimatyzacji. Proszę o informacje ?
  • Poziom 18  
    tak to moze byc powodem rozbierz fotel sprawdz dokladnie polaczenia wiazki prawdopodobnie zamoczyla sie kostka lub sam sensor osusz to dokladnie i powinno pomoc sprawdz tez polaczenia w kostce
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Czy znacie jakiś dobry warsztat poza serwisem VW na śląsku (najlepiej okolice Rybnika) który tym się zajmuje. Nie wiem dokładnie jaką usterkę sygnalizuje (powiedziano mi że to boczna poduszka). Czy możecie podać jakieś komunikaty dotyczące tej poduszki bocznej. Z góry dziękuję.
  • Poziom 11  
    Niech Ci podadzą dokładny kod usterki(ewentualnie usterek) ,a nie "poduszka boczna"to wtedy coś się podpowie ,a wysuszyć swoją drogą
  • Poziom 16  
    Witam. Może ktoś wie jak skasować tą kontrolkę bo mam podobny problem, ale ja grzebałem w elektryce i przypadkowo odłączylem poduszkę i po ponownym podłaczeniu świeci się lampka AIRBAG.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 11  
    Normalnie: VAS-em ,VAG-iem,WV-tool,KTS-em itd.itd.Ten pojazd zrobi większość uniwersalnych testerów.
  • Poziom 16  
    Dziękuję za podpowiedź ale bardzo proszę jaśniej. Wiem, że to programy ale jak ich użyć i jakie podłączenie powinny być.
    Chyba prosze o zbyt wiele ale .....
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    podjedz do specjalisty który robi takie rzeczy