Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

monitoring ip bez routera

kusiu2 24 Aug 2012 15:41 4986 5
Optex
    kusiu2
    Level 9  
    Witam.
    Ostatnio dostałem kamerę ip coolcam (chinska tania kamerka) więc postanowiłem założyć w sklepie monitoring.
    Problem polega na tym że po podłączeniu kamerki bezpośrednio do komputera nie można się z nią połączyć.
    Kiedy podpinam kamerę przez router (livebox 2) działa bez problemu, ale w sklepie mogę postawić kompa bez routera (bo nie mam drugiego)
    Dysponuje jedynie:
    -komputerem (windows 7/ubuntu)
    -swithem
    -kablami prostymi i skrosowanymi
    -kamerką
  • Optex
    Marek31415
    Level 31  
    Prawdopodobnie kamera kamera pobiera ustawienia z DHCP routera.
    Można ją podłączyć wprost do komputera kablem skrosowanym lub prostymi przez switch-a.
    Wtedy należy (wcześniej) w komputerze i kamerze ustawić parametry sieci na stałe (statyczne adresy IP z tej samej podsieci).
  • Optex
    Ciapol
    Level 24  
    Pytanie jak ustawić w kamerze IP? Chyba, że ma interfejs graficzny, którym można się posłuż po podłączeniu do jakiegoś urządzenia typu telewizor/monitor, ale tego nie wiemy. Ewentualnie poczytaj jakie są fabryczne ustawienia IP tej kamery.
    Tommy82
    Level 41  
    Najprościej podpiąć ją pod ruter z dhcp i w ruterze odczytać jakie IP przyznał kamerze.
    A potem kombinować z interfejsem www może jakimś softem konfiguracyjnym etc.
    Ciapol
    Level 24  
    Albo uruchomić serwer DHCP na komputerze i mamy po sprawie. Pamiętać jednak należy o tym, że w sieci (podsieci) nie powinno pracować więcej niż jeden serwer DHCP.
    dipol_wlan
    Level 24  
    Tommy82 Łatwiej będzie skorzystać z programu do wyszukiwania kamer IP w sieci niż odczytywać adres IP z routera, zwłaszcza jeżeli kusiu2 dysponuje tylko switchem. Taki soft powinien być dołączony do zestawu, umożliwia on wyszukanie jak i zmianę IP kamery na rządany przez użykownika.