Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przechwytywanie z VHS na komputer (Ulead Video Studio)

24 Sie 2012 15:47 3603 3
 • Poziom 2  
  Jakiś czas temu naszła mnie nieodparta chęć doprowadzenia zalegających w piwnicy kaset VHS do postaci cyfrowej. Jako, że nie posiadam DVD z funkcją nagrywania ani żadnych kart telewizyjnych, VEVO itd., zaś firmy świadczące takie usługi słono sobie liczą od płyty DVD (mam tych kaset dużo), wybrałem Video Grabbera (Easy Cap).

  Ale do rzeczy:
  Podłączyłem to wszystko: magnetowid - czincze -urządzenie grabbera - USB, czyli jak należy. Ulead Video Studio 10, którego używam, bardzo ładnie pokazuje obraz na podglądzie. Jednak problem pojawia się przy przechwytywaniu.
  W przypadku wybrania formatów Avi i DVD ładnie nagrywa się obraz i dźwięk, jednak po kilku sekundach przerywa i wyskakuje komunikat: "No video was captured. Please check if there is any input signal. There may be no device selected.". Zostaje nagrany kilkusekundowy fragment.
  Natomiast gdy wybieram formaty WMV i MP4, nagrywa się bez problemów, jednak brakuje dźwięku.
  Próbowałem już milionów kombinacji w ustawieniach programu, jednak problem wciąż się nie rozwiązał.

  Czy ktoś spotkał się z takim problemem, bądź wie, jak go rozwiązać?
  Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
 • Poziom 2  
  Zerknij do tego tematu jest tamw 6,7,8 pości kilka informacji na temat dobrych ustawień przechwytywania.
 • Poziom 15  
  Weź pilot do magnetowidu i poszukaj opcji w jego menu. U mnie teź był problem ale z dźwiękiem, trzeba było włączyć audio właśnie tam...
 • Poziom 2  
  Poradziłem sobie w inny sposób. Zainstalowałem UVS 11, zaktualizowałem sterowniki od karty dźwiękowej i poprowadziłem dźwięk z magnetowidu kablem czincz-jack do wejścia line-in. Śmiga, jak należy. Temat do zamknięcia :)