Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - PAMIĘĆ INTEL DESKOPT BOARD D945GNT

x6czarna9x 24 Sie 2012 15:52 1497 12
  • #1 24 Sie 2012 15:52
    x6czarna9x
    Poziom 7  

Witam.
    Na początku podam sprzęt a później opisze problem oto on:

Typ procesora Intel Pentium 4 515J, 2933 MHz (22 x 133)

Nazwa płyty głównej Intel Deskopt Board D945GNT (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16,
    4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945G

Pamięć fizyczna 1013 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

DIMM2: Kingston 512 MB DDR2-533 ECC DDR2 SDRAM (5-4-4-12 @ 266 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM4: Kingston KF6761-ELG37 512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM (5-4-4-12 @ 266 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Dysk : 40 gb WD

Karta Graficzna zintegrowana: Intel(R) 82945G Express Chipset Family

Zasilacz: Feel 350 w

Problem polega na tym że kupiłem na allegro 3 kostki pamięci UŻYWANEJ ram 512 ddr2 533 mhz ponieważ są 4 sloty. Chciałem mieć 2 gb ogółem... Tylko problem się pojawia wtedy że gdy dodaje do moich 512 ram jedna kostkę to wszystko działa i jest 0,99 gb ... ale pozostałe dwie kostki nie działają ... po ich podłączeniu pojawia się potrójny krótki dźwięk i monitor się nie włącza ... sloty są dobre bo te dwie kostki które są sprawne działają w każdym z nich... dla pewności sloty i pamięć wyczyściłem pędzelkiem z kurzu. Próbowałem wsadzić te dwie kostki które nie działają same pojedynczo w każdym z 4 slotów i też słychać ten potrójny dźwięk i monitor się nie włącza ... Jeszcze robiłem tak że wkładałem te dwie sprawne kostki pamięci i jedną tą co nie działa i pojawiał się wtedy taki komunikat:

He installed amount of memory in Channel A is not equal to he amount of memory in Channel B. Maximum memory performance is achieved with equal amounts of memory installed in each channel.

Moje pytanie brzmi czy te dwie kostki są uszkodzone? czy problem leży gdzie indziej? BARDZO PROSZĘ O POMOC. Pozdrawiam.

0 12
  • #2 24 Sie 2012 16:10
    Krystian14
    Poziom 17  

Pozostaje sprawdzić tobie pamięci na innym komputerze.

Cytat:
    He installed amount of memory in Channel A is not equal to he amount of memory in Channel B. Maximum memory performance is achieved with equal amounts of memory installed in each channel.

Ten komunikat wynika z tego, że do pracy w trybie Dual Channel potrzebne są przynajmniej dwie kości o identycznych parametrach.

0
  • #3 24 Sie 2012 16:15
    x6czarna9x
    Poziom 7  

No teraz mam dual channel ponieważ tylko te dwie działają ... jedna zakupiona i jedna moja co już była. I do tych dwóch dołożyłam ta jedną co w każdym z osobnych slotach nie działa i dlatego pewnie wyskoczył ten komunikat ... a co z tymi dwoma co nie dzialają w każdym z pojedyńczych slotów ?

0
  • #4 24 Sie 2012 16:18
    Krystian14
    Poziom 17  

Spróbuj zaktualizować BIOS, bo zdarzają się przypadki, że czasami nie widzi kości. Jeżeli to nie pomoże, sprawdź każdą z osobna na innym komputerze. Jak na drugim nie zadziała to daj sobie z nimi spokój - nie naprawisz ich.

0
  • #5 24 Sie 2012 16:25
    x6czarna9x
    Poziom 7  

A masz jakąś inną propozycje poza aktualizacją BIOSU? Boję się troche że coś zepsuje na AMEN....

Nie mam za bardzo gdzie ich sprawdzić mam drugi komputer ale ejszcze starsza płyte głowną pod agp.

0
  • #6 24 Sie 2012 16:31
    Kasek21
    Poziom 43  

x6czarna9x napisał:
    kupiłem na allegro 3 kostki pamięci UŻYWANEJ ram 512 ddr2 533 mhz ponieważ są 4 sloty.

Wszystkie kości są takie same? Te same oznaczenia? Co to dokładnie za pamięci?

0
  • #7 24 Sie 2012 16:33
    beatom
    Poziom 31  

...a moze by tak poszukac instrukcji do tej plyty i poczytac jak w niej wyglada zarzadzanie pamiecia. Jestem pewny, ze to rozwiaze Twoje problemy.

0
  • #8 24 Sie 2012 16:55
    x6czarna9x
    Poziom 7  

Problem - PAMIĘĆ INTEL DESKOPT BOARD D945GNT Problem - PAMIĘĆ INTEL DESKOPT BOARD D945GNT

Mam dwie pamięci RAM takie same. I jedna z nich działa ( wygląda tak samo jak tutaj pod numerem 1. ) natomiast ta na zdjęciu pod numerem 1 czyli druga nie działa. Zaznaczam że mam dwie takie same ;)

Natomiast numer 2 nie działa wcale. I ta jest różna od tych dwóch.

Dziwne gdyż dwie są takie same, identyczne, i jedna z nich działa sprawnie druga wcale.

Dodano po 1 [minuty]:

beatom napisał:
    ...a moze by tak poszukac instrukcji do tej plyty i poczytac jak w niej wyglada zarzadzanie pamiecia. Jestem pewny, ze to rozwiaze Twoje problemy.

ściągałam jakąs instrukcje po ang, ale nie zbyt dużo w niej było, próbowałam z chłopakiem kombinować po kilka razy te dwie niedziałające do każdego z 4 slotów. i nic...

Dodano po 4 [minuty]:

Chciałam dodać że jedna z pamięci która nie działa to Kingston oparty na Elpida....
    Czytałam teraz że to straszne ścierwo... :|

3 krótkie dźwięki - problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb) ze strony -----> http://active-comp.pl/bios.html

0
  • #9 25 Sie 2012 00:09
    Krystian14
    Poziom 17  

Jeżeli kości nie pracują pojedynczo, to nie będą również pracowały parami.
    Nie ma takiej możliwości.

Najszybciej byłoby pofatygować się do jakiegoś "uprzejmego" serwisu, żeby sprawdzili te kości z osobna.
    My za taką drobnostkę pieniędzy nie bierzemy, ale różnie to bywa w większych miastach :)

0
  • #10 25 Sie 2012 09:53
    x6czarna9x
    Poziom 7  

Krystian14 napisał:
    Jeżeli kości nie pracują pojedynczo, to nie będą również pracowały parami.
    Nie ma takiej możliwości.

Najszybciej byłoby pofatygować się do jakiegoś "uprzejmego" serwisu, żeby sprawdzili te kości z osobna.
    My za taką drobnostkę pieniędzy nie bierzemy, ale różnie to bywa w większych miastach :)

To się świetnie składa, bo ja tez jestem z Zielonej Góry ;-D I bardzo chętnie się dowiem gdzie mieści się Wasz UPRZEJMY serwis abym mogła podejść i sprawdzicie Mi te pamięci :-) . Mogę liczyć na pomoc ? ;-D Będę wiedziała czy jest sens je odsyłać do allegrowicza, czy nie ;-)

Pozdrawiam.

0
  • #11 25 Sie 2012 10:03
    irondick
    Poziom 31  

Czarna jak już będziesz szła do Krystiana to weź całego kompka. Zrobi aktualizację BIOSu itd.

0
  • #12 25 Sie 2012 10:06
    x6czarna9x
    Poziom 7  

irondick napisał:
    Czarna jak już będziesz szła do Krystiana to weź całego kompka. Zrobi aktualizację BIOSu itd.

Ooo widzisz, i to jest bardzo dobry pomysł ;-D skoro się tak zareklamował i to za free to ja bym nawet z Wawy przyjechała ;-D

0
  • #13 25 Sie 2012 11:27
    Krystian14
    Poziom 17  

Nie ma problemu, mogę sprawdzić Tobie te pamięci i zaktualizować BIOS.

Problemem jest tylko to, że na serwisie będę dopiero w środę bodajże, ze względu na to, że zajmuje się on głównie drukarkami, kompami sporadycznie i wstępnie z szefem zgrałem się dopiero na środę kiedy na bank będzie zlecenie.

Mieszkam jakieś 5km od Zielonej i mam w domu komputery pod pamięci SDRAM/DDR1/DDR2 i tam jestem w stanie sprawdzić Ci je. Narzędzie do aktualizacji BIOS-u też mam przygotowane i z gotowym plikiem jestem w stanie zrobić update < 5 min. Jestem tam teraz dostępny cały czas.

Napisz na PW lub e-mail to jakoś się zgramy na mieście.

0