Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do TV/PC do 1.500 zł

Bartasek94 24 Sie 2012 16:20 4038 31
  • #1 24 Sie 2012 16:20
    Bartasek94
    Poziom 16  

Witam.

Szukam czegoś do 1.500 zł. Nagłośnienie musi być na tyle wszechstronne aby można było podłączyć je do TV a także do kompa. Właśnie z tego powodu zainteresował mnie produkt firmy Edifier a dokładnie S2000. Jest to zestaw 2.0 ze wzmacniaczem a także wbudowanym DAC'em. Taki DAC ile może kosztować? ok. 200-300 zł? Ten właśnie zestaw byłby uniwersalny bo mógłbym go podłączyć wszędzie gdzie jest S/PDIF a jakość dźwięku pozostanie taka sama. Pytanie jest tylko takie czy zestaw jest wart swojej ceny. Na razie nie ma go w Polsce ma pojawić się pod koniec roku. Wolałbym kolumny podstawkowe i do tego standy ponieważ nie miałbym gdzie je postawić kiedy byłby podłączone do kompa. W przypadku TV sytuacja jest idealna i mogły by być podłogowe.
    Oczywiście głównie słuchałbym na nich muzyki, nawet na TV (tam lepiej można je rozstawić - większa przestrzeń). Filmy także a gry.. od tego są słuchawki..

Dziwi mnie także jedna rzecz. Z tego co się orientuję to kolumny 3-way lepiej odtwarzają dźwięk niż 2-way, prawda? Więc dlaczego Edifier R2700, ktore są 3-way są 2 razy tańsze od S2000 2-way? Nie kiedy po prostu lepiej kupić przenośnego DAC'a (jest coś takiego) i te R2700..

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 24 Sie 2012 19:54
    Pablo1964
    Moderator

Recenzję możesz przeczytać tutaj.

Bartasek94 napisał:
    Z tego co się orientuję to kolumny 3-way lepiej odtwarzają dźwięk niż 2-way, prawda?

Nieprawda. Nie ma żadnej reguły. Wszystko zależy od prawidłowego doboru głośników i częstotliwości podziału.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Sie 2012 19:57
    Bartasek94
    Poziom 16  

Czytałem tamtą recenzje. W dalszej części tematu piszą, że niby Microlaby Solo 7c są lepsze.. Pytałem innych to niby ten wpis wynika ze złego tłumaczenia ale ja rosyjskiego nie znam więc nie wiem ;/ Chciałem po prostu aby ktoś zapodał opinie po usłyszeniu tegoż zestawu.

0
  • #4 26 Sie 2012 00:56
    Bartasek94
    Poziom 16  

Refresh i pytanie..

Czy takie podstawkowe kolumny sprawdzą się w salonie ok. 40m2* podłączone do TV?
    Mają one służyć do PC'ta i ew. TV (tutaj jest więcej miejsca więc można je dużo lepiej rozstawić po bokach na standach - mowa o Edifier s2000). Nie myślcie także, że jestem 'idiotą' bo pakuje 1.500 zł w przysłowiowe zabawki.. Mam zawsze możliwość zwrotu w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny. Tak zrobię jeżeli uznam, że wydane pieniądze są nieadekwatne do jakości dźwięku jaki będzie się z nich wydobywał.

* - błąd ;P

0
  • #5 26 Sie 2012 01:16
    Pablo1964
    Moderator

Bartasek94 napisał:
    Czy takie podstawkowe kolumny sprawdzą się w salonie ok. 40m2

Moim zdaniem nie ma na to najmniejszych szans. Chociaż do słuchania wiadomości wystarczą. Ale nie licz na dobre efekty np. w kinie akcji.

0
  • #6 26 Sie 2012 11:05
    Bartasek94
    Poziom 16  

To chyba będę musiał kupować osobno. Takie np. Microlaby Solo 7c będą dobre czy także słabe jeśli chodzi o TV?

0
  • #7 26 Sie 2012 11:12
    Pablo1964
    Moderator

Na powierzchni 40 m² jedynie amplituner z pełnowymiarowymi kolumnami się sprawdzi. Każde inne rozwiązanie będzie tylko namiastką.

0
  • #9 26 Sie 2012 11:54
    Herethic
    Poziom 28  

Bartasek94 napisał:
    Z tego co się orientuję to kolumny 3-way lepiej odtwarzają dźwięk niż 2-way, prawda?
    Tak. Przy podziale pasma na głośniki niskotonowe, średniotonowe i wysokotonowe każdy z nich ma "mniej pracy" do wykonania.
    Jest to bardzo istotne np.w przypadku muzyki z dużą ilością nakładających się na siebie dźwięków (hard rock, speed metal itp.)
    Nie. Każdy element "toru" audio - czyli również tzw. zwrotnice w kolumnach ma wpływ na dźwięk. "Trzy drogi" są bardziej rozbudowane
    i trudniej je też zgrać. Głośniki bywają też różnej jakości - lepiej mieć dwa dobre niż trzy przeciętne, w tej samej cenie (jazz, klasyka, itp.).

Niektórzy najwyżej cenią sobie kolumny "jednodrożne" - czyli z pojedynczym głośnikiem szerokopasmowym, pozbawione zwrotnicy.
    Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Dynamika vs delikatność. Jakość vs cena. Szybkość vs niski bas. Itd.

Ostatnio słyszałem u klienta "Martin Logan Mosaic" - bas do d***y, ale czujesz się jak w sali koncertowej...
    Salon miał około 30 metrów. Na świstaku są podobne:
    Uważam że naprawdę warto odsłuchać, jeśli mieszkasz gdzieś w tym rejonie.
    Dobry subwoofer do tego i za jednym zamachem jest w niezłej jakości muzyka, kino i gry...
    Mało popularne dziadostwo, wiec przypuszczam, że można by sie ostro potargować...

A bardziej standardowo - zwróć uwagę na konstrukcje na około 6,5 calowych wooferach.
    Na pewno gdzieś w pobliżu masz jakiś salon audio, gdzie będziesz mógł je porównać.

Pozdro.

0
  • #10 26 Sie 2012 12:08
    Bartasek94
    Poziom 16  

Ale te 'cacko' przekracza budżet 2-krotnie.. Reasumując. Jeśli szukać coś w 2.0 to z przynajmniej 6.5' wooferem, tak?

EDIT:
    Z tego co przeczytałem s2000 ma 5.5'' a Edifier r2600 6.5''. Mają także trójdrożny R2700 także z 6.5'' tyle, że nie wiadomo kiedy dostępny będzie.

0
  • #11 26 Sie 2012 12:31
    Herethic
    Poziom 28  

Bartasek94 napisał:
    Ale te 'cacko' przekracza budżet 2-krotnie..
    Nie namawiam. Po prostu uważam, ze jest ciekawe.

Co do woofera - tak. W tej wielkości pomieszczeniu małe głośniczki po prostu się nie sprawdzą.
    Ale nie przeginaj też w druga stronę. Weź ze sobą jakąś ulubioną płytę (oryginał!) i efekciarski film.
    Zwróć uwagę, żeby pomieszczenie odsłuchowe w Salonie Audio było porównywalnych
    (w granicach zdrowego rozsądku) rozmiarów. Kolumny niech będą ustawione podobnie do tego,
    jak chcesz je ustawić u siebie - odległość też.

Sprzętu o którym piszesz nie znam - ale mu nie ufam.
    Dość uniwersalne są np. Tonsil Maestro. Wpisałbym je na listę do odsłuchu.

Pozdro.

---------------------------------------------------------------------
    Kończą Ci się punkty - wrzuciłem Ci 20. Mam nadzieje, że się przydadzą.

0
  • #12 26 Sie 2012 12:51
    Bartasek94
    Poziom 16  

Dzięki za pkt;)

Sęk w tym, że te kolumny miały by stać w pokoju gdzie komp (ok. 11 m2) i niekiedy w salonie (ok. 23 m2). Dlaczego te? Posiadają DAC'a który byłby idealny jeśli chodzi o podłączenie do TV/odtwarzacza czy czegokolwiek. Myślę, że do pokoju gdzie jest komp pasowałby idealnie bo pokój nie jest duży. Jeśli chodzi o salon to zawsze mogę się wstrzymać i za rok/dwa kupić coś innego tam.

Nie kupowałbym tych Edifierów gdybym nie miał zapewnionego zwrotu bez podania przyczyny. Po prostu kupie w ciemno i jak się nie spodobają odeślę.. Stracę pieniądze tylko na przesyłkę więc warto ryzykować moim zdaniem.

0
  • #13 26 Sie 2012 12:57
    Herethic
    Poziom 28  

Przeczytaj PW. Jeśli zamierzasz używać sprzętu w dwóch różnych gabarytowo pomieszczeniach - sprawdzą się mniejsze głośniki
    wspomagane subwooferem. 8"-10" - lowego "sub"-a zainstalujesz na stałe w salonie. Na przykład takiego:

Subiektywnie szukałbym czegoś na dwóch midwooferach 5 cali.

0
  • #14 26 Sie 2012 13:05
    Bartasek94
    Poziom 16  

Właśnie. To jest świetny pomysł. Mógłbym kupić kolumny (czy podstawkowe nagłośnią w miarę ten salon..?), które na razie stały by w pokoju. Za jakiś czas po prostu dokupiłbym suba (bo taką ma pełnić rolę, tak? Jak zwykły subwoofer?) i po kłopocie jeśli chodzi o niskie tony i ogólny dźwięk.

Mniejsze gabarytowo? Sory, że nawiąże do tych edifierów ale czy do nich można podłączyć tego suba? Nie znam się zbytnio jeśli chodzi o systemy 2.0.

0
  • #15 26 Sie 2012 13:12
    Herethic
    Poziom 28  

Bartasek94 napisał:
    (...)czy podstawkowe nagłośnią w miarę ten salon..?)
    W tym przypadku tak. Ale znów wracamy do rozmiaru 6,5 cala. Przynajmniej moim zdaniem. Poza tym musisz zwrócić uwagę na ich moc i spl.

0
  • #16 26 Sie 2012 13:15
    Bartasek94
    Poziom 16  

Więc skoro tak to mógłby by być od razu do salonu i do kompa. Jako, że na kolumnach się zupełnie nie znam (dlatego zaproponowałem zestaw edifier s2000) co byś polecił z wooferem przynajmniej 6.5''?

0
  • #18 26 Sie 2012 13:32
    Bartasek94
    Poziom 16  

No i tutaj mamy problem. Nie znam się prawie wcale na zestawach 2.0 a oczekujesz ode mnie budowy własnych kolumn? ;|

0
  • #19 26 Sie 2012 13:52
    Herethic
    Poziom 28  

Oczywiście. Nagłośnienie do TV/PC do 1.500 zł
    Rączki masz? :lol:
    Chcesz mieć dobry sprzęt za marne pieniądze? :idea:

Spoko - można to zrobić w uproszczony sposób.

0
  • #20 26 Sie 2012 13:55
    Bartasek94
    Poziom 16  

Rączki mam ale pojęcia żadnego jeśli chodzi o DIY.

Jak ten sprzęt będzie grał dwa razy lepiej niż logi z-2300 i nagłośni 12/23m2 to już będę bardzo zadowolony. Wiem, że za 1500 zł nie kupie dobrego sprzętu ale lepszy od 'pierdziawek' logitecha na pewno.

0
  • #22 26 Sie 2012 14:04
    Bartasek94
    Poziom 16  

Wiem, że chcesz abym za te pieniądze kupił jak najlepszy sprzęt ale jak już wspominałem.. nie wiem w ogóle co i jak. Zamówić to wszystko to nie problem ale budowa i sklejanie/podłączanie/odpowiednie ułożenie/wymiary i te inne rzeczy, które trzeba zrobić już tak.

Są jakieś usługi gdzie kupuje się wszystko co potrzebne a sklep za jakąś opłatą składa to wszystko w całość? Na coś takiego mógłbym przystać.

0
  • #23 26 Sie 2012 14:10
    Herethic
    Poziom 28  

Gdzie mieszkasz? Jeśli w mieście, albo jego pobliżu, to wystarczy pierwszy z brzegu warsztat stolarski i punkt naprawy RTV. Taniej jednak jednak będzie
    dostarczyć stolarzowi przycięte na wymiar elementy do wyfrezowania i okleinowania. Można je zamówić w firmach takich jak np. Juan, albo innych hurtowniach meblowych. Są już okleinowane fabrycznie i wystarczy nakleić obrzeża.

Myślę, ze za wyfrezowanie otworów, skręcenie i przyklejenie obrzeży zabulisz jakieś dwie stówy/ sztuka. Do tego pewnie stówka za złożenie zwrotnicy...

Nie szkoda Ci kasy?

0
  • #24 26 Sie 2012 14:15
    Bartasek94
    Poziom 16  

Nic na to nie poradzę. Sam tego na pewno nie złoże.
    Co do frezowania/przycinania to dałoby radę bo mam stolarza na miejscu. Co do elektroniki to nie dam rady;/

0
  • #25 26 Sie 2012 14:38
    Herethic
    Poziom 28  

Rysunki mogę Ci zrobić, zresztą w "necie też są... Jeśli chcesz, mam też gdzieś cennik Juan-a (Białe Błota).
    Zaopatrują się tam właśnie stolarze. Jest jeszcze Wal-Mar. Wszystko przycinaja na wymiar.
    Mało tego... Również naklejają obrzeża. Niedaleko (dwa kilometry) jest też hurtownia akcesoriów Meblowych "Alan".
    Można tam kupić wszystko, co trzeba... Po cholerę Ci stolarz? Niestety - musi wykonać frezy pod głośniki,
    ale tu już najwyżej stówka/szt., może nawet za dwie szt?

Spójrz też np.na blaty kuchenne. Zaoblone dwustronnie. Jeśli rozetniesz je na pół,
    będziesz miał ciekawe boczki. Są z MDF. Czasami mają tam jakieś końcówki...
    Zadzwoń, zapytaj, daleko nie masz...

Widziałem też końcówki blatów w Castoramie, ale niestety z wiórówki. Za grosze...

Jaki masz problem z elektroniką, skoro w sieci są schematy i zdjęcia?
    Wystarczy zamówić części... Albo kupić w Eltronix-ie na Gdańskiej lub Lelewela (Bydgoszcz).
    Jak chcesz, to Ci je od razu przylutują, pomierzą, tylko weż jakąś "deseczkę"
    ze sobą... No i zadzwoń wcześniej (mogą nie mieć wszystkich cewek).

Te głośniki są tego warte...

0
  • #26 26 Sie 2012 14:55
    Bartasek94
    Poziom 16  

Znaczy tak.. Do Bydg daleko nie mam więc tyle mógłbym pojechać.
    Płyta MDF.. ile dokładnie musiałbym tego mieć? Trzeba narysować otwory, przyciąć je do odpowiednich wymiarów i zanieść do wyfrezowania, otwory na woofery itp. W tym momencie miałbym ten kręgosłup kolumn.

Czyli jak kupie głośniki te które poleciłeś i inne wszystkie potrzebne rzeczy to np. w Eltronixie mi to przykleją i połączą ze sobą (jeśli trzeba), tak? Ciężko będzie bo ja nie mam zielonego pojęcia i takie kupowanie jest strasznie ryzykowne;/

Jest gdzieś na necie dokładny opis tego wszystkiego z wymiarami i najlepiej zdjęciami? Miałbym wtedy jakiś punkt zaczepienia. Ciężko mi to sobie wyobrazić bo nigdy nie widziałem takiego procesu.

0
  • #27 26 Sie 2012 15:27
    Herethic
    Poziom 28  

Przecież podesłałem Ci link:
    http://www.audiostereo.pl/monitory-seas-er18rnx-27tbfcg_46710.html
    Obejrzyj jak to wygląda. Odpadło by oczywiście okleinowanie, bo miałbyś gotową płytę, np. taką:
    Do skręcenia (i sklejenia!) użyłbyś "systemu komandor". Kosztuje grosze...
    To takie trójkątne wkładki ze śrubkami mocowane od wewnątrz.
    Niestety z tyłu obudowy, lub od spodu byłyby już śrubki na zewnatrz...
    Coś za coś... Oszczędzasz sporo kasy. Pamiętaj o terminalach.
    Głośniki sam sobie chyba przykręcisz? Nie masz w domu śrubokręta?

A zwrotnice tak, nie ma problemu. Jeśli wpadniesz na Lelewela - zrobi to mój kolega - Sławek.
    Uwaga! Niebezpieczny fanatyk audio! Jeszcze gorszy ode mnie... :lol:
    Ale wcześniej musiałbyś zadzwonić i zapytać, czy wszystkie części ma na miejscu.

Samo wykonanie zwrotnicy zresztą, jak wspomniałem - każdy chyba serwis RTV, jeśli masz elementy.
    Wystarczy miernik i lutownica...

Dasz radę... :)

Dodano po 3 [minuty]:

Wal- Mar, Alan i Eltronix to ten sam "fyrtel" miasta. :)
    Tu masz schematy:
    http://www.zaphaudio.com/SR71.html

0
  • #28 26 Sie 2012 18:13
    Bartasek94
    Poziom 16  

Będę musiał o tym dużo poczytać zanim się zabiorę. Jak na razie nic nie kumam z tych całych schematów.. Z tego co widzę to jedynie zwrotnica byłaby załatwiona. Piszesz o jakiś terminalach... ??! z tego co widziałem potrzebna jest jakaś płytka..

Tak tylko z ciekawości zapytam... co sądzisz o monitorach Behringer B-3031-A Truth? Posiadają 8,75'' woofer. Jak jest u nich z bassem? Zaznaczam, że chcę też go ale bez przesady. Tylko jak one grałby z TV? Stałby na standach.

///EDIT:

Tonsil Maestro II byłby by doskonałe moim zdaniem ale TYLKO do TV. Myślę, że tam sprawdziłby się idealnie. Jest sporo miejsca aby je postawić. Jeszcze mógłbym kupić do TV Tonsil Ton 200. Co o tym sądzisz? Oczywiście jeszcze jakiś wzmak ale tutaj musiałbyś mi coś polecić.

Do kompa muszę miec coś mniejszego. Tutaj wchodzą w grę tylko kolumny podstawkowe/monitory bądź zestawy 2.1 (ale tutaj nie wiem czy opłaca się pchać z taką kasą..)

0
  • #29 27 Sie 2012 12:30
    Herethic
    Poziom 28  

Behringer B-3031-A Truth... Połączenie głośnika wstęgowego z tak dużym wooferem uważam za ryzykowne.
    Wstęgi raczej wolą pracować przy wyższych podziałach pasma. Duże woofery niekoniecznie.

To monitor studyjny, więc bardziej moim zdaniem nadaje się do tworzenia muzyki, niż jej słuchania.
    Nie jestem zwolennikiem neutralności w brzmieniu. Słucham raczej cięższych klimatów, więc wolę "kopa".

Tonsil Ton 200? Nooo.... fajne monitorki... :lol:
    Rozmawiamy poważnie, czy robisz sobie ze mnie jaja?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2303260&highlight=

Standów nie kupuj. Zrób sam - wyjdzie jakieś 40-50% ceny. O wzmacniaczach pisałem na PW. Do Seasów wystarczą.
    Terminal: ______________Zwrotnica:______________System komandor:_______Bas reflex:
    Nagłośnienie do TV/PC do 1.500 zł Nagłośnienie do TV/PC do 1.500 zł Nagłośnienie do TV/PC do 1.500 zł Nagłośnienie do TV/PC do 1.500 zł

Aha, jeśli zrobisz standy z rur, zasyp je piaskiem.

0
  • #30 27 Sie 2012 13:04
    Bartasek94
    Poziom 16  

Co do bassu.. Mam na myśli taki bass.. hmm miękki, nie za mocny ani nie za słaby. Taki idealnie wyważony. W logach jest jego trochę za dużo względem satelit i jest lekko dudniący.

Czyli Tonsil Ton 200 byłby by dobre? Kosztują ok. 900 zł i zostałoby ok. 600 na wzmak. Potem wystarczy podłączyć pod wejście audio na TV czy potrzeba coś jeszcze? :PP Bo nie wiem szczerze..

Teraz przynajmniej wiem co i jak wygląda. Zwrotnica byłaby gotowa w tym sklepie co wcześniej wspominałeś. Tylko to musi być na jakiejś ściance kolumny czy byle jaka deska mdf wystarczy? Rozumiem, że bass reflex, terminale itp muszę kupować osobno?

0