Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór TV cyfrowej - Podłączona antena siatkowa i kablówka. Mocno Śnieży.

mlody1198 24 Sie 2012 18:01 1503 4
  • #1 24 Sie 2012 18:01
    mlody1198
    Poziom 9  

Witajcie ! Podłączyłem moją starą antenę siatkową do telewizora z MPEG4. Wszystko ładnie pięknie kanały odebrał wszystkie tylko oprócz tvp 2 HD no ale to nie duża strata. Kanały cyfrowe troszkę przycinają i co jakiś czas klatkują czasami nawet nie dało się oglądać ale cóż....antena jest stara i była używana 10 lat temu więc za dużo nie wymagam. Kanały cyfrowe to tylko dopełnienie do kablówki lecz gdy poprzez przejściówke podłączyłem i antnene i kablówke to kablówka strasznie śnieży. Jakieś zakłócenia czy co.....może ktoś miał podobny problem i jakoś go rozwiązał ? Dziękuje i Pozdrawiam !

0 4
  • #2 24 Sie 2012 18:13
    irekr
    Moderator

NIE WOLNO ŁĄCZYĆ KABLÓWKI Z INSTALACJĄ ANTENY NAZIEMNEJ.

Albo kablówka, albo naziemna.
    Kablówka ma prawo odłączyć Ciebie od sieci i odmówić Ci dalszego świadczenia usług. Takie podłączenie nie tylko utrudnia Twój odbiór tego co leci z kablówki ale poważnie utrudnia lub nawet uniemożliwia korzystanie innym sąsiadom tak z telewizji jak i internetu, jeżeli operator świadczy takie usługi. Naruszasz także Regulamin Usługi, do czego się zobowiązałeś w Umowie.
    Oprócz tego robisz silne zakłócenia w odbiorze naziemnym u sąsiadów. Rozłącz to czym prędzej i albo zastosuj przełącznik antenowy, albo zmieniaj kable na wejściu odbiornika.

0
  • #3 24 Sie 2012 18:15
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Pisaliśmy już wielokrotnie o możliwości wspólnego podłączania sygnałów z TVK i TV naziemnej.

Proszę wykorzystać lokalną wyszukiwarkę a tematy się pokażą.

Ogólna podpowiedź, że nie ma takiej możliwości w jednoczesnym/równoległym i poprawnym podłączeniu dwóch sygnałów TVK z DVB-T z naziemnych nadajników.

Pozdrawiam.

0
  • #4 24 Sie 2012 18:20
    mlody1198
    Poziom 9  

O kurcze nie wiedzialem ze to az tak i ze tak nie mozna. Dzieki za takie info. Teraz jak bede chcial ogladac kablowke to bede podlaczal kablowke a jak bede chcial ogl naziemna to bede ja podlaczal. Jeszcze raz dzieki za cenna informacje !! Pozdrawiam i dzieki za tak szybka odpowiedz !

0
  • #5 24 Sie 2012 18:32
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

mlody1198 napisał:
    O kurcze nie wiedzialem ze to az tak i ze tak nie mozna.

OOO dziękuję za tak szybką reakcję. :spoko:

Instalacje TVK (TV Kablowej) są Instalacjami "zamkniętymi", do których nie można NIC podłączać z "zewnątrz".

Temat ZAMYKAMY.

Pozdrawiam.

0