Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć wzmacniacz do mixera?

tives 24 Aug 2012 22:15 3711 5
    tives
    Level 9  
    Witam, otóż moje pytanie odnosi się do tego w temacie. A dokładniej w niedługim czasie czeka mnie osiemnastka kumpla, i z uwagi na to, iż mam sprzęt chcę u niego "zagrać". Sprzęt jakim dysponuję to:
    - mixer Behringer Xenyx 802
    - 2 kolumny estradowe SKYTEC

dodatkowo do ów nagłośnienia, chciałbym dopiąć wzmacniacz technics su-vz320 z kolumnami Tonsil Fenix 2 (ponieważ chcę użyć kolorofonu, który zczytuje sygnał bezpośrednio z kabli głośnikowych [w tym przypadku z terminala kolumny typu "banan"]), a niestety estradówki mają terminal socket-speaker. Muzykę chcę zapuszczać z lapka. Mam pewien pomysł na podłączenie tego całego sprzętu, aczkolwiek boję się, iż polegnę ... nie chciałbym popalić audio, a w internecie nie ma żadnego wiążącego dokładniej tematu, który pomógłby mi w podłączeniu całości.

Mój schemat podłączenia wygląda następująco:

1.Mixer ma dwa wyjścia na chinch (cd/tape)

Out L R
    IN L R

Myślę by pod wyjście OUT w mixerze podpiąć kabel 2xchinch i pociągnąć go do wejścia AUX lub TAPE we wzmacniaczu.

2.
    Do wejścia IN w mixerze chciałbym wpiąć kabel sygnałowy chinch-jack3,5mm. Zakończenie Jack3,5mm wpiąć do zielonego gniazda karty dźwiękowej w laptopie.

3. Do wyjścia w mixerze Socket-speaker podpiąć kolumny estradowe,
    a do wyjścia "banan" na wzmacniaczu podpiąć tonsil fenix wraz z kolorofonem.

Jak myślicie, czy takie "podłączenie" sprawdzi się, i nic się nie skopci?. Boję się sprawdzić z uwagi na to, że nie chcę ponieść strat w sprzęcie. Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    Exploboy
    Level 15  
    W życiu :D Dawno się nie ubawiłem. Tor sygnałowy - Mikser -> wzmacniacz -> kolumny. nie inaczej.
    tives
    Level 9  
    Czyli mój schemat podłączenia jest zły czy dobry? bo nie rozumiem.
    bartek 8118
    Level 18  
    Spróbuj najpierw w domu to podłączyć potem jedź na imprezę żeby nie było wstydu. A jeszcze jedno zaopatrz się w dobre chłodzenie bo jak robiłem bratu osiemnastkę to japońskie Sansui się zgrzało i dokończyliśmy na polskim AT 9100 i grało nawet lepiej niż japończyk.
  • Helpful post
    Exploboy
    Level 15  
    Był zły, nic byś nie usłyszał. Podłączyłeś kolumny bezpośrednio pod mixer. Wrzuć co tam chcesz na mixer (laptop, mp3 czy cokolwiek) wyprowadź main out(pewnie takie jest) na wejście we wzmaku, czyli pewnie tape/cd in, a do wzmaka kolumny, przez te terminale.
    tives
    Level 9  
    Zapytałem by uniknąć wrażeń nawet w domu :). Wzmacniacz będzie grał "cicho" byle by tylko kolorofon migał i trochę tam fenixy pogrywały, nie chcę nim napędzać imprezy. Nad wszystkim panował będzie mixer i estrady

Dodano po 3 [minuty]:

@Exploboy ok, dziękuję. Postaram się to ogarnąć i posprawdzać. Dzięki za odpowiedzi, można na was liczyć koledzy :). temat do zamknięcia.