Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II, 1.7 TD - Zapalająca się kontrolka

Newz 24 Sie 2012 23:43 2460 4
  • #1 24 Sie 2012 23:43
    Newz
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem odnośnie zapalającej się kontrolki w Astrze II r.98 , 1.7 TD , 68 Km.
    A więc podczas jazdy dosyć często zapala się kontrolka (Awaria systemu wtrysku ) , gdy ta kontrolka się zapali samochód robi się dosłownie (mułowaty) nie ma już takiego przyśpieszenia jak gdy się nie pali ta kontrolka,i gdy np. jadąc na 5 biegu liczba obrotów silnika przekroczy 2 tys to kontrolka gaśnie i samochód już ma siłę, jest bardziej dynamiczny.
    Czy to wina turbiny?
    Proszę o poradę co zrobić odnośnie z tym problemem.
    Z góry za odpowiedzi dziękuje.

2 4
  • Pomocny post
    #2 24 Sie 2012 23:51
    kozik3
    Poziom 16  

Musiałbyś odczytać błędy, ale w tej bryce masz do przeglądu lub wyczyszczenia: czujnik doładowania w kolektorze, ewentualnie kolektor, egr oraz sterowanie (kierownicę) turbiny lub sama turbinę - (niestety w tych autach to powszechne) i przy tej okazji wszystkie te czynniki mają taki skutek, ale najbardziej prawdopodobny jest zasyfiony kolektor oraz turbina - wszystko można łatwo zrobić własnoręcznie (trzeba tylko poświęcić trochę czasu) Powodzenia :-)

1
  • #3 25 Sie 2012 00:44
    Newz
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za szybką i trafną odpowiedz.

0
  • #4 25 Sie 2012 01:04
    kozik3
    Poziom 16  

Newz a skąd wiesz że trafną :-) ? Ja wiem bo już z tym walczyłem, a OPEL to po prostu z tego słynie, ale pytam z ciekawości ? :)

0
  • #5 25 Sie 2012 07:52
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów