Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ?

Petryka 24 Aug 2012 23:57 4386 19
 • #1
  Petryka
  Level 9  
  Witam. Zakupiłem ostatnio korektor graficzny ale niestety niewiem jak go podłączyć. Nie mam instrukcji ani żadnego schematu. Jeśli wiecie lub macie jakieś schematy to proszę o odpowiedź.
  S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ? S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ? S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ? S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ? S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ? S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ? S.A.N. Graphic Equalizer Booster - Jak podłączyć ? [/quote]
 • Helpful post
  #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Czerwony - zasilanie, czarny - masa, podwójny szary, podwójny zielony - wejścia sygnału (z wyjść głośnikowych radioodbiornika), w kostce - wyjścia parami.
  Gra to gorzej od większości nowych radioodbiorników. Problem też będzie z podłączeniem, bo wejście jest tylko na sygnał głośnikowy, a pewnie ma wspólną masę, czyli podłączyć końcówki mostkowej nie da rady.
 • #3
  Petryka
  Level 9  
  Podłączyłem zasilanie (korektor włączył się) podłączyłem także pod siwe kable te obok zasilania odtwarzacz a pod dwa kable z kostki (siwy plus i minus) głośnik i jest troche dziwny efekt bo muzyka gra bardzo cicho a po podgłoszeniu na korektorze zaczyna buczeć.
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Masz tam przycisk Bypass/Boost, czyli w pozycji Bypass dźwięk omija ten "korektor", a w pozycji Boost jest obrabiany i w wzmacniany przez niego. Sprawdź, czy na Bypass wszystko działa poprawnie.
  Jeśli w tym korektorze jest wspólna masa dla obu kanałów, a pewnie jest, to nie podłączysz wyjść głośnikowych, które są z końcówek mostkowych, bo grozi to uszkodzeniem, a przynajmniej zablokowaniem końcówki w źródle dźwięku.
 • #5
  Petryka
  Level 9  
  Podłączyłem kompa pod siwe i zielone kable obok zasilania i teraz moc wychodzi na kablach w kostce muzyka gra podgłasza się ale nadal buczy. Odkryłem też że siwe są od prawych głośników a zielone od lewych. Spróbuje jeszcze podłączyć mocniejsze głośniki może wtedy będzie lepiej grało.
 • #6
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A co ma buczenie do silniejszych głośników? Z czego to zasilasz?
 • #7
  Petryka
  Level 9  
  Zasilacz od kompa 300W .
 • #8
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To zmień na jakiś stałoprądowy albo dołóż jakiś filtr na zasilaniu.
 • #9
  bogus1984
  Level 26  
  Pomijając kwestię podłączenia, którą Kolega Ci objaśnił, pytanie po co Ci to, kaleczysz i pogarszasz dźwięk, bo poprawiać, to on nic nie poprawia... ?
 • #10
  Petryka
  Level 9  
  czasem zasilacz komputerowy na daje stałego prądu ? bogus1984 ja po prostu chce podłączyć dwa głośniki do kompa a ten korektor będzie mi służył jako mały wzmacniacz i tez chodzi o możliwość podgłaszania. Mogę podłączyć do wieży pod AUX ale brakuje mi w niej już wejść na głośniki a po podłączeniu 2-3 głośników pod jedno wejście muzyka gra o wiele ciszej.

  Dodano po 31 [sekundy]:

  Dlatego chce użyć korektora.
 • #11
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Hasła dla ciebie - ZASILACZ IMPULSOWY, ZASILACZ STAŁOPRĄDOWY. Czytaj.
 • #12
  Petryka
  Level 9  
  wiem czym różni się prąd stały od prądu zmiennego. Czyli jeśli nie załatwie jakiegoś zasilacza z prądem stałym to będzie mi zawsze buczeć ?
 • #13
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Petryka wrote:
  wiem czym różni się prąd stały od prądu zmiennego

  A GDZIE ja ci napisałem, że to prąd zmienny? Ostatni raz - ZASADA DZIAŁANIA ZASILACZA IMPULSOWEGO - zapoznaj się! Bo mylisz pojęcia!
 • #14
  Petryka
  Level 9  
  Dobra zaraz zapoznam się dokładnie co to zasilacz impulsowy teraz widze że pomyliłem pojęcia. A powiedz mi czy da rade jakoś usunąć to buczenie i czy jest wogóle sens podłączenia tego jako wzmacniacz ?
 • #15
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Podłącz pod jakiś akumulator lub dobrze filtrowany zasilacz i sprawdź, czy buczy. Jak nie, to już masz odpowiedź. Czy warto? Jako mały wzmacniacz do komputera pewnie tak, choć osobiście przerobiłbym stopień wejściowy.
 • #16
  Petryka
  Level 9  
  Błażej wrote:
  osobiście przerobiłbym stopień wejściowy.


  Czyli co bo nie bardzo wiem o co chodzi ?
 • #17
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Najpierw uruchom. Tym się będziesz martwił później. Ja zmieniłbym czułość na wejściu, czyli pewnie wywalił tłumik na rezystorach.
 • #18
  Petryka
  Level 9  
  Dobra spróbuje póżniej uruchomić na aku gdyż w tej chwili nie mam pod ręką żadnego akumulatora. Jak dam rade to wieczorem napisze co i jak. Jak na razie dzięki za pomoc.
 • #19
  Petryka
  Level 9  
  Okazało się, że to nie wina zasilacza tylko po podłączeniu do kompa zaczyna buczeć, a jeśli podłącze pod wieże lub telefon to gra normalnie. Czy da się jakoś zaradzić aby po podłączeniu do kompa nie buczało ? Dodam, że karta dźwiękowa jest w 100% sprawna.
 • #20
  Petryka
  Level 9  
  Dobra znalazłem już rozwiązanie. Dzięki za pomoc.