Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio samochodowe daewoo akf-7261V.

Bzzz 02 Mar 2005 09:47 5306 31
    SlaweK
    Level 43  
    Zwykle naprawiając sprzęt ma się worek kondesatorów, w serwisie często się je wymienia. Ale jak występuje taka sytuacja że trzeba coś ulepić prowizorycznie do sprawdzenia to klei się to na pajęczynę z elementów mniej popularnych (których mam najwięcej) tak by nie obcinać nóg, gdyż po rozmontowaniu układu można je było użyć jeszcze raz. Do sprawdzenia można trochę pooszukiwać na wartościach. o jedna wartość, np za 100uF użyć 47 lub 200, ale jak piszę , tylko do sprawdzeniaa.
    Zwykle też wiele róznych płytek z elektroniką poniewiera się po warsztacie, można z nich zapożyczyć sobie elementy.
    A kupując elementy które później zostają , tak zaczyna wielu elektroników.;)

Jeszcze jedna mała rada, jak będziesz lepił układ do sprawdzania to tak by w miarę łatwo można było w nim wymieniać scalaki bez rozwalania całego.

A może pokusisz się na zbudowanie zewnętrznego wzmacniacza zamiast naprawiać przeorany już druk ?

SławeK
  • TermopastyTermopasty
    Bzzz
    Level 17  
    Robie Płytke po to by pozniej poskładać wszystko w działającą całość a posprawdzam na pająku, bo wiem że tak jest o wiele wygodniej z rozmontowaniem.Nowe części kupiłem ze względu na to że chce mieć 100% pewności że działają.Worek kondensatorów to ja mam ale czy nie trafie przypadkiem na jakiś spalony:/.Teraz zabieram się za projektowanie płytki.Musze odreagować łażenie po urzędzie.Zapach cyny wpływa na mnie łagodząco:P

Jeszcze pytanie czy dało by się dwie końcówki zmostkować i żeby uzyskać 4 kanały?