Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netbook HP mini 210 - instalacja XP z pendrive: nie wykrywa partycji

fearde 26 Sie 2012 19:11 14646 44
    linuks
    Spec od komputerów
    W partedmagic sformatuj obie partycje na FAT 32 zamiast na NTFS.
    fearde
    Poziom 9  
    Formatuje , za kilka minut zdam sprawozdanie. Jak sprawdzić nazwe partycji? (c,d,e itd.)
    linuks
    Spec od komputerów
    Polecenie dir i zobaczysz co jest na partycji. Nie twórz folderu bo i tak partycja jest pusta.Drugą partycję zrób ok 10 GB. Resztę zostaw nieprzydzielone miejsce.
    fearde
    Poziom 9  
    To sformatowałem tymrazem na FAT 32 , Teraz zrobić tak jak wcześniej startowego pendria?

Dwie partycje są, jedna 5 gb (na tej jest system skopiowany)a druga 10 gb (pusta), reszta nieprzydzielona.
    Dj Haker
    Poziom 35  
    Tak. Puść od nowa instalację.
    fearde
    Poziom 9  
    No to zrobiłem tak, ale dalej nic. Wpisuje to i żadnej reakcji.
    Oto fot.

Hmmmm?
    fearde
    Poziom 9  

Gdzie tam jest jakieś 'wink.gif?' hah.

A teraz rozumiem, chodzi Ci tam gdzieś w tym poradniku 'znalezione w sieci' to ja to widziałem na innej stronie już. Nie masz może jakiś pomysłów jeszcze, dlaczego to nie chce instalować?

ps. to się nie uda , co tam napisane, bo mi ten dysk z netbooka znajduje tylko jako master, nie moge go dać na slave.
    linuks
    Spec od komputerów
    Daj cd i386 i z tego katalogu spróbuj uruchomić.
    fearde
    Poziom 9  
    Że co mam dać? Po polsku jeśli można :). Dodam, że dla testu zbootowałem windows 7 i odrazu wykrył partycje. Grr... Co za inteligencji wsadzili do tego netbooka windows 7, jak to ledwo ciągnie na tym. Xpk to byłby poezja, wtedy to by śmigało.
    Dj Haker
    Poziom 35  
    Koledze linuks chodziło o to abyś uruchomił DOS, potem wpisał d:\ a później wpisał "cd i386" a następnie spróbował uruchomić winnt. Spróbuj też z setup / setup.exe.

Nie sądzę, jednak abyś to pomogło.

Łatwiej będzie zrobić bootowalny XP i dołączyć sterowniki SATA.
    fearde
    Poziom 9  
    Próbowałem wszystkiego i właśnie myślałem o tym, żeby spróbować zintegrować te sterowniki.
    fearde
    Poziom 9  
    Witam ponownie, a więc spróbuje teraz zintegrować sterowniki tylko, że mam problem z ich znalezieniem do tego dysku SAMSUNG HM250HJ ATA DEVICE. Ktoś pomoże? Wydaje, mi się, że to chyba jedyna możliwość.
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zgadza się, nie pomogą cuda z DOSem.
    Do dysku sterownika nie potrzebujesz, bardziej do kontrolera...

Jeśli dalej masz tam Parted Magic to załącz wynik z konsoli: lspci -nn
    fronek22
    Poziom 15  
    Panowie pomóżcie mi ze sterownikami SATA do tego notebooka bo nie wiem który mam wybrać robiąc kompilację programem Nlite abym mógł wgrać XP-ka bo na chwile obecną nie widzi mi dysku twardego , dodam że mam XP SP3 który jako jedyny startuje z pendrivea bez ukazywania niebieskiego ekranu śmierci.

Netbook HP mini 210 - instalacja XP z pendrive: nie wykrywa partycji [/img]

albo już nie dałem sobie radę - zaznaczyłem przytrzymując CTRL wszystkie od góry do dołu jak leci i Widzi dyski. P.S. Dorzucam sterowniki jakby ktoś w 2020 chciał miedz XP chociażby aby diagnozować samochód Vag-iem