Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netbook HP mini 210 - instalacja XP z pendrive: nie wykrywa partycji

25 Sie 2012 10:28 14640 44
  • Poziom 9  
    Witam, przejde do rzeczy. Mam netbooka HP mini 210 na którym zainstalowany jest Windows 7 Starter, oczywiście muli go to i w ogóle kiepsko chodzi, pomyślałem, że zainstaluje XP, więc zrobiłem pendriva bootowalnego za pomocą programu WinToFlash, uruchomiłem ponownie komputer i wszedłem za pomocą pendriva w instalacje systemu (w przypadku tego netbooka klika się F9 i wyskakuje tam menu, z którego się wybiera bootwanie, bios itd), dałe, enter, enter, zaakceptowałem umowe i ku mojemu zdziwieniu , komputer nie widzi partycji. Jest tyklo jedna partycja PENDRIVA , zaraz wrzuce fotki.

Prosiłbym o pomoc, ponieważ na netbooka nie moge wejść w ogóle, bo gdy włączam to wyskakuje jakiś błąd,

Tutaj zdjęcie partycji

• Poziom 9  
    Ale co to da? Bo niebardzo ogarniam. Nie mam żadnego dvd , bo to netbook, jedynie do dyspozycji mam pendriva, na którym mam system bootowalny.
  • Poziom 35  
    Najszybciej podłączyć ten dysk pod komputer stacjonarny i tam sprawdzić smart, lub pobrać Hiren's Boot CD, wypalić plik ISO na pendrive i tam uruchomić program HD Tune lub inny.

Co to da ?
    Wykluczymy uszkodzony dysk twardy. Czy jest on wykrywany w BIOSie ?

Jak masz ustawiony Tryb SATA w BIOSie ? IDE/AHCI/Enhanced/Compatible/RAID ?
  • Poziom 9  
    Dysk działa na sto procent, nic nie jest uszkodzone :). W biosie wykrywa. Dodam, że wcześniej komputer odpalał normalnie, i porobiłem kilka partycji dla testów, odpaliłem jeszcze raz instalator z pendriva i dalej wykrywał tego pendriva tylko, a innych partycji nie. Hm?

ps. w biosie niebardzo mam ,jak grzebać, bo jest coś ze strzałkami nieteges, klikam strzałke w prawo , to wyskakuje jakiś ciąg cyfr, nie wiem o co chodzi. Może zalana była i dlatego?
  • Poziom 35  
    Skoro dysk sprawny to może być kwestia ustawień SATA w BIOS.

Podłącz klawiaturę na USB :)
  • Poziom 9  
    Jak jeszcze bym miał tą klawiaturę na usb... Z cztery klawiatury i każda na ten większy wtyk.
    Ale nie bardzo kapuje, bo jedyne co nie chodzi , to niewykrywa tych partycji instalator, komputer , jak się włączy to normalnie wykrywa. O jakie dokładniej ustawienia chodzi? Bo bios w nim jest ubogi, a takie czynności , jak bootowanie to wybiera się F9 i tam wyskkauje menu F11 - bios, F9- bootowanie itd. Jeśli coś potrzeba, to moge zdjęcia zrobić.
  • Poziom 35  
    Był zainstalowany Windows 7, więc dysk był ustawiony na AHCI/Enhanced. Dla Windows XP trzeba ustawić tryb SATA na IDE/Compatible lub do płyty instalacyjnej dołączyć sterowniki dysku twardego. W Biosie ta opcja jest różnie podpisana - IDE Configuracion, SATA Mode, SATA Configuration.

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Operati...mini-210-1010NR-help-me-please-is/td-p/230627

http://peb.pl/windows-xp/1188500-hp-mini-210-2000-instalacja-xp.html
  • Poziom 9  
    Oky, to spróbuje zrobić tak , jak napisałeś. Nie macie jakiś pomysłów co do tych strzałek, jak je naprawić, albo przestawić?

ps. tak wygląda dysk i podłączenie do niego. Netbook HP mini 210 - instalacja XP z pendrive: nie wykrywa partycji Netbook HP mini 210 - instalacja XP z pendrive: nie wykrywa partycji
  • Poziom 9  
    A gdybym tak zainstalował Xpka na pendrive tym czasowo, to normalnie odpalałby? Zainstalowałbym go na kompie stacjonarnym, a potem na netbooka podłączył.
  • Spec od komputerów
    fearde napisał:
    Ale co to da? Bo niebardzo ogarniam. Nie mam żadnego dvd , bo to netbook, jedynie do dyspozycji mam pendriva, na którym mam system bootowalny.

To zrób bootowalny pen z partedmagic przy pomocy programu unetbootin i podaj SMART
    To będzie coś więcej wiadomo. Masz kłopot z dyskiem to od tego trzeba zacząć a nie pisać ,że dysk na bank dobry.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Zrobiem, aktualnie z niego pisze, jeszcze jakbys mogl napisac, jak sprawdzic tego smarta.
  • Spec od komputerów
    Jak już jesteś na tym live to daj fotkę z gparted (edytor partycji) z układem partycji tego dysku.
  • Poziom 9  
    No wlasnie partycji mialem porobionych troche (wczesniej co pisalem , ze dla testow) , usunalem je i zrobilem jedna.
  • Spec od komputerów
    To jak nie masz problemów z tworzeniem partycji to utwórz dwie i spróbuj instalacji xp z dysku a nie z pena.
  • Poziom 9  
    Jak z dysku? No wlasnie jeszcze chwile temu nie mialem problemow, ale pobawilem sie i co nieteges , zaraz wrzuce fotke.

Dodano po 25 [minuty]:

Jednak wszystko chodzi. No to tak wyglądaja partycje, ale nie rozumiem , jak z dysku zainstalować?

Dodano po 12 [minuty]:

ps. nie mam żadnego zewnętrznego dysku.
  • Spec od komputerów
    Na drugą partycję kopiujesz pliki instalacyjne xp i potem uruchamiasz plik winnt32.exe w katalogu i386. Opisów instalacji xp z dysku jest dużo w necie.
  • Poziom 9  
    Jak mam tego dokonać, jeśli do dyspozycji mam tylko penderiva? Bez pendriva i tego programu nie włączy się , wówczas nie będę miał, jak przerzucić pliki.
    Podłączyłem ten dysk pod kompa , pod wejście sata, ale go niewykrywa - dlaczego? W biosie trzeba coś przestawić? Jeden jest podpięty pod wejśćie ata, a drugi pod sata. Chciałem sprawdzić czy może z kompa wykryje te partycje po sformotowaniu, ale dysku w ogóle niewykrywa.
  • Poziom 35  
    Może masz kontroler SATA wyłączony w BIOS i nie widzi dysku.

Pobierasz Hiren's Boot CD, wypalasz plik .iso na pendrive i tam masz Windows XP Live CD. Z jego pomocą kopiujesz pliki systemowe na partycję D i puszczasz instalację.

Mam wrażenie, że nie posiadasz podstawowej wiedzy, aby tego typu rzeczy wykonać.
  • Spec od komputerów
    Na penie masz pliki instalacyjne xp to je skopiuj na drugą partycję pod linuksem.
  • Poziom 9  
    Możecie dokłaniej wytłumaczyć, jak to mam zrobić za pomocą tego programu, Hiren's Boot CD? Mam go zbootować i co dalej? Jego pliki mam skopiować na partycje dysku?

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Próbowałem na kompie stacjonarnym wgrać system na dysk, a potem dysk wziąć spowrotem do netbooka, ale słyszałem, że to nie działa, no i nie działało. W biosie nie ma żadnych opcji z sata ani nic, na sto procent , dokładnie przejrzałem, jakoś mi się udało(chodzi o netbooka)

Więc już nie wiem jak mam to wgrać.
  • Poziom 9  
    1.Zrobiłem dwie partycje, na jedną z nich wrzuciłem system, a druga jest pusta.
    2.Zrobiłem to co w trzecim poście od dołu w Twoim pierwszym linku, który podałeś, i co? Jak mam uruchomić ten dos? Włożyłem pendriva do netbooka, daje tam bootowanie z pendriva i wyskakuje 'błąd dysku'. Czyli co mam zrobić?

Dodano po 10 [minuty]:

Netbook HP mini 210 - instalacja XP z pendrive: nie wykrywa partycji Netbook HP mini 210 - instalacja XP z pendrive: nie wykrywa partycji

Tak wygląda zawartość pendriva i błąd, który wyskakuje , gdy podłączam pendriva i odpalam z niego netbooka.

Dodano po 22 [minuty]:

Dobra, z tym sobie poradziłem, bo trzeba było to zrobiłem "HP USB Disk Storage Format Tool ", a wcześniej po prostu skopiowałem pliki na pendriva, tak jak tam napisane i był błąd.
  • Poziom 35  
    No więc jak.

Dalej stoimy w miejscu, czy puściłeś już instalację ?
  • Poziom 9  
    Dalej nie wiem. Jestem w dosie ,wpisuje ścieżke i wyskakuje , a zresztą sreen. Powdzcie mi co robie źłe. Są dwie partycje , na jedną wrzuciłem xpka , zrobiłem folder "system" więć ścieżka wygląda tak C:\system\I386\WINNT.EXE - co w tym jest źle ?

• Spec od komputerów
    Jeżeli DOS to system plików FAT32 zrób na partycjach lub DOS z obsługą NTFS zastosuj.
  • Poziom 9  
    Mam zrobić pendriva startowego tyle, że pod plikami NTFS zamiast FAT32?

ps. wielkość liter ma coś do rzeczy podczas wpisywania w tym dosie?

ps2. jak moge sprwadzić nazwe partycji? Bo robione w parted magic i nie wiem jakie są, prawdopobnie D albo C, standardowo, nie?