Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

98 nie widzi XP. Z XP wszystko jest w porządku. Gdzie szukać usterki?

rysiu 23 Jan 2005 00:00 1395 11
    rysiu
    Level 12  
    Witam
    Mam mały probel z siecia: na kom z Xp wszysko jest ok (widzi drugiego z 98, można przysyłać pliki z i do) natomias kom z 98 nie widzi tego z xp.
    Moz ma ktos jakiś pomysł.
    Mamber
    Level 21  
    zrob dyskietke konfiguracyjan sieci na kompe z XP bedziez miał plik netsetup.exe który odpal na 98 i zrestartójcie maszyny. a jak nie to wyszukaj ten plik w katalogu windowsa i skopiuj do 98 i dopal reszta -||- pozdro
    slawo1
    Level 14  
    Takie działanie u mnie nie poskutkowało na długo po kilku dniach znów98 nie widziały XP(XP udostępnia). Z mojego doświadczenia to działa ale nie na długo bo po jakimś czasie tracą kontakt, w czasie tych niedomagań internet chodzi zawsze. Po powtórnych poprawkach problem się powtarza. Dałem sobie z tym spokój.

pozdr.
    slawo1
    kiper
    Level 15  
    ludzie po co wy sobie tak zycie utrudniacie , nierozumiem,
    rysiu
    Level 12  
    Witam
    U mnie to nie poskutkowało. Sieć składa sie z routera switcha i 2 kom.
    Internet iest na obu, ale 98 nie widzi xp.
    Którą mam wybrac metodę podzczas konfiguracji sieci w XP (2 czy 3)
    Pozdrowienia
    -=krakadzil=-
    Level 14  
    problem ten sam, router - 4 kompy (2 win98, 2 winXP), net działa na wszystkich, lecz w sieci widzą się tylko te z win 98. Oczywiście firewall na winXP był sprawdzany (włączany/wyłączany), gdy pinguje komputery są obecne w sieci, lecz nie są dostępne w otoczeniu sieciowym. ip i maski są odpowiednie, a komputery należą do tej samej grupy roboczej
    r06ert
    Level 25  
    też wczesniej miałem z tym problem, nie pomagała konfiguracja XP zeby udostepniać zasoby...

...ale pewngo dnia gdzieś w necie znalazłem nieoficjalny dodatek do win98, zainstalowałem go oraz wszystkie uaktualnienia ze strony Microsoftu i o dziwo wszystko ruszyło :)
    slawo1
    Level 14  
    Może zna ktoś radę na ten problem.
    Pozdr.
    slawo1
    tzok
    Moderator of Cars
    Włączyć konto Gość na XP i ew. doinstalować protokół NetBEUI.
    W żadnym wypadku nie mogą się powtarzać na tych komputerach loginy (zwłaszcza jeśli będą miały różne hasła). Nazwa grupy roboczej oraz każdego z komputerów nie może być dłuższa niż 8 liter i nie powinna zawierać znaków specjalnych ani polskich liter.
    [2-0]Master
    Level 12  
    powyłączajcie brame o ile ją ustawiliście, klase ip najlepiej na 192.168 (będzie standard) wszyscy ta sama grupa robocza i ip po kolei 0.1 0.2 0.3 itd. a nastepnie zamiast wchodzić przez otoczenie sieciowe wpiszcie w okienki np w mój komputer \\192.168.0.2 i moze wtedy się znajdą. warto spróbować bo czasem coś takiego skutkuje a nic nie kosztuje
    Aniol555
    Level 13  
    Wedlug mnie to jest tak jak mowi tzok- nazwy w komputerach z XP nie moga miec wiecej niz 8 znakow ani spacji
    (ale teraz nie wiem czy to sie tyczy tylko do folderow udost. czy tez do nazw komputerow)
    W kazdym badz razie u mnie pare osob ma Win98 SE i nie ma zadnych problemow.
    ps
    Chyba jednak tylko dlugosc nazw folderow ma znaczenie
  • Helpful post
    doxent
    Level 21  
    Dlugo z tematem walczylem i w zasadzie udalo mi sie go opanowac przez przypadek. Jezeli mamy siec lokalna na Win98 i XP podlaczona np. do routera lub tez jeden kompuer udostepnia siec innym to najlepszym rozwiazaniem wydaje sie byc ustawienie puli adresow wewnetrznych 10.0.0.1 dla bramki i kolejne numery dla nastepnych komputerow.
    Maska moze byc 255.255.255.0 . Ja tak zastosowalem u siebie i teraz praktycznie w otoczeniu sieciowym nie ma zjawiska latareczki i komputery wyswietlaja sie bardzo szybko. Na dodatek po przestawieniu routera z 192.168.1.1 na 10.0.0.1 siec chodzi tak jakby zwawiej. Doszedlem do wniosku ze adres skladajacy sie z 10.0.0.1 jest duzo latwiej przyswajany dla sprzetu i sieci. Od tej pory uwazam ze stosowanie numeracji 192.168.x.x jest nieoplacalne i czasochlonne. (zdarza sie ze niektore sieciowki nie chodza wogole na 192.168.x.x po zastosowaniu 10.0.0.1 chodza jak burza)
    Aha zeby bylo jeszcze sprawniej adresy nalezy przypisac recznie do kazdego komputera a nie z DHCP i w XP w opcjach zaawansowanych TCP/IP wlaczyc opcje WINS > Wlacz system Netbios przez TCP/IP. Wtedy sukces w zasadzie gwarantowany.
    Aha jeszcze jedno. Windows XP w zasadzie ma bardzo utrudnione udostepnianie calych dyskow. Bez problemu za to mozna w nim udostepniac katalogi na dysku.