Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP vs Neostrada - ciągłe restarty systemu

mrrudzin 23 Sty 2005 00:07 1239 10
  • #1 23 Sty 2005 00:07
    mrrudzin
    Poziom 39  

Problem pojawia się gdy korzystam z Net-u i używam IE. Po krótszym lub dłuższym okresie czasu wywala się system (XP) i pokazuje niebieskie okienko, że zatrzymał system bo dalsza praca groziła zniszczeniem sprzętu.
    Próbowałem podmieniać różne podzespoły w kompie i nic. Czyściłem styki na Rami-e, zamieniałem i podmieniałem kości.
    Efekt - żaden.

Znajomy niedawno powiedział mi, że miał podobny problem i że winowajcą w jego przypadku był MKSVir. Czy jest to możliwe, że jest jakaś aplikacja, która w korelacji z IE i Neostradą coś psuje. Jeżeli tak to jak ją znaleźć? I co robić dalej?

0 10
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 23 Sty 2005 00:22
    md
    Poziom 39  

Wysil się trochę i dokładnie zacytuj komunikat systemu. Trudno jest zgadywać na odległość. Problem możesz mieć z temperaturą procesora lub z modemem do neostrady, który przeciąża USB - pobór prądu niektórych modemów jest na granicy wydajności prądowej USB.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 23 Sty 2005 17:09
    mrrudzin
    Poziom 39  

Problem polega na tym że nie ma powtarzalności tych komunikatów. To znaczy np. raz pisze, że problem może być z kartą graficzną, kolejny, że zadeklarował błędną stronę w miejscu gdzie nie powinno jej być, czasami nie podaje wogóle przyczyny wystąpienia błędu... różnie różniście...

0
  • #4 23 Sty 2005 17:28
    md
    Poziom 39  

Ponawiam prośbę o podanie więcej szczegółów. Nic nowego nie napisałeś. Tutaj potrzebne są takie informacje jak ta, czy Win XP ma zainstalowany Service Pack (minimum SP1), bo bez tego Windows źle obsługuje USB2, nie piszesz, czy sprawdzałeś system na zawartość wirusów i trojanów, czy zainstalowałeś wszystkie sterowniki do płyty głównej i nie tylko itp. itd.

0
  • #5 23 Sty 2005 19:28
    slawo1
    Poziom 14  

Przeżyłem podobne anomalie. Miałem NeO w orginalnej instalacji z dołączonego do pakietu krążka, na XP, 1.8GHz Athlon bez zabezpieczeń anty wirusowych bo zwalniały system. Polegało to na tym iż początkowo wydłużał się czas ładowania systemu z czasem do granicy wytrzymałości.
    Po załadowaniu się systemu i uruchomieniu połączenia, strony ładowały się jak ślimaki. Po chwili przeglądania wywalało wszystko. Nie zastanawiałem się dłużej co zrobić tylko zrobiłem format, i od nowa załadowałem system, do tego Nortona Antyvira, NeO i resztę, nie patrzyłem już na to że Norton będzie zwalniał. Po odnowie nie było żadnych problemów wszystko pracowało tylko że deko zwolna. Wyglądało na to że całą zadymę robiły wirusy, z trojanami, lub jakieś robale.

slawo1

0
  • #6 23 Sty 2005 19:41
    mrrudzin
    Poziom 39  

Więc tak: Nie wiem jak z Spy-wirea-mi (nie wiem jak tosie poprawnie pisze), wirusów nie ma.
    Winda jest z SP1, ale nie ma znaczenia to czy obsługuje USB2.0, bo płyta nie ma takich możliwości. Mam AMD K6-500 (i przez czysty przypadek zauważyem grupkę pinów która okazała się być USB). Neo i tak chyba nie pójdzie szybciej niż 700kb (ja ma 128).
    Próbuje podmieniać wszystko pokolei...
    Jeżeli chcodzi o przykłądowy błąd, to wygląda on mniej więcej tak:
    STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0xF9 BB7CB9, 0xF9F28C30, 0xF9F28930)

alcaudsl.sys - adress F9BB7CB9 (of F9B01000, Date Stamp 3FD45837)

Ale za każdym razem jest to coś innego...

JEżeli chodzi o przeciążenie prądowe portu USB, to już to raczej wyeliminowałem - wczoraj zostawiłem kompa na 12h w necie i coś tam sie ściągało...
    Po tym czasie wszystko było ok.
    Ale uruchomienie IE spowodowało po kilku minutach wywalenie się systemu.
    Wczpraj wrzuciłem zamiast IE - Operę. Rezultaty zbliżone do wcześniejszych

Dodano po 4 [minuty]:

JEżeli chodzi o zabezpieczenia, to ciągle chodzi mi FireWall (ZoneAlarm)... No i pilnuje... Jak narazie skutecznie chyba, bo co jakiś czas pokazuje próbe ataku NetBIOS i takie tam inne. Zastanawiam sie czemu ataki są z IP Neostrady... (83.xxx......)

0
  • #7 23 Sty 2005 21:15
    md
    Poziom 39  

Komunikat, który zacytowałeś jest właśnie dowodem, że problem spowodował sterownik od modemu USB Spedtouch - alcaudsl.sys
    To, że nie masz wirusów, to nie znaczy, że masz czysty system. Nie daje też tej pewności obecność Zone Alarm w systemie. Jeżeli czcesz się przekonać, to ściągnij sobie program hijackthis, uruchom go i potem .... scan and save logfile (skanuj i zapisz log). Zapisany log otwórz np w notatniku, zaznacz cały i skopiuj do schowka. Wejdź na stronę http://www.hijackthis.de/ i tam wklej zawartość schowka do okna i wciśnij ANALYZE (pod oknem tekstowym). Otrzymasz odpowiedź, co w systemie piszczy i będziesz wiedział, co powinieneś usunąć.
    Dla pewności sprawdź sobie szczelność zapory:
    http://security.symantec.com/sscv6/default.asp?langid=ie&venid=sym

0
  • #8 23 Sty 2005 21:51
    mrrudzin
    Poziom 39  

Sprawdzę....

Ale coś udało mi się wykombinować
    Mianowicie podmieniłem kartę graficzną...
    I 4h zarzynam;) kompa przez przeglądarkę itp...
    I nic!

Tylko że wyjąłęm Gerforce'a 32Mb a włożyłem 2Mb ;)

Zastanawiam się jakie wnioski z tego wysnuć?
    I jak dalej - bo płyta obsługuje AGP do x2. Czy to może mieć jakiś wpływ?

0
  • #9 24 Sty 2005 00:00
    Albert_E
    Poziom 11  

A może masz USB 1.0 (skoro przez przypadek zauważyłeś te piny) a modem dsl wymaga USB 1.1 lub 2.0 ? Kiedyś kumpel podłączył jakąś drukarke Lexmarka na USB właśnie do starszej płyty, a drukarka wymagała co namniej USB 1.1. Drukowała 1 lub 2 strony a potem qpa.

0
  • #10 24 Sty 2005 14:47
    mrrudzin
    Poziom 39  

Chyab jednak nie...

Wychodzi nato, że karta graficzna nie chce współpracować

USB jest 1.1 na pewno bo podłączam pod nie drukarkę, mp3playera i inne paskudztwa i wszystko chodzi..

Zastanawiam się jedynie co z tą kartą i dlaczego tak się stało...

0
  • #11 08 Lut 2005 07:46
    mrrudzin
    Poziom 39  

Troche wniosków po kilku dniach:

Przy podłączeniu drugiego twardizela (pomimo zamienionej karty grafiki) problem ponownie się pojawia.
    Czy winne mogą być elektrolity na płycie?

Jeżeli tak - to jak je najprościej wymienić (chodzi o to, że płyta główna jest płytką drukowaną dwustronnie, jak przylutować z obu stron;)

Dodano po 27 [sekundy]:

No i które kondensatory wymienić? Wszystkie?

0