Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP - Wgrywanie obrazków + załączanie ich do PDF przy użyciu FPDF'a

danon198901 25 Sie 2012 15:01 1029 2
  • #1 25 Sie 2012 15:01
    danon198901
    Poziom 11  

Witam,
    mam problem z wgraniem pliku (obrazka) na serwer. Otóż posługuję się biblioteką FPDF do generowania dokumentów PDF.
    Kwestia ma się następująco: Mam do zaznaczenia checkbox, dzięki któremu poprzez javascript odblokowuje się button do załączenia pliku. Obrazek kopiuje się do wybranego katalogu i mogę go bez problemu wyświetlić gdzie chcę w dokumencie PDF.
    Problem pojawia się w momencie kiedy NIE zaznaczę checkboxa (wtedy domyślnie jest wrzucany inny obrazek - czyt. obrazek nie wgrywany na serwer przez użytkownika).

Pojawia mi się wtedy następująca informacja:

Cytat:
    Notice: Undefined index: fl in C:\xampp\htdocs\test\dokument_pdf.php on line 73

Kiedy zaznacze checkboxa i wrzucam własny obrazek wszystko działa ok.
    Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kiedy wyrzucę kod odpowiedzialny za checkboxa obrazek do którego ścieżkę podaje w treści skryptu również działa ok ($pdf->Image('images/logo.jpg', 425,10); ).

Dodam jeszcze, że opcja dodawania własnego logo do dokumentu jest przesyłana do skryptu PHP poprzez formularz HTML.

Wszystkie textboxy odbieram i wyświetlam również bezproblemowo:

Problem jest tylko, kiedy nie zaznaczę tego feralnego checkboxa...od razu mam wyżej wymieniony błąd.
    Próbowałem na różne sposoby - przypisać wartość itp, ale to nic nie pomaga.
    Sprawdzałem z checkboxem w skrypcie testowym i robiąc echo zmiennej do której przypisany jest zaznaczony checkbox ($checkboxx = $_POST['checkboxx']; ) dostajemy wiadomość "on" i skrypt nie wyrzuca żadnego błędu. Z kolei nie zaznaczając - identyczny błąd o którym wspomniałem wyżej:(

0 2
  • Pomocny post
    #2 25 Sie 2012 15:52
    elly1337
    Poziom 15  

Hmm, może sprawdź na początku if(isset($_FILE['fl'])) ???

0
  • #3 25 Sie 2012 16:27
    danon198901
    Poziom 11  

Za dużo linijek kodu, późna godzina i się pogubiłem nieco :|
    Problem rozwiązany (bo na szybkiego wprowadziłem zmiany nie na checkboxie, a na radiobuttonie), kod z uploadem był ferelnie umiejscowiony + dodatkowo nie sprawdzałem faktycznie if'em czy w formularzu, aby na pewno jest coś ustawione (isset/empty). Wieczorem przerobię oryginalny kod i zobaczę czy wszystko będzie grało;)

0