Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transcend SD HC10 32GB - Nie da się nic zrobić z plikami

25 Sie 2012 17:32 1146 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z kartą Transcend SD HC10 32GB. Nie da się z nią nic zrobić tzn. są na niej pliki (karta była używana w kamerze Go Pro Hero 2), są na niej zdjęcia i filmy ale jakimś magicznym trafem nie da się teraz do niej dorzucić żadnych plików, ani też usunąć żadnych plików. Oto jak dokładnie się sprawa prezentuje:

Przy komputerze mam czytnik kart pamięci USB - FNK TECH USB CARD READER USB Device. Gdy włożę do niego kartę to w Windowsie mogę ją bez problemu otworzyć, odczytać z niej dane, skopiować do niej dane lub usunąć. Jednak jeżeli wyciągnę i włożę kartę ponownie (lub cały czytnik) to karta wraca do stanu sprzed tych operacji (tak jakby miała jeden stały stan i nie dało się z nim nic zrobić).

Karta jest w systemie FAT32.

Próbowałem już zerować kartę niestety proces "przechodzi" do końca jest napisane, że udał się i kiedy wyjmę i włożę kartę ponownie to okazuje się że nic nie dał. Zerowałem programem Hard Disk Low Level Format Tool.

Próbowałem też działać z kartą programem Acronis Disk Director Suite 11 jednak jak chce tam usunąć partycję lub sformatować kartę to jest napisane "Cannot find selected volume or disk"

Gdy próbuje pobrać SMART programem Hard Disk Low Level Format Tool to pojawia się komunikat "SMART is not supported by this device".

W kamerze GoPro Hero 2 jest możliwość formatowania karty niestety nie zmienia ona w żaden sposób tego co jest na karcie.

Średnio się na tym wszystkim znam więc będę niezwykle wdzięczny za jakąkolwiek pomoc lub jakąkolwiek wskazówkę.
  • Poziom 11  
    Witam, od kilku godzin siedzę nad tym problemem aż trafiłem na ten post. Sprawa wygląda u mnie identycznie z tym, że mam kartę SanDisc 16gb class10, też używana w Go Pro Hero 2. Czy przypadkiem udało Ci się już znaleźć rozwiązanie?