Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofala MWD2923G - Martwy Panel sterowania

25 Sie 2012 19:59 2073 4
  • Poziom 10  
    Problem jak w tytule, brak schematu, może kto pomoże. Ewentualnie chętnie przyjmę instrukcję obsługi bo nigdzie nie mogę natrafić.
  • Poziom 10  
    Już to widziałem, niestety to jest inny model, nie bardzo pasuje opis do rzeczywistości. A problem martwego panela dalej występuje (brak schematu czy nawet instrukcji naprawczej)
  • Poziom 13  
    Taki objaw najczęściej występuje przy uszkodzeniu transformatora zasilającego elektronikę na płytce sterownika - zwykle uszkodzeniu ulega wewnętrzny bezpiecznik termiczny zabezpieczający trafo przed przegrzaniem a zamontowany jest pod taśmą którą owinięto uzwojenia na karkasie. Wystarczy ostrożnie usunąć taśmę (być może również kawałek osłony uzwojenia - zależnie od konstrukcji), dostać się do uzwojenia i zlokalizować połączenie uzwojenia z bezpiecznikiem, następnie odciąć uszkodzony bezpiecznik i w miejsce niego wlutować nowy. Bezpiecznik należy zamontować tak aby "leżał" na uzwojeniu (i mógł zadziałać w razie wzrostu temperatury) , po czym całość owinąć taśmą. Bezpieczniki te zwykle mają temperaturę zadziałania 115-125°C. Zdarzają się też trafa o konstrukcji uniemożliwiającej taki zabieg - wtedy tylko przewinięcie lub wymiana, ale w Alasce powinno się dać.
    Powodzenia
  • Poziom 10  
    Nie czytałem ostatniej wypowiedzi i sam zabrałem się do lokalizacji uszkodzenia i co? garry miał rację. Zlokalizowałem przerwę w tym trafo, miałem trafa TS2-15 więc jeden odwinąłem na 8V, skleiłem do kupy i zamontowałem na płytce i, oczywiście, panel poszedł, mikrofala OK. Tak na marginesie, kiedyś się lokalizowało uszkodzenia a teraz - w płacz na elektrodzie. Ech... czasy, czasy. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moją sprawą, a szczególnie Panu garryy, widać, że fachowiec. Zamykam temat.