Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chrysler voyager '01 2,5crd - kierunkowskazy i światła cofania

25 Sie 2012 23:21 3561 7
  • Poziom 9  
    Znikneły kierunkowskazy przód i tył, tylko boczne obrysówki działają,na tablicy kontrolki pokazują jak by normalnie pracowały. Oraz znikneły
    światła cofania,wyjmowana była skrzynia biegów ,wtyczka od wstecznych wpięta,na zwarciu przewodów też nie świecą wsteczne,
  • Poziom 10  
    A bezpieczniki i przekaźnik nawet o drobnostkach zapominamy
  • Poziom 9  
    Gdyby przekaźnik lub bezpiecznik były rypnięte to chyba nie świeciły by boczne kierunkowskazy (boczne działają ,tylko przednie i tylne nie działają),teraz jeszcze doszło że pokazuje na desce ABS oraz track off,nie ma sterowania konsoli z klimą,wentylator (nadmuch powietrz)pracuje cały czas.Tylna wycieraczka też nie pracują.Bezpieczniki pod maską wszystkie dobre-(w instrukcji pojazdu opisują o bezpiecznikach w kabinie,u mnie nigdzie skrzynki z bezpiecznikami w kabinie nie widzę.
  • Poziom 20  
    Wszystko wskazuje na usterkę tzw. BCM - Body Control Maodule.
    Możliwe że nie kontaktuje któraś z wtyczek, lub przewody nie mają przejścia, choć równie dobrze gdzieś może mieć zwarcie :?:
    Taka zgaduj zgadula :cry:
    Stan wtyczek samemu można sprawdzić, ale do pozostałych lepiej zawieść do elektryka. (BCM jest nad lewym nadkolem).
  • Poziom 9  
    BCM-czy chodzi o popielatą skrzynkę przy pedale sprzęgła ,czy o wiązkę przewodów na nadkolu,ułożonych w takim plasiku blisko podłogi na zejściu nadkola i boku, które są zasłonięte osłoną na zapinki ,a to jest przedłużeniem osłony progu od wewnątrz .Mam jeszcze pytanie:jak można dostać się do przerywacza kierunkowskazów,który słychać w okolicach zegarów(po wyjęciu zegarów i zdjęciu podszybia nie mogłem się do niego dostać) i gdzie znajduje się termostat(czy tak jak filtr powietrza z tyłu za silnikiem).
  • Poziom 9  
    Sprawa rozwiązana ,nie łączyła wtyczka przy bcm
  • Poziom 20  
    No to gratulacje :D
    A termostat jest z tyłu za silnikiem, po zdjęciu podszybia jest nieco lepszy dostęp do niego.
  • Poziom 9  
    Dzięki za wskazówki