Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plany (!!) budowy głosników podłogowych

Mietki 23 Sty 2005 15:50 1662 17
  • #1 23 Sty 2005 15:50
    Mietki
    Poziom 15  

Witam Serdecznie !(!)
    Zwracam się do was z proźba o doradzenie mi jakie zrobić komumny
    Chciałem budować Głosniki Podłogowe ( mam altusy 75 Słabe już trzeba zmienić ) mniej wiecej 100 cm o mocy około 140 - 180 w doradzcie mi jakie głosniki wybrać no i jaka wielkość skrzyni jaka zwrotnica i wytłumienie pozdrawiam Mietki

0 17
  • #2 23 Sty 2005 16:29
    piapia
    Poziom 24  

Nie podałes istotnych warunkow:

- do jakie sumy same głośniki?

- 2, 2.5 , 3 drożne?

- do czego to maja być kolumny ? - stereo, kino domowe?

- jaki wzmacniacz?

pozdrawiam

0
  • #3 23 Sty 2005 17:19
    jaro_21
    Poziom 21  

to co wkońcu chcesz budować głośniki czy kolumny ?

jak kolumny to zobacz do diy może coś Ci się spodoba

0
  • #4 23 Sty 2005 21:22
    Mietki
    Poziom 15  

Chce zbudować 3 trożne głosniki 2 bass 1 średnio no i 1 gwizdek to niejest do kina domowego tylko stereo no i głosniki tak do 300 400 zł mam Wzmak Technisca SU-VZ220 4x 80 W no daje nieźle czadu pozdrawiam i czekam na odpowiedz najbardziej odpowiadały by mi głosniki STX wiem że to nie najlepsze ale nie sa złe no i co wazne dla nas polaków TANIE !! to jest niskotonowy (2szt na jedna kolumne) http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=54 a to jest srednio http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=1&vSubPage=19 no tylko nie ma 4 ohm tylko 8 ohm na tej stornie no i gwizdek http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=2&vSubPage=10 co o tym sadzicie
    Chodzi mi żeby powstało ocs w tym stylu http://www.stx.pl/index.php?vMenu=1&vMenuItem=0&vSubPage=165
    Pozdro mietki
    --------------------
    No chłopy czemu nikt nie chce mi odpisać na mój post tak mi zalezy chce się juz przygotowac !! Prosze o odpowiedzi dzieki Mietki

____
    Scalilem... Chlopie, zeby nie bylo zaraz ostrzezenia!
    tom

0
  • #5 25 Sty 2005 10:44
    dj_zibi
    Poziom 18  

wiesz sam chce budować kolumny i zdecydowałem się na głośniki tesli: bas 2x arn226, sredni też teli , a wysokotonowy kopułka tronsila 10-80-7. Całość zagra ładnie. znalazłem ten projekt we własnych kocsttrukcja diy. Włsłciciel MDSC. Zrób takie same tesla jest lepsza od stx.

0
  • #6 25 Sty 2005 10:49
    piapia
    Poziom 24  

Wlasnie przez wskazenie konstrukcji STX'a, ktora Ci sie podoba widac ze firma ta TO JEDNA WIELKA POMYŁKA!!!
    Oszukuja klienta jak sie tylko da!
    Spojrz na parametry jakie podali:
    Efektywność kolumny to 95 dB:
    głośnik średniotonowy ma efektywnosc na poziomi 84 dB ;-) - musiały by siedziec tem jeszcze 4 takie glosniki.
    głośniki basowe maja po 86,7 dB - czyli sumarycznie ok. 90dB - trzeba wziac pod uwage ze uzyli cewki (o ile jest ;-) ) do odciecia wiec ona jeszcze stłumiła te głośnik swoja rezestacja.
    Nie wiem jaka ma efektywnosc glosnik wysokotonowy.
    Ale glosnik sa dobrane do siebie trgicznie.

ps. nie polecam tej firmy, zrob na Teslach - 2xARN226 + 1xsredni+1tweeter - o ile chcesz 3drozne -ale to bardzo trudna konstrukcja.
    Lepiej zrob ładne fronty na 2xARN150 i tweeter (konstrukcja Yoshi) i do tego subwoofer na ARN312 - nie ma możliwości zeby to Cie nie zadowoliło ;-)

pozdrawiam

0
  • #7 25 Sty 2005 11:03
    zoltar
    Poziom 24  

Niestey jesteś w błędzie. Ten wzmacniacz ma 2*50W/4Ohm lub 2*38W/8Ohm.
    Jest to nawet jak na Technicsa bardzo niewydażony produkt. Rozkręć to zobaczysz elektrolit 2*4,7mF, cieniutkie druciki prowadzące sygnał głośnikowy do przełączników, malutkie trafo. Wszystko zrobine pod kątem łatwości montarzu, a nie prawideł budowy wzmacniaczy.
    Wzmacniac nie nadaje się do zasilania dużych kolumn, gdzie glośniki maja cięzkie membrany. Duże kolumny z tym wzmacniaczem grają własnym dźwiękiem. Proponuję zbudować małe dwudrożne kolumny o mocy do 100W i tyle.

Pozdrawiam

0
  • #8 26 Sty 2005 19:51
    Mietki
    Poziom 15  

A co powiedzie o takiej mieszance !! 2 x bass http://empire.com.pl/TVM-ACOUSTICS/niskotonowy/arn-226-07-4.htm 1 x średni http://empire.com.pl/TVM-ACOUSTICS/sredniotonowy/arx-150-25-4.htm no i np taki tweeter http://empire.com.pl/TVM-ACOUSTICS/wysokotonowy/arv-104-04-4.htm co wy na to no i doradzcie mi jaka obudowa do tego najlepsza by była powtarzam podłogówki tak 120 cm ok no jaka zwrotnica i bass reflex pozdrawiam Mietki

0
  • #9 26 Sty 2005 20:56
    sublove
    Poziom 15  

No to chłopie właśnie wymieniłeś moje kolumny :) Wejdź do DIY i obczaj "Kolumny trójdrożne na TVM'ach"

0
  • #10 26 Sty 2005 22:03
    dj_zibi
    Poziom 18  

co do technicsa to nie masz racji ja mam Su - v500. ma on 50w przy 8 omach kolumny ok 150W w RMS restradowe nie dają rady!!! Ma on nadzwyczaj duzą moc. Jakos jest swietny.

Wstawie cytat wójka który słyszał to coś" czo to za sprzęt jakośc idealna no i idealne stereo" mówił to słuchając mozarta czyli naprawdę godnej m ózyki a nie umc umc umc czy hip hop.

0
  • #11 27 Sty 2005 11:56
    Mietki
    Poziom 15  

Dj Zibi pełen szacunek !!
    Powiem ci szczerze mój Technics operuje najrózniejsza muzyke od techno ale lekkiego ( nie lubei samego jak to powiedziałeś "umc umc umc" hip hop nie słuucham raczej USA rap no i klasyka Metalica ( np Nothing so meters ) i t d pozdro Mietki

0
  • #12 27 Sty 2005 11:58
    zoltar
    Poziom 24  

dj_zibi -> Jak sam zauważyłes masz SU-V500, a to zupełnie inna bajka niż SU-VZ220. Ten drugi to jest jakaś pomyłka, wypadek przy pracy.
    To tak jakbyś porównywał Fiata Stilo z Faitem 126p.

Pozdrawiam

0
  • #13 27 Sty 2005 20:33
    dj_zibi
    Poziom 18  

technics rulez!!!!!

Fajny tylko drogi ale nie mówie o tych technicsach co sa po sklepach te srebrne te to badziew
    !!!!

0
  • #14 27 Sty 2005 21:00
    Mietki
    Poziom 15  

Dzieki za wypowiedzi wielki szacunek dla was chłopaki

0
  • #15 28 Sty 2005 10:34
    zoltar
    Poziom 24  

Mietki-> Tego Technicsa SU-VZ220 można stosunkowo niewielkim kosztem poprawić. Możesz zmienić w mostku diody na shotkiego (nie chodzi o szybkość, tylko o mniejsze spadki napięć), dołozyć troszkę pojemności, i całkowicie zmienić wewnątrz topologie okablowania, jak i rodzaj przewodów. Poprawa jest wyraźnie zauważalna.

Pozdrawiam

0
  • #16 29 Sty 2005 13:52
    Mietki
    Poziom 15  

zoltar pomyslimy narazie nie mam na to czasu !! mysle o podłogówkach zajawiłem sie i za miesiac bede sie szywac do roboty tylko potrzebuje wymary tych głosników kto mi powie jakie wymiary zrobic tych głosników no chciałbym żeby miały e 120 cm a szerokośc i głebokość to nieiwme :) doradzcie pozdro Mietki

0
  • #17 29 Sty 2005 18:53
    lukmazur
    Poziom 10  

witam
    tak poszukałem w sieci tego technics'a SU-VZ220 i wygląda prawie tak samo i podobne parametry jak mój pioneer A-443 i jeśli tak samo gra to gra zajebiście
    pozdrawiam

0
  • #18 30 Sty 2005 17:32
    zoltar
    Poziom 24  

SU-VZ220 z zewnątrz wygąda na solidny sprzęt.
    Solidne gniazda glośnikowe, metalowa obudawa itd.
    Niestety, to są pozory.
    Pomyślcie, on ma napisane parametru, podobne jak SU-V500. Tylko był o polowe tańszy. Gzieś musi być pies pogrzebany.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów