Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kamerkę pod usb

Primen 26 Sie 2012 02:53 1959 8
  • #1 26 Sie 2012 02:53
    Primen
    Poziom 15  

Witam , posiadam kamerke internetową z fujitsu pa2548 i chciałem podłączyć pod usb

Na kamerce są kolory kabli:
    Biały
    Czarny
    Zielony
    Granatowy

Na wtyczce usb
    Biały
    Czarny
    Czerwony
    Zielony

Kiedy podłącze:
    Bialy>Bialy
    Czarny>Czarny
    Czerwony>Granatowy
    Zielony>zielony
    Wyskakuje ,że nie rozpoznano urządzenia usb

Z góry dziękuje za pomoc.

• #2 26 Sie 2012 09:27
    tronic1
    Spec od komputerów

Kolorami nie sugeruj się. Ustal które kabelki to zasilanie kamery. We gnieździe USB to dwa skrajne styki. Jeżeli już zasilisz kamerkę prawidłowo to dwa środkowe możesz zamieniać miejscami i system powinien prawidłowo wykryć kamerkę. Z tego co piszesz wynika że zasilanie masz podpięte prawidłowo.

• #3 26 Sie 2012 10:40
    Kris55
    Poziom 15  

@Primen
    Samo podłączenie nie załatwi sprawy, powinieneś jeszcze zainstalowac sterownik, na brak sterownika prawdopodobnie właśnie wskazuje komunikat:

Cytat:
    Wyskakuje ,że nie rozpoznano urządzenia usb

Do czego chcesz podłączyć ? do PC czy innego Fujitsu pa2548 ?
    Cytat:
    kamerke internetową z fujitsu pa2548 i chciałem podłączyć pod usb

Nic nie piszesz o urządzeniu do którrego podłączasz kamerę ani o systemie.
    Za strony supportu Fujitsu Siemens (Notebooks->Amilo->Amilo Pa->Amilo Pa 2548-Internal Imaging Device- FTS_BisonWebCam_632010_1015911.zip) - pobierz sterownik do swojej kamery Link lub (wygodniej) z tej strony Link
    Powodzenia

• #4 26 Sie 2012 12:30
    Primen
    Poziom 15  

Oczywiście zapomniałem napisać ,że mam sterowniki. Potrzebuję podpiąć pod PC'ta
    Ale jeszcze jak podłącze:
    Czarny>Czarny
    Biały>Czerwony to jest to sam
    Zielony>Zielony
    Bialy>Granatowy
    "Nie rozpoznano urządzenia"

Mam windows xp ,ale patrzyłem na windows 7 i to samo :)

• #5 26 Sie 2012 13:05
    Kris55
    Poziom 15  

@Primen
    A kamerka jest sprawna ? (pochodzi z pewnego źródła ?)
    Proponuje przeinstaluj sterownik pobrany ze strony, którą podałem wcześniej, nie wczytywałem się w szczegóły, ale czy sterownik do XP i Win7 jest taki sam ??? Sprawdź.
    Powodzenia

• #6 26 Sie 2012 14:39
    Primen
    Poziom 15  

Kamerka jest z pewnego źródła ( mojego spalonego laptopa(który się spalił 14sierpnia) , kamerka do końca działała)
    Sterownik do 7 i XP to są dwa różne

• #7 26 Sie 2012 19:27
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Primen, jaką masz pewność, że łącząc kable "na małpę" nie podłączyłeś odwrotnie zasilania co mogło skutować uszkodzeniem kamery?

• #8 26 Sie 2012 19:59
    Kris55
    Poziom 15  

@Primen
    Z Twojej wypowiedzi:

Cytat:
    Kamerka jest z pewnego źródła ( mojego spalonego laptopa...

wynika, że być może uszkodzeniu ("spaleniu") uległa również elektronika w kamerze.
    Nic nie napisałeś o przyczynie "spalenia" laptopa, ani rozmiarach "spalenia", ale tak to jest w elektronice, że np. w przypadku awarii zasilania "leci" kilka różnych układów, a w PC często praktycznie większość podzespołów PC. Jeżeli zasilanie dołączyłeś w końcu porawnie, przewody sygnałowe też, sterownik masz również sprawdzony i dobry dla aktualnego systemu, to taką ewentualność trzeba brać pod uwagę.
    Teraz, aby mieć 100% pewności, należałoby kamerę sprawdzić w sprawnym laptopie Fujitsu pa2548 (lub innym) w miejsce innej pracujacej poprawnie kamery.
    Powodzenia.

PS.
    To co napisał jankolo może być też przyczyną, urządzenia wewnętrzne - montowane do komputera na stałe nie mają zabezpieczeń chroniących przed odwrotnym podłączeniem zasilania, kiedyś regułą była w urządzeniach odłączanych zwykła dioda jako zabezpieczenie przed odwrotnym zasilaniem, ale widzę, że już się tego nie stosuje (koszty ?).

• #9 26 Sie 2012 23:18
    Primen
    Poziom 15  

Poszła grafika , po prostu za wysoka temperatura ;) (typowe dla tego modelu) ogólnie dla całej serii grafik GF 8400mg ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME